راه‌اندازی میز نهال، بذر و اندام‌های تکثیری در فارس

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: پیرو درخواست تعدادی از فعالان بخش کشاورزی و ارائه موضوع در صحن شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس، ایجاد میز نهال، بذر و اندا های تکثیری در استان در این شورا تصویب شد که هم‌اکنون این میز فعالیت خود را با حضور فعالان این بخش در استان آغاز کرده است.

محمدصادق حمیدیان امروز، ۱۶ فروردین با اعلام این مطلب بیان کرد: فارس یکی از استان‌های مهم و پیشرو در امر تولید نهال در کشور است. در سال ۱۴۰۱ تولیدکنندگان نهال عضو انجمن تولید نهال استان فارس مبادرت به تولید بیش از دو میلیون اصله نهال لیبل دار و استاندارد در نهالستان‌های خود کرده‌اند به طوری که در حال حاضراستان فارس یکی از استان‌های مهم در امر تولید نهال در سطح کشور هستند.

حمیدیان اظهار کرد: در همین رابطه از سال‌های گذشته نیز تولید نهال‌های مختلف درختان میوه در استان فارس رواج داشته است، به طوری که در حال حاضر ۷.۵ میلیون اصله نهال استاندارد توسط تولیدکنندگان نهال استان فارس تولید و به مناطق مختلف کشور ارسال می‌شود. وی ادامه داد: این در حالی است که در حال حاضر ۲۵۰ واحد توزیع‌کننده نهال تحت پوشش انجمن تولید نهال نیز در استان فارس فعال هستند که عمدتا محصولات خود را از تولیدکنندگان نهال مجوز دار فعال در استان فارس تهیه می‌کنند. کیفیت بالا و مرغوبیت نهال‌های تولید شده در استان فارس به گونه‌ای است که به سایر استان‌ها نیز ارسال می‌شود.

وی گفت: تلفیق این ظرفیت‌های منحصر به فرد با کیفیت بالای نهال‌های تولید شده در استان به همراه ایجاد میز نهال، بذر و اندام‌های تکثیری می‌تواند زمینه‌ساز گسترش صادرات نهال در استان شده و قدم موثری در جهت توسعه صادرات غیرنفتی و ایجاد اشتغال در استان باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شهروندان قطع شدن درختان در شیراز را اطلاع‌رسانی کننداستاندار فارس در آیین روز ملی درختکاری در کلان‌شهر شیراز از حرکت زیبا و ارزشمند شهرداری شیراز با عنوان کاشت ۱۵ هزار نهال به نام شهدا قدردانی کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

راه‌اندازی ۸۰ مرکز آموزش جوار صنعت در فارسمدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس از راه‌اندازی ۸۰ مرکز جوار صنعت در واحدهای صنعتی بالای ۱۰۰ نفر اشتغال در این استان خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاشت ۶۰ نهال سرو در محوطه جهانی پاسارگادمدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از کاشت ۶۰ نهال سرو در محوطه جهانی پاسارگاد همزمان با هفته منابع طبیعی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فارس رتبه نخست اسکان میهمانان نوروزی در مدارس را کسب کردمدیرکل آموزش و پرورش فارس شیراز از رتبه نخست آموزش و پرورش فارس در پذیرش و اسکان میهمانان نوروزی در مدارس استان در دور اول سفرهای نوروزی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فارس مهیای میزانی نوروز / فراهم‌سازی زمینه اسکان روزانه بیش از ۴۰ هزار مسافرمعاون امور هماهنگی زائرین و گردشگری استانداری فارس، اقدامات انجام شده در خصوص اسکان و رفاه مسافران نوروزی در شهر شیراز و استان فارس طی ایام نوروز را تشریح کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شب عید در کوچه برلن ۵۰ سال پیش + عکسنهال، آجیل، لباس و میوه در اسفند سال ۱۳۵۲ بازار گرمی داشتند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »