کاشت ۶۰ نهال سرو در محوطه جهانی پاسارگاد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از کاشت ۶۰ نهال سرو در محوطه جهانی پاسارگاد همزمان با هفته منابع طبیعی خبر داد.

محمد ثابت اقلیدی امروز، ۲۰ اسفندماه با اشاره به اینکه به مناسبت هفته درختکاری نهال‌های متعدی در برخی از اماکن تاریخی و گردشگری استان کاشته شد، گفت: با هماهنگی‌های انجام‌شده امروز طی مراسمی ۶۰ نهال درخت سرو در محوطه میراث جهانی پاسارگاد کاشته شد.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: این مراسم با همکاری انجمن‌های دوستداران میراث فرهنگی و سازمان‌های مردم‌نهاد محیط‌زیست برگزار شد، همچنین امروز آیین پاکسازی محوطه جهانی پاسارگاد نیز اجرا شد. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، مجموعه میراث جهانی پاسارگاد مجموعه‌ای از سازه‌های باستانی برجای‌مانده از دوران هخامنشی است که در شهرستان پاسارگاد در استان فارس جای گرفته است.

این مجموعه دربرگیرنده ساختمان‌هایی چون آرامگاه کوروش مسجد پاسارگاد، باغ پادشاهی پاسارگاد، کاخ دروازه، پل، کاخ بارعام، کاخ اختصاصی، دو کوشک، آب‌نماهای باغ شاهی، آرامگاه کمبوجیه، ساختارهای دفاعی تل تخت، کاروانسرای مظفری، محوطه مقدس و تنگه بلاغی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آغاز کاشت 1000 اصله نهال در دانشگاه محقق اردبیلیدر راستای اجرای طرح «هر ایرانی 3 نهال»، کاشت 1000 اصله نهال در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شهروندان قطع شدن درختان در شیراز را اطلاع‌رسانی کننداستاندار فارس در آیین روز ملی درختکاری در کلان‌شهر شیراز از حرکت زیبا و ارزشمند شهرداری شیراز با عنوان کاشت ۱۵ هزار نهال به نام شهدا قدردانی کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کاشت ۱۰ هزار درخت در شهرک‌های صنعتی فارسمدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از کاشت ۱۰ هزار درخت در نواحی صنعتی و شهرک‌های صنعتی استان در قالب طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاشت درخت گردشگری و ۵۰ نهال در مجموعه فرهنگی سعدیمدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: درخت گردشگری در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدی کاشته شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کاشت درخت گردشگری و ۵۰ نهال در مجموعه فرهنگی سعدیهمزمان با برگزاری رویداد ملی «گردشگری خلاق با روایت قصه درخت» در شیراز، درخت گردشگری و ۵۰ نهال امروز، ۱۹ اسفندماه در مجموعه فرهنگی سعدی (آرامگاه سعدی) کاشته شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برنامه‌ریزی برای تولید و کاشت سالی ۲۵۰ میلیون نهال در کشورمعاون جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور درباره میزان اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت گفت: تاکنون ۲۵۰ میلیون نهال برای سال نخست تولید کرده‌ایم و ۸۰ میلیون نهال نیز کاشته شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »