تعداد آوارگان اوکراینی که از کشور خارج شده‌اند به «سه میلیون نفر» رسید

24/12/1400 11:44:00 ب.ظ

یکی از کارکنان دفتر امور پناهجویان می‌گوید: «در روزهای اخیر تعداد زیادی از افراد مسن و یا معلولین از مرز عبور کرده‌اند. این افراد به‌دلیل شرایط ویژه خود در کشور مانده بودند».

یکی از کارکنان دفتر امور پناهجویان می‌گوید: «در روزهای اخیر تعداد زیادی از افراد مسن و یا معلولین از مرز عبور کرده‌اند. این افراد به‌دلیل شرایط ویژه خود در کشور مانده بودند». نسخه چاپی سازمان ملل روز سه‌شنبه ۲۴ اسفند اعلام کرد تعداد آوارگان اوکراینی که از جنگ و بمباران ارتش روسیه به کشورهای دیگر گریخته‌اند به حدود سه میلیون نفر رسیده است.

دفتر امور پناهجویان سازمان ملل گفت تا کنون دو میلیون و ۹۵۰ هزار نفر از اوکراین گریخته‌اند و این نهاد خود را برای کمک به چهار میلیون پناهجو آماده کرده است، هر چند تعداد آوارگان به احتمال فراوان افزایش خواهد یافت.

در پی حمله روز یکشنبه روسیه به یک پایگاه نظامی در حومه شهر لِویو که با مرز لهستان فاصله کمی دارد بخشی از ساکنان نواحی غربی اوکراین نیز به موج پناهجویانی پیوستند که از کشور خارج می‌شوند. بخش عمده پناهجویانی که از طریق مرز لهستان خارج می‌شوند اهالی مناطق شرقی اوکراین هستند که کانون اصلی حملات زمینی روسیه است.

یک زن ۴۰ ساله اهل خارکیف گفت: «پس از تصرف مناطق شرقی کشور، ما به سوی کریپونسکی در مرکز کشور حرکت کردیم. ما واقعا می‌خواستیم در اوکراین بمانیم ولی پس از حملات روسیه به لِویو به نظر می‌رسد که هیچ نقطه‌ای در کشور امنیت ندارد». headtopics.com

کل_خبر_جعلی_است_چون_یکی_نمی_تواند_منبع_باشد🤣👺

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

رسانه‌های اسرائيل از حمله سایبری بزرگ به شبکه‌ سایت‌های دولتی این کشور خبر دادندتا کنون اختلال در وبسایت‌های وزارت‌خانه‌های کشور، خارجه، دادگستری، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت و درمان و حتی دفتر نخست‌وزیری گزارش شده است. انتقام سخت قاسم کتلت چی شد 😂

ورود توده گرد و خاک از غرب کشور/کاهش دما تا ۸ درجه در شرقورود توده گرد و خاک از غرب کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از بارش باران و وزش باد شدید در در برخی استان‌ها، انتقال توده هوا از کشورهای همسایه غربی به نواحی غرب و جنوب غرب کشور و کاهش دما تا ۸ درجه سانتیگراد خبر داد.

پایان اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا پس از میزبانی از نشست‌های مهم سیاسی جهانپایان اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا پس از میزبانی از نشست‌های مهم سیاسی جهان دومین اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا با میزبانی از رویدادها و نشست‌های مهم مقامات ترکیه و سایر کشورها روز گذشته با همایش جوانان و نوجوانان به پایان رسید.

سرخی من از تو؛ از دیروز تا امروزاختصاصی - از ایرانیان داخل کشور پرسیدیم: چه شد که مراسمی‌ که سرشار از رقص و پایکوبی و شادی و شادمانی بود،‌ آنچنان دستخوش تغییر شد؟ مهران کریمی گزارش می‌دهد. چهارشنبه_سوری

چاووش‌اوغلو: تاکنون حدود 15 هزار تن از شهروندان‌مان را از اوکراین خارج کردیمچاووش‌اوغلو: تاکنون حدود 15 هزار تن از شهروندان‌مان را از اوکراین خارج کردیم وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه تاکنون بیش از 14 هزار و 800 تن از شهروندان از اوکراین خارج شده‌اند، از روند مثبت تخلیه خبر داد.

ناتو از روسیه خواست در اوکراین از سلاح‌های شیمیایی استفاده نکنددبیرکل ناتو با بیان اینکه روسیه با حمایت از رژیم اسد در سوریه چندین بار استفاده از سلاح‌های شیمیایی را تسهیل کرد، از مسکو خواست در اوکراین از سلاح‌های شیمیایی استفاده نکند. - خبرگزاری آناتولی مرسی ناتو!!!!! اوج درماندگی ناتو و . لطفا اوکراینی ها را بکش ولی با سلاح های شیمیائی نه