پایان اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا پس از میزبانی از نشست‌های مهم سیاسی جهان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

پایان اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا پس از میزبانی از نشست‌های مهم سیاسی جهان دومین اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا با میزبانی از رویدادها و نشست‌های مهم مقامات ترکیه و سایر کشورها روز گذشته با همایش جوانان و نوجوانان به پایان رسید.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دومین اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا با میزبانی از رویدادها و نشست‌های مهم مقامات ترکیه و سایر کشورها روز گذشته با همایش جوانان و نوجوانان به پایان رسید.دومین دوره اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا که با شعار «طراحی مجدد» به طور رسمی یازدهم مارس آغاز شده بود، روز گذشته سیزدهم مارس پس از میزبانی از رویدادهای سیاسی تاریخی و مهم عرصه سیاست بین‌المللی خاتمه یافت.

چاووش‌اوغلو می‌گوید در این رویداد 67 نشست با مقامات کشورها و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی داشته است. از سوی دیگر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بعنوان یکی از بانیان اصلی برگزاری این مجمع، با مقامات سطوح عالی یازده کشور دیدار کرده است. حضور بیش از 600 خبرنگار از رسانه‌های 27 کشور برای پوشش رویدادها و نشست‌های این همایش که بیش از 2500 نفر پرسنل و مسئول برگزاری آن هستند، موجب افزایش آشنایی مخاطبان بین‌المللی شده است.هر چند که مجمع دیپلماسی آنتالیا به طور رسمی یازدهم مارس آغاز شد، اما این رویداد در آستانه برگزاری آن در دهم مارس از نشست سه جانبه وزرای خارجه ترکیه، روسیه و اوکراین به عنوان مهمترین رویداد سیاسی سال میزبانی کرد.

در دیدار مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه و آرارات میرزویان، وزیر امور خارجه ارمنستان هر دو بر ضرورت عادی‌سازی روابط بین دو کشور و برقراری صلح بین ایروان و باکو تاکید کردند.امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه دولت موقت طالبان که در راس هیئتی برای شرکت در نشست دیپلماسی آنتالیا شرکت کرده بود، در این جا با مقامات کشورهای مختلف فرصت دیدار پیدا کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زلنسکی: از ابتدای جنگ تاکنون 31 گردان تاکتیکی دشمن از پای درآمده استزلنسکی: از ابتدای جنگ تاکنون 31 گردان تاکتیکی دشمن از پای درآمده است زلنسکی: روسیه در اوکراین متحمل خسارات بی‌سابقه‌ای شد. این بزرگترین ضربه به ارتش روسیه در چند دهه اخیر است. زلنسکی: دشمن فقط در صورتی که همه ما را نابود کند، می‌تواند وارد کی‌یف شود داستان انتقال حکومت افغانستان به طالبان با کمی تفاوت در اوکراین تکرار میشود. آن با چراغ خاموش انجام شد این با جنگ.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد امیر عبداللهیان از طرح موضوعات جدید از سوی آمریکا در جریان مذاکرات وین«شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر، در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، در مورد آخرین تحولات دوجانبه ، منطقه‌ای و بین‌المللی و مذاکرات وین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. آمریکایی ها فکر کردند با تحریم هایی که بر علیه روسیه راه انداخته اند چشم ایران ترسیده و میتوانند در وین ایرانی ها را تهدید کنن و ازشون امتیاز بگیرن. آقای باقری کنی هم درجا زد تو دهنشون ومیز گفتگوهارو برگردوند. حالا قطری ها رو فرستادن جلو بگن غلط کردن.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مسکو به دنبال استفاده از نقش خود در مذاکرات برای نجات از تحریم‌هاست/ آیا روسیه آنقدر از بحران اوکراین ناامید شده که مانع توافق شود؟استاد دانشگاه هاروارد تاکید کرد: به نظر می‌رسد روسیه به دنبال استفاده از نقش خود در وین برای پیشبرد منافع‌اش در اوکراین است و مذاکرات هم به این دلیل متوقف شده است در حالیکه همه اکنون طرفدار توافق هستند، باید دید آیا روسیه آنقدر در مورد اوکراین ناامید شده که مانع توافق شود؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

توصیه نفتالی بنت به زلنسکی: پیشنهادات پوتین برای پایان جنگ را بپذیریدیکی از مقام‌های ارشد اوکراین می‌گوید نخست وزیر اسرائيل در گفتگو با زلنسکی به او گفته کی‌یف باید پیشنهادات پوتین را پبذیرد.تل آویو این ادعا را رد می کند. همزمان برخی رسانه های اسرائیلی از اورشلیم بعنوان محلی مناسب برای مذاکره بین مسکو و کی‌یف خبر داده اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرندی: اروپا و آمریکا دست از تعلل بردارند/ هنوز متن توافق نهایی در وین وجود نداردیک کارشناس سیاسی حاضر در مذاکرات وین: هنوز متن توافق نهایی در وین وجود ندارد تعجب می‌کنم که برخی از روزنامه‌نگاران فکر می‌کنند که مذاکرات به نتیجه نهایی رسیده به خط پایان نزدیک شده‌ایم آمریکا و سه کشور اروپایی باید دست از تعلل کردن مانند بچه‌ها بردارند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: شخصیت من، آمریکا را از جنگ دور نگاه داشت!ترامپ: *می‌ترسم درگیری‌ها در اوکراین منجر به جنگ جهانی سوم شود *اگر فکر می‌کنید پوتین از این جنگ دست خواهد کشید، سخت در اشتباهید *اوضاع بدتر و بدتر خواهد شد *شخصیت من، آمریکا را از جنگ دور نگاه داشت
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »