مرندی: اروپا و آمریکا دست از تعلل بردارند/ هنوز متن توافق نهایی در وین وجود ندارد

22/12/1400 11:34:00 ق.ظ

یک کارشناس سیاسی حاضر در مذاکرات وین: هنوز متن توافق نهایی در وین وجود ندارد تعجب می‌کنم که برخی از روزنامه‌نگاران فکر می‌کنند که مذاکرات به نتیجه نهایی رسیده به خط پایان نزدیک شده‌ایم آمریکا و سه کشور اروپایی باید دست از تعلل کردن مانند بچه‌ها بردارند

یک کارشناس سیاسی حاضر در مذاکرات وین با تاکید بر اینکه متن مذاکرات هنوز نهایی نشده است، از طرف‌های اروپایی و آمریکا خواست تا از طولانی کردن روند رایزنی‌ها بپرهیزند. وی نوشت: من تعجب می‌کنم که به نظر می‌رسد برخی از روزنامه‌نگاران فکر می‌کنند که مذاکرات وین به...

وی نوشت: من تعجب می‌کنم که به نظر می‌رسد برخی از روزنامه‌نگاران فکر می‌کنند که مذاکرات وین به نتیجه نهایی رسیده است. هنوز متن توافق شده نهایی وجود ندارد. ما به خط پایان نزدیک شده‌ایم و ایالات متحده و سه کشور اروپایی باید دست از تعلل کردن مانند بچه‌ها بردارند.

مذاکرات ایران و سایر طرف‌های برجام در وین که با حضور غیرمستقیم آمریکا و با هدف رفع تحریم‌های ایران و بازگشت واشنگتن به توافق برگزار می‌شود چند روزی است که به‌طور موقت متوقف شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

انتقاد امیر عبداللهیان از طرح موضوعات جدید از سوی آمریکا در جریان مذاکرات وین«شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر، در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، در مورد آخرین تحولات دوجانبه ، منطقه‌ای و بین‌المللی و مذاکرات وین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. آمریکایی ها فکر کردند با تحریم هایی که بر علیه روسیه راه انداخته اند چشم ایران ترسیده و میتوانند در وین ایرانی ها را تهدید کنن و ازشون امتیاز بگیرن. آقای باقری کنی هم درجا زد تو دهنشون ومیز گفتگوهارو برگردوند. حالا قطری ها رو فرستادن جلو بگن غلط کردن.

مطرح شدن احتمال فروپاشی مذاکرات هسته‌ای از سوی نماینده بریتانیا در وین

بازداشت چندین فعال مدنی در ایران در کمتر از دو روز | DW | 12.03.2022دو فعال کارگری که در مراسمی در کرج بازداشت شده بودند، برای اجرای احکام حبس خود روانه زندان شدند. در شهریار هم یک زندانی سیاسی پیشین بار دیگر بازداشت شد. از یزد نیز خبر می‌رسد که یک فعال حوزه زنان، دستگیر شده است.

بورل از لزوم توقف مذاکرات وین به دلیل 'عوامل خارجی' خبر داد | DW | 11.03.2022مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید تاثیر عوامل خارجی باعث ضرورت وقفه در مذاکرات احیای برجام شده است. او به این عوامل اشاره‌ای نکرد اما تهران گفته وقفه ایجاد شده می‌تواند زمینه‌ساز حل مسائل باقی‌مانده باشد.

کوتاهی در حفظ جنگل‌ها پذیرفته نیست/ باید از ساخت و ساز غیرمجاز در جنگل‌ها جلوگیری شود/ دولت از هرگونه تلاش برای خودکفایی در محصول برنج حمایت می‌کندرئیس جمهور در جمع فعالان و متخصصان حوزه محیط زیست و منابع طبیعی مازندران: کوتاهی در حفظ جنگل‌ها پذیرفته نیست باید از ساخت و ساز غیرمجاز در جنگل‌ها جلوگیری شود دولت از هرگونه تلاش برای خودکفایی در محصول برنج حمایت می‌کند فعلا حس تویت زدن ندارم فقط خواستم بگم از فردا ۸روز مانده به ریشه کنی فقر مطلق... عرضه رو نشون بده طرح مسکنت هم ماسید؟

از بیابان افغانستان تا دیوار مرزی ایران؛ راه دشوار فرار از مرگ و فقراین روزها آمار متقاضیان خروج از افغانستان به سوی ایران در شهر مرزی زرنج، واقع در جنوب غربی افغانستان به راحتی به پنج تا ۶ هزار نفر در روز می‌رسد. یعنی ۴ برابر پیش از به قدرت رسیدن طالبان.