چاووش‌اوغلو: تاکنون حدود 15 هزار تن از شهروندان‌مان را از اوکراین خارج کردیم

24/12/1400 03:58:00 ب.ظ

چاووش‌اوغلو: تاکنون حدود 15 هزار تن از شهروندان‌مان را از اوکراین خارج کردیم وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه تاکنون بیش از 14 هزار و 800 تن از شهروندان از اوکراین خارج شده‌اند، از روند مثبت تخلیه خبر داد.

وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه تاکنون بیش از 14 هزار و 800 تن از شهروندان از اوکراین خارج شده‌اند، از روند مثبت تخلیه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 15.03.

2022 آنکارا/خبرگزاری آناتولی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه امروز سه‌شنبه در نشست خبری مشترک با کاندیا کامارا، همتای اهل ساحل عاجی خود در آنکارا با اینکه بیش از 14 هزار و 800 شهروند ترکیه از اوکراین خارج شده‌اند، گفت: «هم اکنون حدود 300 تا 350 شهروندمان هنوز در اوکراین حضور دارند که بیش از 100 تن از آنان در ماریوپل هستند اما تماس‌های مداوم با آنان نداریم».

وی تصریح کرد: «بیشتر کسانی که در شهر ماریوپل هستند، در مسجد سلطان سلیمان محصور مانده‌اند اما شرایط به تدریج در حال بهتر شدن است. امروز یا فردا منتظر خبرهای خوبی هستیم». چاووش‌اوغلو با بیان اینکه تماس‌ها با مقامات روس و اوکراینی برای تخلیه ایمن شهروندان ادامه دارد، تصریح کرد: «در تماس‌های تلفنی دیروز خود نه تنها در مورد گشایش کریدور بشردوستانه، بلکه در مورد تخلیه شهروندان نیز صحبت کرده‌ایم».

وی افزود: «قرار است هموطنان‌مان در کی‌یف را از طریق چرنیهیف خارج کنیم. همچنین در حال برنامه‌ریزی برای اعزام دو اتوبوس از شهر لویو هستیم که یکی از آنان تُرک‌های کریمه را منتقل خواهند کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شمار پناهجویان جنگ اوکراین از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر فراتر رفتسازمان ملل متحد می‌گوید ۱۹ روز پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین، بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان خاک این کشور را ترک کرده اند. همزمان جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا جنگ روسیه علیه اوکراین را تجاوز وحشیانه توصیف کرد. بخیالم افغانستان از یاد شان رفته مردم ده چه حالت است

سرخی من از تو؛ از دیروز تا امروزاختصاصی - از ایرانیان داخل کشور پرسیدیم: چه شد که مراسمی‌ که سرشار از رقص و پایکوبی و شادی و شادمانی بود،‌ آنچنان دستخوش تغییر شد؟ مهران کریمی گزارش می‌دهد. چهارشنبه_سوری

پایان اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا پس از میزبانی از نشست‌های مهم سیاسی جهانپایان اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا پس از میزبانی از نشست‌های مهم سیاسی جهان دومین اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا با میزبانی از رویدادها و نشست‌های مهم مقامات ترکیه و سایر کشورها روز گذشته با همایش جوانان و نوجوانان به پایان رسید.

گرانی و تورم بسیاری از مسافران نوروزی را ناامید کرد

وزیر صمت ایران: واردات خودرو از سال آینده آزاد می‌شودوزیر صنعت، معدن و تجارت ایران از تمدید نشدن مصوبه ممنوعیت واردات خودرو و آزاد شدن آن در سال 1401 خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

جزئیات بیشتر از حمله موشکی سپاه پاسداران به اربیل🔺جزئیات بیشتر از حمله موشکی سپاه پاسداران به اربیل ▪️بامداد روز یکشنبه ۲۲ اسفند، مناطق نزدیک به کنسولگری جدید و در حال ساخت آمریکا در اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، هدف حمله موشکی قرار گرفت. سپاه مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. ⬇️ بیشتر بخوانید همین که موشکهای سپاه_پاسداران بازبه کرمانشاه اصابت نکرده وتونسته به أربيل برسه ،برای سپاه تروریستی خیلی پیشرفت امیدوارکننده ای ست.