آمریکا: گام سوم عدول ایران از برجام غیرقابل قبول است

آمریکا: گام سوم عدول ایران از برجام غیرقابل قبول است

06/09/2019 08:21:00 ب.ظ

آمریکا: گام سوم عدول ایران از برجام غیرقابل قبول است

مایک پومپئو، وزیرخارجه آمریکا با غیرقابل قبول خواندن دور جدید عدول ایران از تعهداتش در توافق هسته‌ای گفته آمریکا مصمم به ادامه سیاست خود علیه تهران است با اینکه دونالد ترامپ بارها اعلام آمادگی کرده بدون پیش شرط با مقام‌های این کشور دیدار و گفتگو کند.

پنجره همرسانی را ببندیدحق نشر عکسReutersمایک پومپئو، وزیرخارجه آمریکا با غیرقابل قبول خواندن دور جدید عقب‌نشینی ایران از تعهداتش در توافق هسته‌ای گفته آمریکا مصمم به ادامه سیاست خود علیه تهران است با اینکه دونالد ترامپ بارها اعلام آمادگی کرده بدون پیش شرط با مقام‌های ایران دیدار و گفتگو کند.

اعتراضات خوزستان؛ جان باختن یک مجروح و تظاهرات در رباط کریم پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

آقای پومپئو، امروز (جمعه ششم سپتامبر، ۱۵ شهریور) گفت:"چند ماهی است که پرزیدنت ترامپ گفته آماده است رهبران ایران را بدون پیش شرط ملاقات کند. برآیند این گفته‌ها چیز مبهمی نیست؛ این که آنها همچنان از طریق عمال نیابتی خود به کارزار ترور در گوشه و کنار جهان ادامه می‌دهند، این که به برنامه موشکی خود ادامه می‌دهند و همین دیروز اعلام کردند که بنا دارند تحقیقات و توسعه سیستم سلاح‌های هسته‌ای خود را از سر گیرند. همه اینها غیرقابل قبولند."

اشاره وزیرخارجه آمریکا به گام سوم عقب‌نشینی ایران از تعهداتش در توافق هسته‌ای است که روز گذشته اعلام شد و متعاقب آن محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران جزئیات آن را در نامه‌ای به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد.آمریکا بهار سال گذشته برجام را یک جانبه ترک کرد و آقای ترامپ می‌گوید بنا دارد با اعمال"حداکثر فشار" بر ایران، این کشور را وادرا به مذاکره مجدد بر سر توافقی"بهتر و پایدارتر" کند. headtopics.com

خبر مرتبطایران جزئیات نامه ظریف به موگرینی را اعلام کردعباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران دیروز درباره جزئیات نامه آقای ظریف گفت:"در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقا در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف ۳۶ آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی ۱۶ ماه گذشته صورت می‌گیرد."

ایران هنوز جزییات دقیق گام سوم را علنی اعلام نکرده هرچند حسن روحانی رئیس جمهور پیش‌تر گفته بود که گام سوم شامل تحقیقات روی سانتریفوژهای پیشرفته خواهد بود.به گزارش خبرگزاری‌های ایران قرار است سازمان انرژی اتمی این کشور فردا جزییات دقیق‌تری در این باره اعلام کند.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.ایران محدودیت‌های تحقیق و توسعه هسته‌ای را کنار گذاشتبا وجود این، در اظهارات امروز آقای پومپئو، وزیر خارجه آمریکا از تلاش ایران برای پیش‌برد"برنامه سلاح‌های هسته‌ای" این کشور نام برده است. این در حالی است که بنابر گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای ایران برنامه‌ای برای تهیه و تولید سلاح هسته‌ای ندارد.

گزارش‌های نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا هم تاکنون به چنین برنامه هسته‌ای نظامی اشاره نکرده‌اند. برخی از این گزارش‌ها در زمان ریاست آقای پومپئو بر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، منتشر شده بودند.براساس توافق هسته‌ای که چهار سال پیش امضا شد ایران می‌تواند تحقیق و توسعه محدود در زمینه دانش هسته‌ای را ادامه دهد بدون آن که بر ذخایر اورانیوم غنی شده‌اش بیافزاید. headtopics.com

فروش اطلاعات میلیون‌ها کاربر کلاب‌هاوس در بازار سیاه پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد نظرسنجی مجمع جهانی اقتصاد: اکثر مردم خواهان ادامه دورکاری هستند

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی ‌بی‌ سی فارسی دنبال کنیدسخنگوی وزارت خارجه ایران روز پنجشنبه گفت جزئیات فنی این تصمیم ایران بزودی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که یکی از نهادهای سازمان ملل متحد است اعلام خواهد شد.کاهش تعهدات ایران در قبال برجام از حدود دو ماه پیش شروع شد. تهران در آن زمان به اروپایی‌ها شصت روز فرصت داد برای جبران آثار تحریم‌هایی که آمریکا مجددا اعمال کرده گام‌های تازه‌ای بردارند.

اکنون مقام‌های ایران می‌گویند باور ندارند که اروپا بتواند به تعهدات برجامی خود عمل کند و به همین علت آنها بخش دیگری از تعهدات خود را زیرپا خواهند گذاشت؛ البته آقای ظریف به خانم موگرینی نوشته که به محض تامین شدن انتظارات ایران از اروپا، آماده متوقف کردن همه این اقدامات و بازگشت کامل به مفاد برجام است.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

ترامپ در مکالمه تلفنی با مکرون: تحریم‌های آمریکا علیه ایران لغو نمی‌شوددونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه 6 سپتامبر در تماسی تلفنی با امانوئل مکرون همتای فرانسوی خود

وزیر دفاع آمریکا: به‌نظر می‌رسد به نقطه مذاکره با ایران نزدیک شده‌ایممارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز جمعه گفت که به نظر می‌رسد ایران به تدریج در حال رسیدن به نقطه‌ای است که می‌تواند با آمریکا مذاکره کند.

آماده‌ایم برای مذاکره با ایران به آمریکا کمک کنیموزیر دفاع بریتانیا از آمادگی کشورش برای کمک به آمریکا در راستای مذاکره با ایران خبر داد.

الیزه پس از تماس تلفنی ماکرون با ترامپ: گفتگو با ایران ادامه داردپاریس می گوید که تلاش ها و گفتگوها در جهت کاهش تنش و حل بن بست کنونی را که از نشست بیاریتز به صورت جدی تر دنبال کرده، ادامه خواهد داد. به گزارش الیزه، فرانسه از ایران خواسته است از هرگونه اقدام عملی که مغایر با تعهدات این کشور در چارچوب برجام باشد به صورت جدی پرهیز کند.

آمریکا درباره سوخت‌رسانی به کشتی‌های تحریم شده ایران هشدار داد🔺آمریکا درباره سوخت‌رسانی به کشتی‌های تحریم شده ایران هشدار داد ⚡️وزارت خزانه‌داری آمریکا هشدار داد هرگونه سوخت‌رسانی به کشتی‌های تحریم شده ایران، ممکن است به قرار گرفتن در فهرست تحریم‌های آمریکا منتهی شود.

ابراز امیدواری مارک اسپر نسبت به مذاکره ایران-آمریکاادعای وزیر دفاع آمریکا در خصوص احتمال مذاکره میان ایران و آمریکا: *به نظر می‌رسد که ایران از جهاتی به برگزاری مذاکره نزدیک‌ شده است *امیدوارم وقایع به همین شکل رقم بخورند