آمریکا: گام سوم عدول ایران از برجام غیرقابل قبول است

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مایک پومپئو، وزیرخارجه آمریکا با غیرقابل قبول خواندن دور جدید عدول ایران از تعهداتش در توافق هسته‌ای گفته آمریکا مصمم به ادامه سیاست خود علیه تهران است با اینکه دونالد ترامپ بارها اعلام آمادگی کرده بدون پیش شرط با مقام‌های این کشور دیدار و گفتگو کند.

Reuters

اشاره وزیرخارجه آمریکا به گام سوم عقب‌نشینی ایران از تعهداتش در توافق هسته‌ای است که روز گذشته اعلام شد و متعاقب آن محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران جزئیات آن را در نامه‌ای به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری‌های ایران قرار است سازمان انرژی اتمی این کشور فردا جزییات دقیق‌تری در این باره اعلام کند.با وجود این، در اظهارات امروز آقای پومپئو، وزیر خارجه آمریکا از تلاش ایران برای پیش‌برد"برنامه سلاح‌های هسته‌ای" این کشور نام برده است. این در حالی است که بنابر گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای ایران برنامه‌ای برای تهیه و تولید سلاح هسته‌ای ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترامپ در مکالمه تلفنی با مکرون: تحریم‌های آمریکا علیه ایران لغو نمی‌شوددونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه 6 سپتامبر در تماسی تلفنی با امانوئل مکرون همتای فرانسوی خود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا: به‌نظر می‌رسد به نقطه مذاکره با ایران نزدیک شده‌ایممارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز جمعه گفت که به نظر می‌رسد ایران به تدریج در حال رسیدن به نقطه‌ای است که می‌تواند با آمریکا مذاکره کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آماده‌ایم برای مذاکره با ایران به آمریکا کمک کنیموزیر دفاع بریتانیا از آمادگی کشورش برای کمک به آمریکا در راستای مذاکره با ایران خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

الیزه پس از تماس تلفنی ماکرون با ترامپ: گفتگو با ایران ادامه داردپاریس می گوید که تلاش ها و گفتگوها در جهت کاهش تنش و حل بن بست کنونی را که از نشست بیاریتز به صورت جدی تر دنبال کرده، ادامه خواهد داد. به گزارش الیزه، فرانسه از ایران خواسته است از هرگونه اقدام عملی که مغایر با تعهدات این کشور در چارچوب برجام باشد به صورت جدی پرهیز کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا درباره سوخت‌رسانی به کشتی‌های تحریم شده ایران هشدار داد🔺آمریکا درباره سوخت‌رسانی به کشتی‌های تحریم شده ایران هشدار داد ⚡️وزارت خزانه‌داری آمریکا هشدار داد هرگونه سوخت‌رسانی به کشتی‌های تحریم شده ایران، ممکن است به قرار گرفتن در فهرست تحریم‌های آمریکا منتهی شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ابراز امیدواری مارک اسپر نسبت به مذاکره ایران-آمریکاادعای وزیر دفاع آمریکا در خصوص احتمال مذاکره میان ایران و آمریکا: *به نظر می‌رسد که ایران از جهاتی به برگزاری مذاکره نزدیک‌ شده است *امیدوارم وقایع به همین شکل رقم بخورند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »