یک سیاستمدار منتقد رئیس جمهور ترکیه به ۱۰ سال زندان محکوم شد | DW | 06.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قاضی دادگاه استانبول روز جمعه ۱۵ شهریور (۶ سپتامبر) اعلام کرد که جانان کافتانجی‌اوغلو، رئیس ۴۷ ساله حزب مخالف 'جمهوری‌خواه خلق' در استانبول از جمله به دلیل توییت‌هایی که بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ منتشر کرده به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.

جانان کافتانجی‌اوغلو، رئیس حزب مخالف"جمهوری‌خواه خلق" در استانبول به ۱۰ سال زندان محکوم شد. دادگاه او را به دلیل توییت‌هایش در گذشته و"هتک‌ حرمت رئيس‌جمهوری" و"توهین به جمهوری ترکیه" محکوم کرد.

قاضی دادگاه استانبول روز جمعه ۱۵ شهریور اعلام کرد که جانان کافتانجی‌اوغلو، رئیس ۴۷ ساله حزب مخالف"جمهوری‌خواه خلق" در استانبول از جمله به دلیل توییت‌هایی که بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ منتشر کرده به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.

رئیس شعبه استانبول حزب جمهوری خلق همچنین تاکید کرد: «این حکم علیه مردم استانبول و علیه کسانی صادر شده است که به پیروزی مردم این شهر در انتخابات شهردار‌ی‌ها کمک کردند.»یکی از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه خلق در استانبول گفت: «از آنجا كه متهم هیچ پشیمانی نشان نداده و شعر انتقادی ناظم حكمت، شاعر چپ‌گرای ترکیه را پس از جلسه دادگاه قبلی خود قرائت كرده، قضات حاضر نبودند حکم كافتانجی‌اوغلو را تعلیق کنند.

دادگاه این پزشک و سیاستمدار اپوزیسبون در پایان ماه ژوئن سال جاری آغاز شده بود. حزب جمهوری‌خواه خلق اعلام کرده است که دادگاه تجدید نظر اکنون باید ظرف ۶ ماه در مورد این پرونده تصمیم گیری‌کند و تا تشکیل دادگاه تجدید نظر او در خارج از زندان به سر خواهد برد. كفتانجی‌اغول، شخصیتی تأثیرگذار در استانبول است. حزب جمهوری‌خواه خلق هم دادگاهی شدن عضو ارشد خود را"انتقام" از طرف حزب عدالت و توسعه و رجب طیب‌اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به دلیل شکست در انتخابات شهرداری استانبول می‌داند.پیروزی اپوزیسیون در انتخابات شهرداری در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۹ با فشار حزب عدالت و توسعه لغو شده بود. اما اكرم امام‌اوغلو، نامزد حزب اپوزیسیون، در ۲۳ ژوئن دوباره و با اکثریتی قاطع به پیروزی رسید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدنددو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدند این دو مرد که یکی از آنها آندرس.و ۵۶ ساله و دیگری ماریو.س ۳۳ ساله معرفی شده اند، به ترتیب به ۱۳ و ۱۲ سال زندان محکوم شدند. نام کامل آنها گزارش نشده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه اروپا را به بازکردن مرزهایش به روی پناهجویان تهدید کرد | DW | 05.09.2019رئیس جمهوری ترکیه خواستار کمک بیشتر اتحادیه اروپا به پناهجویان سوری مستقر در کشورش شد، در غیر این صورت او می‌تواند مرزهای کشورش به سوی اروپا را به روی این پناهجویان باز بگذارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری افغانستان سفر خود به آمریکا را به تعویق انداخت🔺رئیس جمهوری افغانستان سفر خود به آمریکا را به تعویق انداخت ⚡️رئیس جمهوری افغانستان سفر از پیش برنامه‌ریزی شده خود به واشنگتن را، که قرار بود در جریان آن درباره مذاکرات آمریکا با طالبان گفت‌وگو کند، به تعویق انداخت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دو نوکیش مسیحی مجموعا به دو سال و نیم زندان محکوم شدنددو نوکیش مسیحی مجموعا به دو سال و نیم زندان محکوم شدند دو نوکیش مسیحی به نام‌های «فاطمه (آیلار) باختری» و «زمان (صاحب) فدایی» از سوی دادگاه انقلاب مجموعا به دو سال و شش ماه زندان محکوم شده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روسیه دو معترض دیگر را در آستانه رای‌گیری یکشنبه در مسکو به زندان محکوم کردرویترز - دادگاهی در روسیه دو مرد را برای اعمال خشونت علیه پلیس در تظاهرات سیاسی به سه و سال نیم زندان محکوم کرد. هدف از آن تظاهرات دعوت به برگزاری یک انتخابات آزاد در روز یکشنبه بود. به گزارش رویترز
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

از کاخ ریاست جمهوری تا زندان؛ بانوی اول پیشین هندوراس به ۵۸ سال حبس محکوم شدوکیل مدافع روزا النا بولینا ضمن تاکید بر «بی گناهی» موکلش اعلام کرد که برای حکم صادره از دیوان عالی این کشور تقاضای تجدیدنظر خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »