ابراز امیدواری مارک اسپر نسبت به مذاکره ایران-آمریکا

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ادعای وزیر دفاع آمریکا در خصوص احتمال مذاکره میان ایران و آمریکا: *به نظر می‌رسد که ایران از جهاتی به برگزاری مذاکره نزدیک‌ شده است *امیدوارم وقایع به همین شکل رقم بخورند

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا و سرپرست پنتاگون روز جمعه در خصوص احتمال مذاکره میان ایران و آمریکا ادعا کرد: به نظر می‌رسد که ایران از جهاتی به برگزاری مذاکره نزدیک‌ شده است. امیدوارم وقایع به همین شکل رقم بخورند.

این صحبت‌ها پس از مطرح شده‌اند که دونالد ترامپ روز چهارشنبه در پاسخ به سوال خبرنگار کاخ سفید که در خصوص دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل سوال می‌کرد، گفته بود: هر چیزی ممکن است! این در حالی است که مسئولان کشورمان بارها تاکید کرده‌اند تا آمریکا از مواضع خصمانه خود دست بر ندارد هیچ مذاکره‌ای در کار نخواهد بود. حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای معرفی دو وزیر کابینه اظهار کرده بود: ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا نداشته و نداریم. با وجود پیشنهادات در این سال‌ها پاسخ ما منفی بوده است.

وی تصریح کرده بود: بحث دوجانبه با آمریکا به طور اصولی مطرح نیست اما ما گفتیم همان‌طور که آمریکا در ۱+۵ با ما بر سر مسائل هسته‌ای حرف می‌زد اگر همه تحریم‌ها را بردارد، حالا یا برگردد به برجام یا نه، باز هم امکان دارد در جلسات ۱+۵ حضور داشته باشد. این مشروط است که همه تحریم‌ها را بردارد. وقتی می‌گوییم مذاکره یعنی همه تحریم‌ها برداشته شود. حرف ما واضح و روشن است. خارجی‌ها گاهی برداشت‌های اشتباه می‌کنند. مترجمین گاهی حرف را بالا و پایین می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قهرمان اسرائیلی جودو با سعید ملایی ابراز همدردی کرد؛ اگر ملایی نمی‌باخت، حریف او می‌شد«ساگی موکی» قهرمان اسرائیلی مسابقات جهانی جودو در توکیو، با سعید ملایی همتای ایرانی خود ابراز همدردی کرد. سعید ملایی در جریان مسابقات جهانی جودو، در مرحله نیمه نهایی وزن ۸۱ کیلوگرم از حریف بلژیکی شک
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا از برنامه ایران برای کاستن از تعهداتش در برجام ابراز نگرانی عمیق کردبریتانیا از برنامه ایران برای کاستن از تعهداتش در برجام ابراز نگرانی عمیق کرد دولت بریتانیا روز پنجشنبه ۱۴ شهریور از برنامه ایران برای برداشتن یک گام دیگر در جهت کاستن تعهدات خود در توافق هسته‌ای ۱۳۹۴ با قدرت‌های جهانی، ابراز ناامیدی و نگرانی عمیق کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا: ایران به تدریج در حال حرکت به سمت مذاکره استمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، گفت به نظر می‌رسد ایران به تدریج در حال رسیدن به نقطه‌ای است که بتوان با این کشور مذاکره کرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

اروپایی‌ها منافع ملی خود را در رابطه با آمریکا می‌بینند/امیدوارم ترامپ سر عقل بیاید/ نگاه صفر و یکی هزینه‌زا است/ خدا کند کار به خروج از برجام نرسدیک عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها منافع خودشان را در ارتباط با آمریکا می‌دانند، ابراز امیدواری کرد که کاهش تعهدات برجامی ایران به کاهش تنش بیانجامد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا: سعودی حق دارد که در برابر حملات موشکی‌ حوثی‌ها از خود دفاع کندمارک اسپر وزیر دفاع آمریكا، روز جمعه 6 سپتامبر در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت، شبه نظامیان حوثی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پاسخ انگلیس به صحبت‌های ظریف درباره کاهش تعهدات برجامیواکنش انگلیس به صحبت‌های ظریف درباره کاهش تعهدات برجامی اقدام ایران مبنی بر تعلیق محدودیت‌های توسعه و تحقیقات هسته‌ای بسیار نگران‌کننده است برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی بویژه در زمانی که ما در صدد کاهش تنش‌ها با ایران هستیم، بسیار ناامیدکننده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »