الیزه پس از تماس تلفنی ماکرون با ترامپ: گفتگو با ایران ادامه دارد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ترامپ در گفتگوی تلفنی با ماکرون: تحریم ایران به قوت خود باقی است

ایران روز پنجشنبه اعلام کرد که عملی نشدن تعهدات آمریکا طی مدت تعیین شده پس از گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایجاب می کند که گام سوم در موعد مقرر اجرا شود. مقامات ایران مشروط کردن خط اعتباری پانزده میلیارد دلاری اروپا به چراغ سبز آمریکا، کشوری که از برجام خارج شده و مخافت آن است را غیرمنطقی و غیر عمی می دانند و اعتماد چندانی به رویکرد مستقل اروپا برای پایبندی به تعهدات برجامی ندارند.

در همین راستا رئيس جمهوری ایران شامگاه چهارشنبه ۱۳ شهریور در پایان نشست سران سه قوه، در نشست یک خبری به صورت رسمی از آغاز گام سوم کاهش تعهدات ایران در چارچوب برجام در روز جمعه خبر داد و تصریح کرد که کشورش تمام محدودیت‌های موجود در برجام در بخش تحقیق و توسعه را کنار خواهد گذاشت. از سوی دیگر عباس موسوی، سخنگوی وزرات امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نامه محمد جواد ظریف به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران گفته است: «دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه ۱۴ شهریور با ارسال نامه‌ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا اعلام کرد به دلیل تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم های آن کشور، و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در...

تهران در عین حال اعلام کرده است که در صورت محقق شدن کلیه تعهدات وعده داده شده در چارچوب برجام و متنفع شدن از منافع اقتصادی و تجاری این توفقنامه بین المللی به نقطه اول بازخواهد گشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دانشجوی فلسطینی که از ورود به آمریکا منع شده بود، سرانجام وارد کشور شدبخش انگلیسی صدای آمریکا - یک دانشجوی فلسطینی که چند روز پیش از آغاز کلاس های درس در دانشگاه هاروارد، از ورود او به ایالات متحده جلوگیری شده بود، اکنون وارد آمریکا شده است.\r\n «اسماعیل عجاوی» دوشنبه در
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مراقبت از لایه‌ای گوشتی به نام پرده بکارت؛ قوانینی که علیه زنان است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ویدئو؛ خانواده‌ باهامایی پس از فرار از طوفان دوریان به خانه برگشتندیک خانواده باهامایی برای در امان نگهداشتن عکس‌های خانوادگی خود یک روز پس از فرار از طوفان دوریان به خانه خود برگشتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشت ماده غذایی که در مصرف آن‌ها با دارو باید احتیاط کرد | DW | 05.09.2019بسیاری شاید از عوارض منفی مصرف برخی مواد غذایی همراه با دارو آگاه نباشند. در حالی که تأثیر متقابل دارو و برخی از این مواد گاهی چنان خطرناک می‌شود که بیمار حتی ممکن است با عوارضی مانند ایست قلبی مواجه شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آنچه که آلمانی‌ها را در سال ۲۰۱۹ بیش ‌از همه ترسانده است | DW | 06.09.2019هراس را پدیده‌‌ای ریشه‌دار در آلمانی‌ها می‌دانند؛ ملتی که دو جنگ جهانی‌، آوارگی، جدایی و دیوار برلین را تجربه کرده است. ترس‌های آلمانی‌ها از چیست و از سال ۱۹۹۲ میلادی به این طرف چه تغییری کرده است؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: سعودی حق دارد که در برابر حملات موشکی‌ حوثی‌ها از خود دفاع کندمارک اسپر وزیر دفاع آمریكا، روز جمعه 6 سپتامبر در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت، شبه نظامیان حوثی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »