وزیر دفاع آمریکا: به‌نظر می‌رسد به نقطه مذاکره با ایران نزدیک شده‌ایم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز جمعه گفت که به نظر می‌رسد ایران به تدریج در حال رسیدن به نقطه‌ای است که می‌تواند با آمریکا مذاکره کند.

اسپر در موسسه‌ای در لندن گفت: «به نظر می‌رسد که ایران از برخی جهات به تدریج در حال رسیدن به نقطه‌ای است که می‌توانیم مذاکره کنیم و امیدوارم این راه ادامه پیدا کند.»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دو روز پیش، دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران را در مجمع عمومی سازمان ملل ممکن عنوان کرد اما در عین حال گفت که واشنگتن تحریم‌ها علیه تهران را لغو نمی‌کند. خروج آمریکا از برجام در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ و بازگشت تحریم‌ها، نقطه آغاز افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا بود که با لغو معافیت چند کشور از خرید نفت ایران به منظور به صفر رساندن صادرات نفت این کشور اوج گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر دفاع آمریکا: ایران به تدریج در حال حرکت به سمت مذاکره استمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، گفت به نظر می‌رسد ایران به تدریج در حال رسیدن به نقطه‌ای است که بتوان با این کشور مذاکره کرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا: برنامه‌ای برای توقیف آدریان دریا نداریموزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که دولت آمریکا تصمیمی برای توقیف کشتی ایرانی آدریان دریا ندارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا: واشینگتن برای توقیف نفتکش ایرانی تلاش نمی‌کندمارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا جمعه 6 سپتامبر 2019 اعلام کرد کشورش هیچ گونه طرحی برای توقیف
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سفر وزیر بازرگانی آمریکا به ترکیهوزیر بازرگانی آمریکا به منظور انجام چند دیدار رسمی با مقامات ترکیه وارد استانبول شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار بعیدی‌نژاد به آمریکا به خاطر نقض معاهدات دریایی بین‌المللیسفیر ایران در لندن در توییتی اعلام کرد: آمریکا با تهدید کشتی حامل نفت ایران معاهدات دریانوردی را نقض و امنیت و ایمنی دریانوردی بین‌المللی را به مخاطره انداخته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ظریف به پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای آدریان دریاوزیر خارجه ایران، پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای نفتکش ایرانی را «پرداخت رشوه» نامید و آمریکا را متهم کرد که بعد از دزدی دریایی به رشوه‌دهی متوسل شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »