«خانه آزادی»: حمله رژیم‌های دیکتاتوری به مخالفان خود در آمریکا افزایش یافته است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اندیشکده «خانه آزادی» در جدیدترین گزارش خود، نوشته است، رژیم‌های دیکتاتوری حملات خود علیه مخالفان و منتقدان خود در ایالات متحده آمریکا را به شدت افزایش

این اندیشکده 85 حمله مستقیم فیزیکی در انظار عمومی به مخالفان رژیم‌های دیکتاتوری را در سال 2021 به ثبت رسانده است، که مجموع این حملات را از سال 2014 تا پایان سال گذشته به 735 رسانده است.موارد گزارش‌شده شامل «اشکال ظریف‌تر فشار» همچون حملات تخریب شخصیت آنلاین، حملات سایبری هکری، و باج‌گیری از طریق تهدید خانواده و اقوام و دوستانی که هنوز در کشور اولیه زندگی می‌کنند، نمی‌شود.

«خانه آزادی» دریافته است که رژیم‌های ایران، روسیه، چین و دیگران تعداد زیادی از مخالفان خود را در ایالات متحده هدف قرار داده‌اند، و به طرزی فزاینده و تهاجمی، قوانین ایالات متحده را برای تهدید، آزار و اذیت، نظارت، تعقیب و حتی توطئه برای آسیب رساندن فیزیکی به آنها زیر پا می‌گذارند. «سرکوب فراسرزمینی» حداقل چندین دهه قدمت دارد. در طول «جنگ سرد»، اتحاد جماهیر شوروی بارها مخالفان خود در کشورهای غربی را تحت عنوان «دشمن حکومت» به قتل رساند. با این حال، به گفته «خانه آزادی»، عملکرد رژیم‌های دیکتاتوری فعلی در قبال مخالفان خود «بسی وحشیانه‌تر و پیچیده‌تر» شده است.

به گزارش این اندیشکده، پدیده فعالیت از تبعیدِ مخالفان رژیم‌های دیکتاتوری چیز جدیدی نیست، اما پیشرفت‌های فناوری ارتباطی به ویژه اینترنت و رسانه‌های اجتماعی تاثیرگذاری این تبعیدیان در کشورهای اولیهٔ خود را افزایش چشمگیری داده است، و بر همین مبنا رژیم‌های دیکتاتوری را واداشته تا تلاش خود برای ناکار کردن تاثیرگذاری مخالفان را افزایش دهند.

در مقابل، دولت ایالات متحده اقداماتی جدی برای مقابله با حملات دیکتاتورها صورت داده است. وزارت دادگستری به طور فعال‌تری افراد مرتبط با سرکوب‌های فراسرزمینی را مورد پیگرد قضایی قرار می‌دهد، و پلیس فدرال آمریکا «اف‌بی‌آی» نیز این افراد را دستگیر کرده و برای قربانیان احتمالی جلسات آموزشی و مشاوره‌ای می‌گذارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش تازه در مجلس در تلاش برای کاهش سن ازدواج در ایرانمرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی تازه «پیشنهادهای» خود را برای کاهش دادن سن ازدواج در ایران ارائه داده است که «تقویت مشاغلی که وابستگی به تحصیلات عالی ندارند» ازجمله... اینها بروش موشها میخوان امار جمعیت را بالا ببرند! باورم نمیشه برای حرف های مفتتون ماهیانه حقوق هم میگیرید!! سن ازدواج توی ایران اونقدر بالا هست که هرچی مجلس خودشو بکشو شاید تا پایان این دور مجلس بتونه برسونش به ۲۵ سال!!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جنگ در اروپا؛ درگیری‌های شدید خیابانی نیروهای اوکراین با روس‌ها در شهر سیورودونتسک در دونباسجنگ اوکراین؛ درگیری‌های شدید خیابانی در شهر سیورودونتسک در دونباس آخرین تحولات، خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز سه‌شنبه هفتم ژوئن ۲۰۲۲ را در این گزارش دنبال کنید🔽 مسکو: مناطق مسکونی سیورودونتسک را «به طور کامل» آزاد کردیم جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بی‌قانونی در تعیین مستمری بازنشستگان/ دولت بدهی‌های سنگینِ خود به تامین اجتماعی را بپردازدفرامرز توفیقی گفت: آیا بهتر نیست دولت تکلیفش را با سازمان و بدهی‌های بسیار بزرگی که به این سازمان دارد روشن کند تا جلوی ورشکستگی سازمان گرفته شود نه اینکه با زیرپاگذاشتن قانون به اسم «عدالت»، عین بی‌قانونی و بی‌عدالتی رواج پیدا کند؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تیراندازی در سه شهر آمریکا در یک روز ۹کشته بر جا گذاشت | DW | 06.06.2022در یک روز سه شهر آمریکا بار دیگر شاهد تیراندازی‌های مرگبار بود. به گزارش پلیس در جریان این تیراندازی‌ها حداقل ۹ نفر کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شدند. اونوقت عده اى بزغاله اونجارو بهشت روى زمين ميدانند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تجمع بازنشستگان در دست‌کم ۱۶ شهر؛ بازداشت معترضان در تهرانهم‌زمان با برگزاری تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی در دست کم ۱۶ شهر ایران در روز دوشنبه، ۱۶ خرداد، شماری از معترضان در تهران بازداشت شدند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

لبنان خواستار میانجیگری آمریکا در اختلاف مرزی با اسرائیل در مدیترانه شدیک روز پس از ورود یک کشتی اسرائیلی برای آغاز عملیات استحصال گاز به آب‌های مورد مناقشه این کشور با لبنان، بیروت از ایالات متحده آمریکا درخواست میانجیگری کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »