لبنان خواستار میانجیگری آمریکا در اختلاف مرزی با اسرائیل در مدیترانه شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لبنان خواستار میانجیگری آمریکا در اختلاف مرزی با اسرائیل در مدیترانه شد جزئیات بیشتر🔽

«لبنان در سال ۲۰۱۱ از خیر میدان گازی کریش گذشت»

لوری هایاتان، روزنامه‌نگار لبنانی، متخصص منابع نفت و گاز، درخواست میانجیگری از آمریکا تنها «اتلاف وقت است». خانم هایاتان می‌گوید بیروت بهتر است به جای چنین درخواستی «یک حکم حکومتی درباره حدود مرزهای دریایی» صادر کند. با این حال لبنان در سال‌های بعد خواستار گسترش حدود دریایی خود به مدار ۲۹ شد. در صورت پذیرش این درخواست، ۱۴۳۰ کیلومتر مربع از آب‌های مدیترانه تحت حاکمیت لبنان قرار می‌گرفت. میدان گازی کریش در این منطقه قرار دارد.

یک مقام عالی‌رتبه اسرائیلی به شرط فاش نشدن هویتش به خبرگزاری فرانسه گفت: «دروغ‌های لبنان با ادعای آب‌های مورد مناقشه، به راحتی و با استناد به مواضع خود لبنانی‌ها، قابل رد کردن است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تیراندازی در سه شهر آمریکا در یک روز ۹کشته بر جا گذاشت | DW | 06.06.2022در یک روز سه شهر آمریکا بار دیگر شاهد تیراندازی‌های مرگبار بود. به گزارش پلیس در جریان این تیراندازی‌ها حداقل ۹ نفر کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شدند. اونوقت عده اى بزغاله اونجارو بهشت روى زمين ميدانند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دومین روز آتش‌سوزی‌ها در یونان؛ جنگل‌ها در حومه آتن در آتش می‌سوزندمقام‌های محلی می‌گویند به دلیل گستردگی مکان‌های آتش‌سوزی و همچنین وزش باد شدید، محدوده مناطقی که درگیر حریق شده‌اند، گسترش یافته است. کارجمهوری اسلامیه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش تازه در مجلس در تلاش برای کاهش سن ازدواج در ایرانمرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی تازه «پیشنهادهای» خود را برای کاهش دادن سن ازدواج در ایران ارائه داده است که «تقویت مشاغلی که وابستگی به تحصیلات عالی ندارند» ازجمله... اینها بروش موشها میخوان امار جمعیت را بالا ببرند! باورم نمیشه برای حرف های مفتتون ماهیانه حقوق هم میگیرید!! سن ازدواج توی ایران اونقدر بالا هست که هرچی مجلس خودشو بکشو شاید تا پایان این دور مجلس بتونه برسونش به ۲۵ سال!!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی در بحبوحه تنش‌های کره شمالی پایان یافترزمایش سه روزه‌ای که روز پنجشنبه در آب‌های بین‌المللی در نزدیکی جزیره اوکیناوا ژاپن آغاز شده بود نخستین رزمایش مشترک آمریکا و متحدان این کشور در شرق آسیا با حضور یک ناو هواپیمابر آمریکایی بعد از نوامبر ۲۰۱۷ است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کره جنوبی و آمریکا در پاسخ به کره شمالی، موشک‌های بالستیک پرتاب کردنددر واکنش به پرتاب هشت موشک بالستیک از سوی کره شمالی در روز یک‌شنبه، ۱۵خرداد ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی هشت موشک بالستیک شلیک کردند. اینم چاق سلامتی موشکی نوع قرن ۲۱، بحمداله هم کیم جون اون سالمه هم بایدن!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تکذیب خبر تیراندازی افراد مسلح به سمت ماموران با لباس شخصی در زاهدانتکذیب خبر تیراندازی افراد مسلح به ماموران با لباس شخصی در زاهدان فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان: کلیپ و خبر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر تیراندازی افراد مسلح به سمت نیروهای نظامی لباس شخصی در شهر زاهدان به هیچ عنوان صحت ندارد و تکذیب می‌شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »