کرونا برنامه ۲۰۳۰ یونسکو را به محاق برده است | DW | 14.11.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کمیسیون یونسکو در آلمان نسبت به اثرات منفی پاندمی کرونا بر اهداف توسعه پایدار هشدار داد. مجمع عمومی این کمیسیون از عقب‌گرد پروژه‌ها و تشدید نابرابر‌ی‌ها و شکاف‌های اجتماعی در ماه‌های گذشته ابراز نگرانی کرد.

در مجمع عمومی کمیسیون یونسکو در آلمان که عصر جمعه ۱۳ نوامبر در شهر بن برگزار شد، اعضا نسبت به پس‌رفت در اهداف برنامه ۲۰۳۰ سازمان ملل در دوران کرونا ابراز نگرانی کردند. در این نشست اعلام شد که عقب‌گرد به ویژه در عرصه آموزش و پرورش چشمگیرتر بوده و تداوم این امر، نابرابر‌ی‌ها و شکاف‌های اجتماعی موجود در سراسر دنیا را تقویت می‌کند.

کمیسیون آلمانی یونسکو از مجلس سراسری و مجالس ایالتی این کشور خواست برای برآوردن این منظور همت کنند و دست همکاری‌و همبستگی به تشکل‌های مختلف اجتماعی در سطوح ملی و فراملی بدهند. سند ۲۰۳۰ یونسکو، در سال ۲۰۱۵ از سوی سران و رهبران کشورهای دنیا در نیویورک به تصویب رسید. کشورهای صنعتی و پیشرفته تعهد کرده‌اند که اقدامات و سیاست‌های خود را براساس برنامه توسعه پایدار این سازمان و اهداف ۱۷ گانه آن تنظیم کنند.حدود ۲۵۰ دانش‌آموز مدرسه"وات کلونگ توئی" در بانکوک باید در حین درس در جعبه‌های پلاستیکی به سر ببرند و همچنین اجازه ندارند، ماسک‌های ایمنی خود را بردارند.

این مدرسه که در هبرون در کرانه غربی رود اردن و در فاصله ۳۰ کیلومتری بیت‌المقدس قرار دارد، فعالیت خود را پس از پنج ماه از سر گرفته است، طبیعتا با استفاده اجباری از ماسک و در مواردی حتی دستکش. آموزگاران و دانش‌آموزان این مدرسه علیرغم آنکه ناچارند از ماسک استفاده کنند، خوشحالند که دوباره می‌توانند در کنار هم باشند. هبرون از مراکز اصلی پاندمی کرونا در مناطق فلسطینی‌نشین محسوب می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ آیا ستاد کرونا تصیم‌گیرنده نهایی نیست؟ چه کسی راست می‌گوید؟pkhwshhal آقای دکتر، استعفا بده! وقتی حرفت برش نداره! وقتی برات تره هم خورد نمیکنن! روضه هم بخونی مثل اوندفعه فایده نداره! استعفا بده که در آینده اقلا یک امتیاز مثبت داشته باشی! استعفا بده!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

'شنبه' حیاتی برای کرونا / جریمه ۲۰۰هزار تومانی برای تردد کرونا مثبت‌هاوزیر بهداشت با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید کرونا در کشور از شنبه گفت: معتقدم هیچ آفتی برای اقتصاد یک کشور از تعطیلی و طولانی شدن دوره اپیدمی بیماری بدتر نیست و تعطیلی بهتر از این است که کاسبی آلوده شده، یک ماه گرفتار بیماری شود و خدایی نکرده بر اثر بیماری جان خود را از دست دهد. چی شد موفقیتهای شایانتون رو مدیون رهبر بودید الان اینا رو مدیون کی هستید. راستی شعر جدیدی چیزی در وصف خال ابروی رهبر نگفتی؟ برو سیستان، غیزانیه و شهرهای اهواز و کرمان و وضع آب شرب رو ببین تا بفهمی بمب ویروس چیه چطور می تونی روی صندلی مسئولیت بشینی شما روی مسند قدرت نشستی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طراحی برنامه ویژه گردشگری برای کشور روسیه بعد از مهار کروناوزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «گردشگری میان دو کشور از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است، بعد از مهار شیوع ویروس کرونا می‌توانیم گردشگری بین دو کشور را توسعه دهیم.»
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در آلمان؛ ثبت بیشترین آمار قربانی کرونا در یک روزشمار قربانیان کرونا در آلمان با مرگ 590 بیمار دیگر طی یک روز اخیر به مرز 20 هزار نفر نزدیک شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ کرونا توریست، تبلیغ سفر به کشورهای همسایه با هدف تزریق واکسن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »