'شنبه' حیاتی برای کرونا / جریمه ۲۰۰هزار تومانی برای تردد کرونا مثبت‌ها

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 103 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 45%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر بهداشت: *رعایت نشود، مرگ‌ها ۴رقمی می‌شود *با بمب ویروس مواجهیم *کسی که بمب ویروس است باید با او مقابله شود *اگر به مقامات امنیتی بگویند کسی بمبی می‌خواهد جایی ببرد همه بر سر او می‌ریزند *شنبه؛ از حیاتی‌ترین تاریخ‌ها برای مدیریت کروناست

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در جلسه با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به نامه‌ای که به مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری تقدیم کرده است، گفت: نامه عجیب و غم‌انگیزی بود که در تاریخ این کشور ثبت خواهد شد. مقام معظم رهبری بلافاصله پیگیری کردند و جلسه در حضور ایشان تشکیل شد.

افزایش زمان بستری بیماران کرونا در بیمارستان وی افزود: قبلا متوسط زمان بستری بیمارستان ۵.۵ روز بود اما امروز به دلیل چموش شدن بیماری به ۹ تا ۱۰ روز رسیده است و در این شهر به ازای یک میلیون نفر جمعیت، ۶۰ تخت آی سی یو اشغال خواهد بود و ۲۰ درصد از اینها کیس ICU هستند که به ۱۲۰ تخت هم در آنجا نیاز است؛ در حالی که حداقل باید ۳۰ درصد از تخت‌های ICU را به مریض‌های اورژانسی اختصاص دهیم.

شنبه؛ از حیاتی‌ترین تاریخ‌ها برای مدیریت کروناست مردم کوتاه بیایند، به مرگ‌های ۴رقمی می‌رسیم نمکی گفت: این تاریخی که از شنبه برای محدودیت اعلام کردیم یکی از حیاتی ترین تاریخ‌ها برای مدیریت کرونا است، اگر مردم کوتاه بیایند بازی را می‌بازیم و به مرگ‌های ۴ رقمی می‌رسیم، روزی گفتم مرگ‌ها ۳ رقمی می‌شود و کسی باور نکرد. مرگ چهار رقمی یعنی اینکه به ورطه‌ای خواهیم رسید که خلاص شدن از آن دشوار است کما اینکه زمانی هم که مرگ‌ها ۳ رقمی شد ما با پکیجی از مشکلات روبرو بودیم.

اجازه کره از آمریکا برای ارسال کیت به ایران تولید کیت‌های تشخیص سریع کرونا در داخل نمکی ادامه داد: اتفاق مبارکی در جمهوری اسلامی در بحران کرونا افتاد و آنهم تکیه بر شرکت‌های دانش‌بنیان بود؛ کیت رپید و آنتی‌ژن که ۲۰ دقیقه‌ای جواب می‌دهد، در این بسیج کمک حال ما بود. از کره‌ای‌ها خواستیم کیت بفرستند که قرار بود شنبه ۳ میلیون کیت بفرستند و دیروز گفتند آمریکا باید اجازه دهد.

اثرگذاری طرح جدید مقابله با کرونا؛ یک ماه دیگر نمکی تاکید کرد: توسط سامانه ۴۰۳۰ مشاوره پزشکی در نظر گرفته شده است تا با شیوه مراقبت در منزل بار بیمارستانی را کم کنیم. برای بیمارانی که نیازی به بستری در بیمارستان ندارند از خیرین کمک گرفتیم تا کپسول اکسیژن در منزل برسانیم. ما از این اقدامات محدودیت و بیماریابی دو هدف بزرگ داریم، اول قطع زنجیره ویروس که باعث کاهش آمار مبتلایان بستری و سرپایی خواهد شد و هدف دوم کاهش مرگ میر است.

نمکی گفت: در دوران دفاع مقدس سربازان زیادی از دست دادیم و در این دوران سرداران زیادی از دست دادیم و در روزهای سخت بی‌امکاناتی پای کار بودند. آقای ترامپ به عنوان رذل‌ترین و بی انصاف‌ترین و بی‌مروت ترین انسان روی زمین مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کرد و من تردید نداشتم اگر یک قطره از خون شهید سلیمانی قرار باشد دامنش را بگیرد در این دنیا و آن دنیا پاسخ‌های سنگینی خواهد داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

برو سیستان، غیزانیه و شهرهای اهواز و کرمان و وضع آب شرب رو ببین تا بفهمی بمب ویروس چیه چطور می تونی روی صندلی مسئولیت بشینی شما روی مسند قدرت نشستی

چی شد موفقیتهای شایانتون رو مدیون رهبر بودید الان اینا رو مدیون کی هستید. راستی شعر جدیدی چیزی در وصف خال ابروی رهبر نگفتی؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برنامه‌ای برای آینده؛ فوتبال آلمان برای دوران پس از کرونا آماده می‌شود - BBC News فارسیبعد از اینکه بحران اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا نقاط ضعف فوتبال حرفه‌ای را 'بی‌رحمانه' برملا کرد، سازمان لیگ فوتبال آلمان 'دی‌اف‌ال' که در تنظیم و اجرای پروتکل بهداشتی برگزاری مسابقات با وجود همه‌گیری کووید-۱۹ هم در میان لیگ‌های ورزشی پیشگام بود، این بار هم خیلی زود دست به کار شد و کارگروه 'آینده فوتبال حرفه‌ای' را تشکیل داد.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

درخواست شرکت فایزر از اتحادیه اروپا برای صدور پروانه استفاده از واکسن کرونادو شرکت فایزر و بیونتیک در نیمه ماه گذشته از تکمیل آزمایش اثر بخشی واکسن ضد کرونا خبر دادند.اين دو
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پاپ با بازدید سرزده از مجسمه «مریم باکره» برای رهایی جهان از کرونا دعا کردپاپ با بازدید سرزده از مجسمه «مریم باکره» برای رهایی جهان از کرونا دعا کرد ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽 پاپ در جایگاهی نیست که عیسی مسیح به دعای او اهمیت دهد !! دیوث حالا ک فهمیده واکسنش کشف شده از این گوه ها میخوره؟ حالا که واکسیناسیون شروع شده که البته این مزید بر علت میشه واسه رهایی از ویروس
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »