کارگران, معلمان, تهران, خوزستان, مجلس, هفت_تپه

کارگران, معلمان

پنج تجمع کارگران و معلمان در یک روز؛ به حقوق و قرارداد ما رسیدگی کنید

07/09/2020 09:31:00 ب.ظ

۵ تجمع اعتراضی توسط کارگران و معلمان برگزار شد. «عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، حق بیمه پرداخت‌نشده، حقوق معوقه، عدم همسان‌سازی حقوق و نقض عدالت دستمزدی» از دلایل برگزاری تجمعات امروز بوده است. جزییات بیشتر 👇 اخبار_ایران تهران خوزستان مجلس هفت_تپه

هشتاد و پنجمین روز اعتراض در هفت تپهکارگران بخش صنعت مجتمع نیشکر هفت تپه از روز یکشنبه (۱۶ شهریور ماه) به دلیل عدم محاسبه حقوق ایام اعتصاب ، کار در کارخانه را متوقف کرده‌اند.کارگران با اشاره به بی‌توجهی کارفرما در پرداخت مطالبات مزدی می گویند: «دو ماه حقوق طلبکاریم و در آستانه سومین ماه قرار داریم که کارفرما نه تنها پولی به حساب کارگران واریز نکرده، بلکه گفته است کارگرانی که در روزهای اعتراض در محل کار خود حاضر نبوده و کار نکرده‌اند، مستحق دریافت حقوق کامل نیستند و حقوق و اضافه‌کاری‌ آنها کسر خواهد شد. در مقابل کارگران به این موضوع  واکنش نشان دادند و با کار نکردن در بخش صنعت به رای کارفرما اعتراض کردند.»

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

کارگران هفت تپه می گویند: «طبق عرفی که در هفت تپه بوده؛ کارفرما باید مانند سالهای گذشته در زمانی که کارگران به دلیل مشکلات ایجاد شده به صورت قانونی مطالبه‌گری صنفی می‌کنند و در این ایام امکان کار کردن نیز ندارند، حقوق کامل بپردازد.»کارگران هفت‌تپه درباره مطالبات کارگران غیر نیشکری که همچنان در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان شوش جمع می‌شوند نیز اضافه کردند: «انتظار این است که شرایطی برایشان فراهم کنند که بار دیگر در مزارع چغندر قند یا سایر بخش‌های هفت تپه مشغول کار شوند.»

به گفته آنها فرماندار شوش وعده داده بود باقی حقوق‌ معوقه تا ۱۰ شهریور ماه پرداخت می‌شود. اما هنوز خبری از پرداخت نیست. شش روز از وعده‌ای که برای پرداخت حقوق داده بودند، گذشته، اما هنوز خبری از پرداخت حقوق‌های تیرماه نیست.کارگران شرکت هفت تپه با اعلام اینکه در حال حاضر دو ماه حقوق معوق تیر و مرداد را طلب داریم افزودند: «همچنان منتظر پرداخت این حقوق‌ها هستیم. خلع ید امید اسدبیگی، کارفرمای شرکت هفت تپه اصلی‌ترین خواسته کارگران است و امیدواریم زودتر این مطالبه تحقق پیدا کند.» headtopics.com

از 85 روز پیش، کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه به دنبال عدم پرداخت حقوق‌ها در سال جدید، تصمیم به اعتصاب و اعتراض علنی گرفتند. تجمعات اعتراضی آن‌ها در۸۰ روزی که از آن می‌گذرد، تنها در ایام عاشورا و تاسوعا (هشتم و نهم شهریور) برگزار نشد. در دور تازه اعتراضات، کارگران با تجمع روزانه در مقابل فرمانداری شهر شوش، خواستار رسیدگی مقامات به شش مطالبه اصلی خود شدند: «پرداخت حقوق معوقه،‌ تمدید دفترچه بیمه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، بازداشت امید اسدبیگی،‌ مدیرعامل شرکت،‌ خلع ید کارفرما و بخش خصوصی و بازگرداندن ثروت‌های اختلاس‌شده به کارگران».

دومین روز تجمع اعتراضی کارکنان مخابرات روستاییاستان وایر- دومین روز تجمع اعتراضی کارگزاران و کارمندان مخابرات روستایی در مقابل مجلس برگزار شد. کارکنان مخابرات روستایی تجمع خود را در اعتراض به عدم همسان­‌سازی حقوق آنها با سایر کارمندان رسمی مخابرات و نقض عدالت دستمزدی در مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار کردند. آنها خواستار پایان دادن به برخورد تبعیض‌آمیز و برقراری رابطه حقوقی مبتنی بر قرارداد با خود هستند. این افراد با وجود سابقه بالای 25 ساله کاری، هنوز حقوق کف قانون کار را از مخابرات دریافت می‌کنند.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگری کارگزاران مخابرات روستایی کشور با اعلام اینکه مهم‌ترین خواسته ما «رفع تبعیض مزدی در مخابرات» است، مطالبات معترضان را در چهار دسته معرفی کرد: «خواسته اول پایبندی مخابرات به توافقنامه ۳/۲/ ۹۸است. این توافقنامه با حضور نمایندگان مجلس  بین کارگران و مخابرات تنظیم شد. دومین خواسته، رفع تبعیض در پرداخت حقوق، مزایا و رفاهیات بین کارگران مخابرات روستایی و کارکنان مخابرات شهری است که خواسته بسیار مهمی است. این خواسته عرف کارگاه است و محمل قانونی دارد. خواسته سوم، انعقاد قرارداد دائم با تعدادی از این قشر زحمتکش مخابرات روستایی است. هنوز قرارداد با آنها منعقد نشده درحالی که قرارداد دائم، رای حل اختلاف و دیوان عدالت است. در نهایت خواستار واریز بیمه معوقه تعدادی از پرسنل، مربوط به قبل و بعد سال ۸۸ هستیم.»

قربان زاده درباره این تجمع می گوید: «از پانزده استان کشور ازجمله خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، قزوین، گیلان، همدان، خوزستان، لرستان و هرمزگان به تهران آمدیم و مقابل مجلس جمع شدیم تا شاید نمایندگان مجلس صدای دادخواهی ما را بشنوند.» headtopics.com

طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021 فرمانده سپاه اولین دوز واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد»

دومین روز تجمع آموزشیاران نهضت سوادآموزیپذیرفته‌نشدگان آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی برای دومین روز متوالی همراه با خانواده‌هایشان در مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در ادامه تجمع دیروز، شب گذشته را به همراه خانواده‌ خود در خیابان و پارک حوالی ساختمان مجلس سپری کردند و صبح امروز، دومین اعتراض خود را برگزار کردند.

به گفته نماینده آموزشیاران نهضت سوادآموزی، تجمعات اعتراضی این گروه از پذیرفته‌نشدگان آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی تا مشخص شدن وضعیت شغلی‌ آنها ادامه پیدا خواهد کرد. معترضان می گویند: «برخی نمایندگان مجلس پیش‌تر وعده پیگیری وضعیت شغلی آنها را با طرح حذف آزمون برای همه مشمولین وزارت آموزش و پرورش را مطرح کرده و آنها منتظر علنی کردن آن در صحن هستند.»

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ماهشهرکارگران شهرداری ماهشهر نیز در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و پایین بودن سطح دستمزدها مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند. آنها از شهردار و اعضای شورای شهر می خواهند تا وضعیت بد معیشت شان را در نظرگرفته و به قوانین مزدی عمل کنند.

یکی از این کارگران با اعلام اینکه در تابستان داغ ماهشهر ما مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان و نظافت خیابان‌ها بوده‌ایم، می گوید: «طرح طبقه‌بندی مشاغل یک حق قانونی است. همه کارگران تحت پوشش قانون کار باید از این حق بهره‌مند باشند. نمی‌توان به هیچ بهانه‌ای این حق را از کارگران سلب کرد.» headtopics.com

کارگران شهرداری سربندرهم که در همسایگی ماهشهر قرار دارد، در اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه دستمزد و سایر مطالبات خود دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان شهرداری این شهر دست به تجمع اعتراض زدند.کارگران شهرداری سربندر پیش از این بارها به علت پرداخت نشدن چندین ماه حقوق و سایر مطالبات، دست به تجمع زده بودند. اما تاکنون به خواسته آنها پاسخی داده نشده است. یکی از کارگران حاضر در این تجمع  می‌گوید: «در این شرایط اقتصادی و افزایش نرخ کالاها، مطالبات صدها نفر از کارگران شهرداری سربندر، چندین ماه است که پرداخت نشده و اعتراضاتی که تاکنون داشته‌ایم بی‌نتیجه مانده است.» به گفته کارگران شهرداری سربندر ، دست‌کم ۶ ماه حقوق پرداخت نشده و همچنین بیمه و پاداش سنوات آنها پرداخت نشده است.

  ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

برگزاری سه تجمع کارگران مخابرات راه دور، روستایی و پیمانکاران مخابراتی

قتل پنج فرزند به دست مادر؛ بهت عمومی در زولینگن | DW | 05.09.2020خودکشی ناموفق یک زن ۲۷ ساله پس از کشتن پنج فرزندش، افکار عمومی را تکان داده است. جزییات امر روشن نیست زیرا عامل فاجعه در بیمارستان بستری است و تنها بازمانده خانواده، پسری ۱۱ ساله است که هنگام ارتکاب قتل در مدرسه بود.

دلایل برگزاری هفت تجمع کارگری: بلاتکلیفی، ۳۶ ماه بیمه و حقوق معوقه، خلع ید بخش خصوصی

تجمع پذیرفته نشدگان آزمون استخدامی نهضت مقابل مجلس

معترضان به نتانیاهو و دولتش شنبه‌ها تجمع می‌کنندصدها نفر نیز در شهر قیصریه و در مقابل خانه شخصی آقای نتانیاهو دست به تظاهرات زدند.

کفاشیان: خدا کمک کرد محروم شدم!/ ممنوعیت جذب خارجی‌ها خلاف استکفاشیان: *خدا کمک کرد محروم شدم! *از نفس کشیدن هم محروم شده بودم *به خاطر محرمانه بودن، ممکن بود من هم قرارداد ویلموتس را امضاء کنم *ممنوعیت جذب خارجی‌ها خلاف است *تیم‌های ایرانی ضعیف می‌شوند