دلایل برگزاری هفت تجمع کارگری: بلاتکلیفی، ۳۶ ماه بیمه و حقوق معوقه، خلع ید بخش خصوصی

16/06/1399 11:06:00 ب.ظ

در ۵ روز اخیر ۷ شهر کرمان، حمیدیه، آغاجاری، رودبار، شوش، سی سخت و قزوین شاهد برگزاری تجمعات اعتراضی کارگران بودند. جزییات بیشتر 👇 اخبار_ایران اعتراضات_کارگران حقوق_و_دستمزد خصوصی_سازی خوزستان قزوین معیشت_کارگران

کارکنان مجموعه فرهنگی، ورزشی برق منطقه‌ای کرمان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و بلاتکلیفی خود مقابل ساختمان اداری برق منطقه‌ای کرمان تجمع کردند.

به گفته این کارگر معترض پس از تعویض مدیرعامل و کم توجهی مسئولان حقوق و مزایای کارگران این بخش از اسفند ماه ۹۸ پرداخت نشده و موسسه را تعطیل کردند: «شیوع کرونا بهترین بهانه برای تعطیلی مجموعه و عدم پرداخت حقوق کارکنان بود و اکنون ۴۰ نفر پرسنل این مجموعه بدون حقوق و بیمه بلاتکلیف مانده اند. مسئولان به کارکنان گفتند ۳ ماه صبر کنید شرایط به حالت عادی برمی گردد، اما گشایشی حاصل نشد و اکنون با گذشت چندین ماه همچنان بلاتکلیف هستیم.»

به گفته او با وجود بی کفایتی مدیر این مجموعه، مدیرعامل برق منطقه‌ای پافشاری عجیبی برای ابقای مدیر دارد و پاسخگوی حق ضایع شده کارکنان نیست: «به ۱۲ ارگان نامه فرستادیم و خواستار مطالبات خود شدیم، اما هیچ یک از مسئولان حتی شنوای دردا‌های کارگران در این شرایط سخت اقتصادی نشدند.»

۱۵ استان وایر- کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان در ورودی این شهر اقدام به برگزاری یک تجمع اعتراضی نمودند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

فرار سرمایه‌های مشروع در انتقال نظارت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما روی می‌دهدگفت‌وگوی اعتمادآنلاین با مهدی یزدانی، رئیس هیات‌مدیره «نماوا»، درباره اختلاف بر سر نظارت بر نمایش_خانگی:فرار سرمایه مشروع در انتقال نظارت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما روی می‌دهد

گلچین ویدئوهای بدون شرح هفته؛ از ماسه‌سواری تا ژیان‌سواریماسه‌سواری و مسابقه ژیان‌ها بخش مفرح گلچین ویدیوهای بدون شرح این هفته است و به هوا رفتن کودک خردسال با بادبادک غول‌پیکر بخش ترسناک آن.

برگزاری سه تجمع کارگران مخابرات راه دور، روستایی و پیمانکاران مخابراتی

انفجاری که امواجش سراسر دنیا را لرزاند - BBC News فارسیيك ماه از انفجار در بندر بيروت مى گذرد، انفجارى كه حدود ٢٠٠ كشته برجا گذاشت و بسيارى را نه فقط در لبنان، كه در گوشه و كنار جهان سوگوار كرد.

آئین بازگشایی و آغاز سال تحصیلی در دبستان گفت‌وگو- عکس خبری تسنیم - Tasnimآئین بازگشایی و آغاز سال تحصیلی 1399-1400 و افتتاحیه دبستان دخترانه گفت‌وگو ،صبح امروز 15 شهریور ماه با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان برگزار شد.

مستمری بیکاری هزاران نفر برقرار نشده است/ کارگران هر زمانی می‌توانند پیگیر حقوق تضییع شده خود باشندایلنا:یک کارشناس حقوق کار با انتقاد از عملکرد سازمان‌های مربوطه در بحث پرداخت مستمری بیکاری، عنوان کرد: بعد از گذشت چند ماه؛ مستمری بیکاری هزاران نفر همچنان برقرار نشده است.