دلایل برگزاری هفت تجمع کارگری: بلاتکلیفی، ۳۶ ماه بیمه و حقوق معوقه، خلع ید بخش خصوصی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در ۵ روز اخیر ۷ شهر کرمان، حمیدیه، آغاجاری، رودبار، شوش، سی سخت و قزوین شاهد برگزاری تجمعات اعتراضی کارگران بودند. جزییات بیشتر 👇 اخبار_ایران اعتراضات_کارگران حقوق_و_دستمزد خصوصی_سازی خوزستان قزوین معیشت_کارگران

استان وایر- در پنج روز اخیر هفت شهر «کرمان»، «حمیدیه»، «آغاجاری»، «رودبار»، «شوش»، «سی سخت» و «قزوین» شاهد برگزاری تجمعات اعتراضی کارگران بودند. دست کم ۳۶ ماه حقوق معوقه، بلاتکلیفی پس از تعطیلی به واسطه ویروس کرونا، بازگشت به کار و تبدیل وضعیت قراردادها، حق بیمه‌ پرداخت نشده و خلع ید مالک خصوصی از جمله دلایل این اعتراضات اعلام شده است.

به گفته او با وجود بی کفایتی مدیر این مجموعه، مدیرعامل برق منطقه‌ای پافشاری عجیبی برای ابقای مدیر دارد و پاسخگوی حق ضایع شده کارکنان نیست: «به ۱۲ ارگان نامه فرستادیم و خواستار مطالبات خود شدیم، اما هیچ یک از مسئولان حتی شنوای دردا‌های کارگران در این شرایط سخت اقتصادی نشدند.»استان وایر- کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان در ورودی این شهر اقدام به برگزاری یک تجمع اعتراضی نمودند.

این کارگران با برپایی تجمع مقابل ساختمان این شهرداری خواستار پرداخت حقوق ماه های تیر و مرداد سال جاری خود شدند. کارگران با تشرح وضعیت بد شرکت و شرایط اقتصادی خانواده‌های کارگران، خواستار تسریع در روند رسیدگی به پرونده اسدبیگی و در اولویت‌ قرار گرفتن آن بودند.۸۰ روز پیش، روز ۲۶ خرداد ۱۳۹۹، کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه به دنبال عدم پرداخت حقوق‌ها در سال جدید، تصمیم به اعتصاب و اعتراض علنی گرفتند. تجمعات اعتراضی آن‌ها در۸۰ روزی که از آن می‌گذرد، تنها در ایام عاشورا و تاسوعا (هشتم و نهم شهریور» برگزار نشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرار سرمایه‌های مشروع در انتقال نظارت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما روی می‌دهدگفت‌وگوی اعتمادآنلاین با مهدی یزدانی، رئیس هیات‌مدیره «نماوا»، درباره اختلاف بر سر نظارت بر نمایش_خانگی:فرار سرمایه مشروع در انتقال نظارت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما روی می‌دهد
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

گلچین ویدئوهای بدون شرح هفته؛ از ماسه‌سواری تا ژیان‌سواریماسه‌سواری و مسابقه ژیان‌ها بخش مفرح گلچین ویدیوهای بدون شرح این هفته است و به هوا رفتن کودک خردسال با بادبادک غول‌پیکر بخش ترسناک آن.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برگزاری سه تجمع کارگران مخابرات راه دور، روستایی و پیمانکاران مخابراتی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انفجاری که امواجش سراسر دنیا را لرزاند - BBC News فارسیيك ماه از انفجار در بندر بيروت مى گذرد، انفجارى كه حدود ٢٠٠ كشته برجا گذاشت و بسيارى را نه فقط در لبنان، كه در گوشه و كنار جهان سوگوار كرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آئین بازگشایی و آغاز سال تحصیلی در دبستان گفت‌وگو- عکس خبری تسنیم - Tasnimآئین بازگشایی و آغاز سال تحصیلی 1399-1400 و افتتاحیه دبستان دخترانه گفت‌وگو ،صبح امروز 15 شهریور ماه با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان برگزار شد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مستمری بیکاری هزاران نفر برقرار نشده است/ کارگران هر زمانی می‌توانند پیگیر حقوق تضییع شده خود باشندایلنا:یک کارشناس حقوق کار با انتقاد از عملکرد سازمان‌های مربوطه در بحث پرداخت مستمری بیکاری، عنوان کرد: بعد از گذشت چند ماه؛ مستمری بیکاری هزاران نفر همچنان برقرار نشده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »