کفاشیان: خدا کمک کرد محروم شدم!/ ممنوعیت جذب خارجی‌ها خلاف است

07/09/2020 06:42:00 ق.ظ

نایب رییس اول فدراسیون فوتبال معتقد است محرومیت او در سال ۹۷ و نقش نداشتن در قرارداد مارک ویلموتس و در نتیجه احضار نشدن به نهادهای بازرسی کمک خدا بوده است.

کفاشیان: *خدا کمک کرد محروم شدم! *از نفس کشیدن هم محروم شده بودم *به خاطر محرمانه بودن، ممکن بود من هم قرارداد ویلموتس را امضاء کنم *ممنوعیت جذب خارجی‌ها خلاف است *تیم‌های ایرانی ضعیف می‌شوند

نایب رییس اول فدراسیون فوتبال معتقد است محرومیت او در سال ۹۷ و نقش نداشتن در قرارداد مارک ویلموتس و در نتیجه احضار نشدن به نهادهای بازرسی کمک خدا بوده است.

* من فقط دعاگو هستماو در واکنش به این که نامه‌نگاری با فیفا کار غیرممکنی نیست و جزو حقوق اولیه این فدراسیون است که به نهاد بالادستی خود برای این قبیل مسائل نامه‌ بنویسد، گفت: شاید هم نامه فرستادند اما نمی‌خواهند ما بدانیم اما با اطمینان می گویند مشکلی ندارد. با این حال من می‌گویم حداقل نامه بزنید تکلیف را بدانیم. ما از این به بعد دعاگو هستیم، کاری از دستمان بر نمی‌آید.

* با این شرایط تا پایان سال انتخابات برگزار نمی‌شودنایب رییس اول فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که با این وضعیت انتخابات چه زمانی برگزار خواهد شد؟ اظهار کرد: به همین منوال پیش برویم، تا پایان سال هم انتخابات برگزار نمی‌شود. بدترین حالت برای فدراسیون بلاتکلیفی است که به فوتبال هم لطمه می‌زند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

مدیریت ۱۵.۵ میلیون معلم و دانش آموز در موج سوم کرونا سخت استرئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: جمعه با وزیر بهداشت تماس گرفتم. در تشکیل کلاس دخالت نمی کنیم و مسئولیت ستاد کروناست اما رسما اعلام می کنیم هرگونه اقدامی باعث عدم امینت برای معلم و دانش آموز و خانواده شود از آن عدول نمی کنیم. این کار شوخی نیست؛ اگر موج سوم کرونا راه بیفتد مدیریت ۱۵.۵ میلیون معلم و دانش آموز که در واقع نماینده ۱۵.۵ میلیون خانواده اند کار سختی است.

کرونا و بازگشایی مدارس؛ تراکم مدرسه‌ها و کلاس‌های درس در ایران چقدر است؟

گفتمان کشور در مقابله با بیماری کرونا ، سلامت بعلاوه فعالیت استرئیس جمهور گفتمان کشور در مقابله با بیماری کرونا را سلامت بعلاوه فعالیت و گفتمان ضد انقلاب را سلامت منهای فعالیت خواند و تاکید کرد که حفظ سلامت مردم برای ما اولویت اول است اما در کنار آن و ضمن مراعات همه اصول بهداشتی، باید همه فعالیت های ضروری جامعه نیز جریان داشته باشد.

تعداد افراد چاق و دارای اضافه وزن در ایران چند برابر شده است؟رئیس فدراسیون ورزش های همگانی: *متاسفانه وضعیت عمومی سلامت مردم ایران مطلوب نیست *میانگین کم تحرکی مردم طی ۱۳ سال گذشته معادل ۳۳ درصد بوده است *حتی کم تحرکی در برخی استان‌ها به بیش از ۷۰ درصد رسیده است *رشد تعداد افراد دارای اضافه وزن ۳.۵ برابر شده است

مجلس یازدهم در پی افزودن تبعیض‌های مضاعف به قانون انتخابات ریاست‌جمهوری است

وزیر خزانه‌داری آمریکا: لغو تحریم‌های تسلیحاتی بین‌المللی علیه ایران بدترین تصمیم در مقطع کنونی استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

علی کفاشیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سکوت فیفا نسبت به پیش‌نویس اساسنامه اصلاحی فدراسیون فوتبال و طولانی شدن پروسه تایید اساسنامه و برگزاری انتخابات گفت: من مدت‌ها پیش گفتم به فیفا نامه بزنید و نظرشان را پرسید اما در فدراسیون می‌گویند چند روز دیگر جواب فیفا می‌آید.به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی ضمن تبریک شروع سال تحصیلی افزود: ستاد کرونا باید مسئولیت باز شدن مدارس را رسما برعهده بگیرد.شواهدی وجود دارد که صحت آمار رسمی را زیر سوال می‌برد، اما حتی اگر  فرضا آمار ارائه‌شده از سوی وزارت بهداشت را درست بدانیم، باز هم شرایط بحرانی است.انتخاب سردبیر شنبه 15 شهريور 1399 - 11:18 رئیس جمهور گفتمان کشور در مقابله با بیماری کرونا را"سلامت بعلاوه فعالیت" و گفتمان ضد انقلاب را"سلامت منهای فعالیت" خواند و تاکید کرد که حفظ سلامت مردم برای ما اولویت اول است اما در کنار آن و ضمن مراعات همه اصول بهداشتی، باید همه فعالیت های ضروری جامعه نیز جریان داشته باشد.

* من فقط دعاگو هستم او در واکنش به این که نامه‌نگاری با فیفا کار غیرممکنی نیست و جزو حقوق اولیه این فدراسیون است که به نهاد بالادستی خود برای این قبیل مسائل نامه‌ بنویسد، گفت: شاید هم نامه فرستادند اما نمی‌خواهند ما بدانیم اما با اطمینان می گویند مشکلی ندارد. با این حال من می‌گویم حداقل نامه بزنید تکلیف را بدانیم. باید ستاد کرونا رسما اعلام کند. ما از این به بعد دعاگو هستیم، کاری از دستمان بر نمی‌آید.  وضعیت تراکم در مدرسه‌ها و کلاس‌های درس وزیر آموزش‌و‌پرورش در گفت‌وگوی تلویزیونی خود گفته است که ۶۲ درصد مدارس زیر ۱۰۰ دانش‌آموز دارند. * با این شرایط تا پایان سال انتخابات برگزار نمی‌شود نایب رییس اول فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که با این وضعیت انتخابات چه زمانی برگزار خواهد شد؟ اظهار کرد: به همین منوال پیش برویم، تا پایان سال هم انتخابات برگزار نمی‌شود. معلمها هم باید امنیت و سلامت شان تضمین شود و مدنظر باشد. بدترین حالت برای فدراسیون بلاتکلیفی است که به فوتبال هم لطمه می‌زند. رئیس جمهور همچنین به اهمیت برگزاری کلاس های حضوری در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت که کلاس دانشگاه ها باید در جاهایی که امکان پذیر است حضوری و فعال باشد.

کفاشیان درباره تحقیق سازمان بازرسی و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از قرارداد مارک ویلموتس و احضار مدیران وقت فدراسیون در این پرونده گفت: من جایی نرفتم چون در این قضیه تبرئه شدم. در تشکیل کلاس دخالت نمی کنیم و مسئولیت ستاد کروناست اما رسما اعلام می کنیم هرگونه اقدامی باعث عدم امینت برای معلم و دانش آموز و خانواده شود از آن عدول نمی کنیم.  وضعیت اما در استان‌ها متفاوت است. با توجه به محرومیتم از فوتبال، در آن دوران در فدراسیون فوتبال نبودم و در هیچ جلسه‌ای نرفتم. اگر محروم نمی‌شدم شاید وضعیت بهتر می‌شد اما محروم بودم و الان هم نقشی در این مسائل ندارم.۵ میلیون معلم و دانش آموز که در واقع نماینده ۱۵. نایب رییس اول فدراسیون فوتبال در واکنش به این که آیا او حاضر به امضای قرارداد ویلموتس می‌شد؟ گفت: من به این موضوع اعتقاد ندارم.  میزان تراکم در دوره‌های اول و دوم متوسطه به مراتب کمتر از دوره ابتدایی است. وظیفه هیات رییسه تایید نظر کمیته فنی است اما آن‌ها از جزییات حقوقی قرارداد خبر ندارند. حاجی بابایی در پاسخ به پرسشی که این تجعمات گروههای مختلف فرهنگیان جلوی مجلس چه زمانی جمع می شود؟ افزود: اگر آموزش و پرورش اراده کند، این تجمع ها جمع می شود.

این موضوع مربوط به بخش حقوقی است. الان هم اعضای هیات رییسه مدعی هستند که آن‌ها با جذب مربی موافق بودند اما در جریان جزییات قرارداد نبودند. سال ۹۱ دانشگاه فرهنگیان راه افتاد و قرار بود ۳۰ هزار نفر در هرسال دانشجو جذب کنیم تا در مقابل که هرسال ۳۰ هزار نفر بازنشسته می شوند  کمبودی ایجاد نشود.  وزیر آموزش‌و‌پرورش از سوی دیگر از تراکم ۱۰ نفره کلاس‌ها در دوران بازگشایی صحبت کرده است، این در حالی است که متوسط جمعیت دانش‌آموزان ابتدایی در هر کلاس، در کل کشور ۲۴ نفر است. او در پاسخ به این سوال که آیا هیات رییسه نمی‌تواند درباره مبلغ قرارداد اظهارنظر کند؟ گفت: این موضوع جزو وظایف شان است. مثلا می‌گویند فلان مربی با این مبلغ مورد تایید است اما جزییات قرارداد را نمی‌دانند. چند سال نیرو نگرفتند در عین حال تعدادی نیرو هرسال بازنشسته می شدند. * به خاطر محرمانه بودن، ممکن بود من هم قرارداد ویلموتس را امضاء کنم کفاشیان درباره این که شانس آورده در آن مقطع محروم شده چرا که در غیر این صورت ممکن بود او هم قرارداد را بدون اطلاع از مفاد آن امضا کند، تصریح کرد: با توجه به محرمانه بودن قرارداد و راهی که فدراسیون می رفت، ممکن بود من هم امضاء کنم اما در آن دوران محروم بودم و الان هم کاره‌ای نیستم. در این دوره میانگین تعداد دانش‌آموزان در هر کلاس درس بیش از ۳۰ دانش‌اموز است.

نایب رییس اول فدراسیون فوتبال درباره حساسیت فیفا به اتفاقات اخیر در پرونده ویلموتس و احضار برخی از مدیران این فدراسیون به نهادهای بازرسی گفت: بالاخره آن‌ها از طریق رسانه‌ها در جریان این موضوعات قرار گرفتند و ممکن است خطرناک باشد. کسانی جلوی مجلس جمع می شوند که به عنوان نیروی خدماتی با حقوق ۳۰۰ هزار تومان وارد کلاس ها شده اند و اکنون به ۵۰ هزار نفر رسیده اند و مطالبه استخدام دارند. بالاخره در جاهایی دولت نباید ورود کند. یک سری مسائل هم وجود دارد که نهادهای دولتی می‌توانند ورود کنند. ما دفاع می کنیم اما اینها را مجلس نیاورده بلکه از حق یک عده معلم مظلوم که با ۳۰۰ و ۵۰۰ هزار تومان به دورترین روستاها رفته اند دفاع می کنیم.  چنین کاری قطعا نیازمند برنامه‌ریزی منطقه‌ای است. دقیقا نمی‌دانم منظور فیفا چیست. او درباره جلسه اخیر هیات رییسه فدراسیون فوتبال درباره این موضوع گفت: با توجه به زمان کوتاه باقی مانده, دو هفته از فیفا مهلت گرفتیم تا پاسخ مناسبی برای آن‌ها ارسال شود اما نمی‌دانم چه پاسخی می‌فرستند. وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بخشی از مجلس قبل، خودشان طرفدار خصوصی سازی بودند و ما مشکلاتی داشتیم گفت: اما رهبری اعلام کردند که باید مدارس دولتی را تقویت کنیم.

من تاکید کردم که باید نظرات مختلف را دریافت کنیم و به فیفا اطلاع دهیم. وقتی گروه بزرگی از مردم موافق یا مخالف تعطیلی مدارس‌اند و اندازه هر گروه مشخص است، سیاست‌گذار می‌تواند با اطمینان اقدام به برنامه‌ریزی برای بازگشایی یا تداوم تعطیلی یا طراحی نظام دوگانه حضوری و غیرحضوری کند؛ اقدامی که بسیاری دولت‌ها در سراسر جهان هفته‌ها و ماه‌ها است در حال انجام آن هستند. * از نفس کشیدن هم محروم شده بودم کفاشیان در واکنش به این که محرومیت در سال ۹۷ به نفعش تمام شده و الان خوشحال است چرا که نقشی در پرونده ویلموتس و همین‌طور بدهی به شستا ندارد، اذعان کرد: بله من در آن دوران از هر فعالیت فوتبالی حتی نفش کشیدن هم محروم بودم. مدارس دولتی مظلوم اند. واقعا خدا به من کمک کرد. که محروم شدم! * ممنوعیت جذب خارجی‌ها خلاف قوانین حرفه‌ای است نایب رییس اول فدراسیون درباره قانون ممنوعیت ورود بازیکنان و مربیان خارجی که اخیرا توسط هیات رییسه فدراسیون فوتبال تصویب شد اظهار کرد: من در این جلسه غایب بودم اما به اعتقاد من این محدودیت خلاف حرفه‌ای‌گری است. نمی‌دانم چه استدلالی برای تصویب این موضوع داشتند.

* تیم‌های ایرانی ضعیف می‌شوند وی ادامه داد: البته در جاهایی به نفع ما است. بالاخره بازیکنان خارجی گران تمام می‌شوند و به ریال هم حقوق نمی‌گیرند اما از نظر آیین‌نامه فوتبال حرفه‌ای تخلف است که جذب بازیکن و مربی خارجی را ممنوع کنیم. از طرفی تیم‌های‌مان هم ضعیف می‌شوند. کفاشیان تاکید کرد: باید از باشگاه‌ها برای پرداخت حقوق بازیکنان و مربیان خارجی تضمین گرفته شود که می‌توانند پول خارجی‌ها را بدهند. یا تیم‌های وابسته به دولت از طریق مدیران ارشد خود از جذب بازیکن ممنوع شوند نه این که برای همه یک نسخه بنویسیم.

تیم‌های خصوصی خودشان در این باره تصمیم بگیرند. ممنوعیت جذب خارجی‌ها با فوتبال حرفه‌ای مغایرت دارد. نایب رییس اول فدراسیون فوتبال درباره راهیابی ایران، قطر، هند، ازبکستان و عربستان به جمع نامزدهای نهایی میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ گفت: ما در گذشته هم برای این رویداد میزبان شده بودیم و به جمع دو کشور نهایی راه یافتیم. ما و امارات برای میزبانی ۲۰۱۹ مانده بودیم. ایران از نظر استادیوم و هوادار مشکلی نداشت اما امارات گفت به تمام کشورهای جهان پرواز مستقیم دارد، هتل‌ها رایگان هستند و اسپانسر هم می‌آورد.

در نتیجه ما ۱۰ امتیاز گرفتیم، امارات ۱۰۰ امتیاز! الان هم نگاه می‌کنند که کدام کشور شرایط میزبانی بهتری فراهم می‌کند و به سایر مسائل کاری ندارند. انتهای پیام .