کفاشیان: خدا کمک کرد محروم شدم!/ ممنوعیت جذب خارجی‌ها خلاف است

نایب رییس اول فدراسیون فوتبال معتقد است محرومیت او در سال ۹۷ و نقش نداشتن در قرارداد مارک ویلموتس و در نتیجه احضار نشدن به نهادهای بازرسی کمک خدا بوده است.

07/09/2020 06:42:00 ق.ظ

کفاشیان: *خدا کمک کرد محروم شدم! *از نفس کشیدن هم محروم شده بودم *به خاطر محرمانه بودن، ممکن بود من هم قرارداد ویلموتس را امضاء کنم *ممنوعیت جذب خارجی‌ها خلاف است *تیم‌های ایرانی ضعیف می‌شوند

نایب رییس اول فدراسیون فوتبال معتقد است محرومیت او در سال ۹۷ و نقش نداشتن در قرارداد مارک ویلموتس و در نتیجه احضار نشدن به نهادهای بازرسی کمک خدا بوده است.

* من فقط دعاگو هستماو در واکنش به این که نامه‌نگاری با فیفا کار غیرممکنی نیست و جزو حقوق اولیه این فدراسیون است که به نهاد بالادستی خود برای این قبیل مسائل نامه‌ بنویسد، گفت: شاید هم نامه فرستادند اما نمی‌خواهند ما بدانیم اما با اطمینان می گویند مشکلی ندارد. با این حال من می‌گویم حداقل نامه بزنید تکلیف را بدانیم. ما از این به بعد دعاگو هستیم، کاری از دستمان بر نمی‌آید.

دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021 خامنه‌ای پس از هشت روز به اعتراضات خوزستان واکنش نشان داد | DW | 23.07.2021

* با این شرایط تا پایان سال انتخابات برگزار نمی‌شودنایب رییس اول فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که با این وضعیت انتخابات چه زمانی برگزار خواهد شد؟ اظهار کرد: به همین منوال پیش برویم، تا پایان سال هم انتخابات برگزار نمی‌شود. بدترین حالت برای فدراسیون بلاتکلیفی است که به فوتبال هم لطمه می‌زند.

کفاشیان درباره تحقیق سازمان بازرسی و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از قرارداد مارک ویلموتس و احضار مدیران وقت فدراسیون در این پرونده گفت: من جایی نرفتم چون در این قضیه تبرئه شدم. با توجه به محرومیتم از فوتبال، در آن دوران در فدراسیون فوتبال نبودم و در هیچ جلسه‌ای نرفتم. اگر محروم نمی‌شدم شاید وضعیت بهتر می‌شد اما محروم بودم و الان هم نقشی در این مسائل ندارم. headtopics.com

نایب رییس اول فدراسیون فوتبال در واکنش به این که آیا او حاضر به امضای قرارداد ویلموتس می‌شد؟ گفت: من به این موضوع اعتقاد ندارم. وظیفه هیات رییسه تایید نظر کمیته فنی است اما آن‌ها از جزییات حقوقی قرارداد خبر ندارند. این موضوع مربوط به بخش حقوقی است. الان هم اعضای هیات رییسه مدعی هستند که آن‌ها با جذب مربی موافق بودند اما در جریان جزییات قرارداد نبودند.

او در پاسخ به این سوال که آیا هیات رییسه نمی‌تواند درباره مبلغ قرارداد اظهارنظر کند؟ گفت: این موضوع جزو وظایف شان است. مثلا می‌گویند فلان مربی با این مبلغ مورد تایید است اما جزییات قرارداد را نمی‌دانند.* به خاطر محرمانه بودن، ممکن بود من هم قرارداد ویلموتس را امضاء کنم

کفاشیان درباره این که شانس آورده در آن مقطع محروم شده چرا که در غیر این صورت ممکن بود او هم قرارداد را بدون اطلاع از مفاد آن امضا کند، تصریح کرد: با توجه به محرمانه بودن قرارداد و راهی که فدراسیون می رفت، ممکن بود من هم امضاء کنم اما در آن دوران محروم بودم و الان هم کاره‌ای نیستم.

نایب رییس اول فدراسیون فوتبال درباره حساسیت فیفا به اتفاقات اخیر در پرونده ویلموتس و احضار برخی از مدیران این فدراسیون به نهادهای بازرسی گفت: بالاخره آن‌ها از طریق رسانه‌ها در جریان این موضوعات قرار گرفتند و ممکن است خطرناک باشد. بالاخره در جاهایی دولت نباید ورود کند. یک سری مسائل هم وجود دارد که نهادهای دولتی می‌توانند ورود کنند. دقیقا نمی‌دانم منظور فیفا چیست. headtopics.com

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

او درباره جلسه اخیر هیات رییسه فدراسیون فوتبال درباره این موضوع گفت: با توجه به زمان کوتاه باقی مانده, دو هفته از فیفا مهلت گرفتیم تا پاسخ مناسبی برای آن‌ها ارسال شود اما نمی‌دانم چه پاسخی می‌فرستند. من تاکید کردم که باید نظرات مختلف را دریافت کنیم و به فیفا اطلاع دهیم.

* از نفس کشیدن هم محروم شده بودمکفاشیان در واکنش به این که محرومیت در سال ۹۷ به نفعش تمام شده و الان خوشحال است چرا که نقشی در پرونده ویلموتس و همین‌طور بدهی به شستا ندارد، اذعان کرد: بله من در آن دوران از هر فعالیت فوتبالی حتی نفش کشیدن هم محروم بودم. واقعا خدا به من کمک کرد. که محروم شدم!

* ممنوعیت جذب خارجی‌ها خلاف قوانین حرفه‌ای استنایب رییس اول فدراسیون درباره قانون ممنوعیت ورود بازیکنان و مربیان خارجی که اخیرا توسط هیات رییسه فدراسیون فوتبال تصویب شد اظهار کرد: من در این جلسه غایب بودم اما به اعتقاد من این محدودیت خلاف حرفه‌ای‌گری است. نمی‌دانم چه استدلالی برای تصویب این موضوع داشتند.

* تیم‌های ایرانی ضعیف می‌شوندوی ادامه داد: البته در جاهایی به نفع ما است. بالاخره بازیکنان خارجی گران تمام می‌شوند و به ریال هم حقوق نمی‌گیرند اما از نظر آیین‌نامه فوتبال حرفه‌ای تخلف است که جذب بازیکن و مربی خارجی را ممنوع کنیم. از طرفی تیم‌های‌مان هم ضعیف می‌شوند. headtopics.com

کفاشیان تاکید کرد: باید از باشگاه‌ها برای پرداخت حقوق بازیکنان و مربیان خارجی تضمین گرفته شود که می‌توانند پول خارجی‌ها را بدهند. یا تیم‌های وابسته به دولت از طریق مدیران ارشد خود از جذب بازیکن ممنوع شوند نه این که برای همه یک نسخه بنویسیم. تیم‌های خصوصی خودشان در این باره تصمیم بگیرند. ممنوعیت جذب خارجی‌ها با فوتبال حرفه‌ای مغایرت دارد.

نایب رییس اول فدراسیون فوتبال درباره راهیابی ایران، قطر، هند، ازبکستان و عربستان به جمع نامزدهای نهایی میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ گفت: ما در گذشته هم برای این رویداد میزبان شده بودیم و به جمع دو کشور نهایی راه یافتیم. ما و امارات برای میزبانی ۲۰۱۹ مانده بودیم. ایران از نظر استادیوم و هوادار مشکلی نداشت اما امارات گفت به تمام کشورهای جهان پرواز مستقیم دارد، هتل‌ها رایگان هستند و اسپانسر هم می‌آورد. در نتیجه ما ۱۰ امتیاز گرفتیم، امارات ۱۰۰ امتیاز! الان هم نگاه می‌کنند که کدام کشور شرایط میزبانی بهتری فراهم می‌کند و به سایر مسائل کاری ندارند.

تصاویری از دیوارکشی ترکیه در مرز ایران | DW | 23.07.2021 تقدیر از دو ویروس‌شناس نامدار در آلمان و آمریکا | DW | 23.07.2021 خرسی به مدت یک هفته در تعقیب مردی در آلاسکا بود | DW | 23.07.2021 ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

«قهرمان» اصغر فرهادی در مسیر نخل طلا

«قهرمان» تازه‌ترین فیلم سینمایی ساخته شده به کارگردانی اصغر فرهادی، به تازگی در بخش رقابتی هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن به نمایش گذاشته شد. امید می‌رود که «قهرمان» یکی از نامزدهای جدی برای دریافت جایزه نخل طلا باشد.

مدیریت ۱۵.۵ میلیون معلم و دانش آموز در موج سوم کرونا سخت استرئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: جمعه با وزیر بهداشت تماس گرفتم. در تشکیل کلاس دخالت نمی کنیم و مسئولیت ستاد کروناست اما رسما اعلام می کنیم هرگونه اقدامی باعث عدم امینت برای معلم و دانش آموز و خانواده شود از آن عدول نمی کنیم. این کار شوخی نیست؛ اگر موج سوم کرونا راه بیفتد مدیریت ۱۵.۵ میلیون معلم و دانش آموز که در واقع نماینده ۱۵.۵ میلیون خانواده اند کار سختی است.

کرونا و بازگشایی مدارس؛ تراکم مدرسه‌ها و کلاس‌های درس در ایران چقدر است؟

گفتمان کشور در مقابله با بیماری کرونا ، سلامت بعلاوه فعالیت استرئیس جمهور گفتمان کشور در مقابله با بیماری کرونا را سلامت بعلاوه فعالیت و گفتمان ضد انقلاب را سلامت منهای فعالیت خواند و تاکید کرد که حفظ سلامت مردم برای ما اولویت اول است اما در کنار آن و ضمن مراعات همه اصول بهداشتی، باید همه فعالیت های ضروری جامعه نیز جریان داشته باشد.

تعداد افراد چاق و دارای اضافه وزن در ایران چند برابر شده است؟رئیس فدراسیون ورزش های همگانی: *متاسفانه وضعیت عمومی سلامت مردم ایران مطلوب نیست *میانگین کم تحرکی مردم طی ۱۳ سال گذشته معادل ۳۳ درصد بوده است *حتی کم تحرکی در برخی استان‌ها به بیش از ۷۰ درصد رسیده است *رشد تعداد افراد دارای اضافه وزن ۳.۵ برابر شده است

مجلس یازدهم در پی افزودن تبعیض‌های مضاعف به قانون انتخابات ریاست‌جمهوری است

وزیر خزانه‌داری آمریکا: لغو تحریم‌های تسلیحاتی بین‌المللی علیه ایران بدترین تصمیم در مقطع کنونی استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.