کرونا و بازگشایی مدارس؛ تراکم مدرسه‌ها و کلاس‌های درس در ایران چقدر است؟

15/06/1399 09:03:00 ق.ظ

در حالی که به نظر می‌رسد بخش بزرگی از جامعه ایران نگران بازگشایی_مدارس هستند، اما دولت مصمم است تا پرونده تعطیلی مدرسه‌ها را یکسره کند. علت این نگرانی‌ها چیست؟ گزارش علی رنجی‌پور ranjipour 👇 اخبار_ایران کرونا کرونا_در_ایران بهداشت_عمومی

وجود دارد که صحت آمار رسمی را زیر سوال می‌برد، اما حتی اگر فرضا آمار ارائه‌شده از سوی وزارت بهداشت...

وجود دارد که صحت آمار رسمی را زیر سوال می‌برد، اما حتی اگر فرضا آمار ارائه‌شده از سوی وزارت بهداشت را درست بدانیم، باز هم شرایط بحرانی است. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، «در حال حاضر ۹۹ شهرستان در وضعیت قرمز و ۸۳ شهرستان در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند.» این به معنی آن است که بیش از ۴۰ درصد شهرستان‌های کشور در شرایط خطرناک و ریسک بالا به سر می‌برند.

وضعیت تراکم در مدرسه‌ها و کلاس‌های درس وزیر آموزش‌و‌پرورش در گفت‌وگوی تلویزیونی خود گفته است که ۶۲ درصد مدارس زیر ۱۰۰ دانش‌آموز دارند. این در حالی است که بر اساس آخرین آمار موجود منتشرشده در سالنامه آماری

سال ۱۳۹۸-۱۳۹۷ برای حدود ۸ میلیون دانش‌آموز ابتدایی حدود ۶۵ هزار و ۵۰۰ مدرسه وجود دارد. به عبارتی، به طور متوسط در هر مدرسه ابتدایی ۱۲۳ دانش‌آموز وجود دارد. وضعیت اما در استان‌ها متفاوت است. به عنوان مثال در تهران تعداد دانش‌آموزان در هر مدرسه به طور متوسط ۳۰۴ نفر است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و بستنی فروشی در یک نقطه توریستی شیراز فرستاده است. در تصاویر برچسب پلمب دیده می‌شود. فرستنده ویدیو می‌گوید این مغازه‌ها به دلیل باز بودن و فروش خوراکی در ماه رمضان (پیش از افطار) پلمب شده‌اند. پیشتر اداره تعزیرات شهرهای مختلف از پلمب ده‌ها مغازه به دلیل فروش خوراکی پیش از افطار خبر داده بودند.'‎

9,165 Likes, 479 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و ...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بحران کرونا؛ هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی با بازگشایی مدارس | DW | 04.09.2020بر پایه آمار وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا به کرونا در ایران دوباره افزایشی شده و بار دیگر از مرز ۲ هزار مورد فراتر رفت. سازمان نظام پزشکی هشدار داده بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور می‌تواند به یک 'فاجعه ملی' منجر شود.

نیازی به تماس با مدرسه نیست؛ همه دانش‌آموزان فردا به مدرسه بروند/ بازگشایی مدارس مغایر با مصوبات ستاد ملی کرونا نیست- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimوزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیازی نیست خانواده‌ها تماس با مدرسه بگیرند، گفت: همه دانش‌آموزان باید صبح فردا در مدارس حاضر شوند.

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در انگلستان در 97 روز گذشته

دانشمندان: اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی کرونا در کودکان باشدتاکنون تنها از تب، سرفه و تغییر حس‌های بویایی و چشایی به عنوان علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان کودکان یاد می‌شد.

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 249 هزار و 108 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 249 هزار و 108 نفر رسید شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه با ترخیص 1021 بیمار دیگر در یک روز گذشته به 249 هزار و 108 نفر رسید.

کرونا در ترکیه؛ شمار بهبودیافتگان از 249 هزار نفر گذشت