کرونا و بازگشایی مدارس؛ تراکم مدرسه‌ها و کلاس‌های درس در ایران چقدر است؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حالی که به نظر می‌رسد بخش بزرگی از جامعه ایران نگران بازگشایی_مدارس هستند، اما دولت مصمم است تا پرونده تعطیلی مدرسه‌ها را یکسره کند. علت این نگرانی‌ها چیست؟ گزارش علی رنجی‌پور ranjipour 👇 اخبار_ایران کرونا کرونا_در_ایران بهداشت_عمومی

وجود دارد که صحت آمار رسمی را زیر سوال می‌برد، اما حتی اگر فرضا آمار ارائه‌شده از سوی وزارت بهداشت را درست بدانیم، باز هم شرایط بحرانی است.

وضعیت اما در استان‌ها متفاوت است. به عنوان مثال در تهران تعداد دانش‌آموزان در هر مدرسه به طور متوسط ۳۰۴ نفر است. در استان البرز ۲۴۷ دانش‌آموز و در استان قم به طور متوسط ۲۲۳ دانش‌آموز در هر مدرسه ابتدایی درس می‌خوانند، اما این نسبت در استان ایلام ۷۲، در استان لرستان ۶۳ و در استان کهگیلویه‌‌ و‌ بویراحمد ۵۰ دانش‌آموزش در هر مدرسه است.

وزیر آموزش‌و‌پرورش از سوی دیگر از تراکم ۱۰ نفره کلاس‌ها در دوران بازگشایی صحبت کرده است، این در حالی است که متوسط جمعیت دانش‌آموزان ابتدایی در هر کلاس، در کل کشور ۲۴ نفر است. این نسبت در تهران ۲۹، در البرز ۲۷ و در قم ۲۸ دانش‌آموز در هر کلاس است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحران کرونا؛ هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی با بازگشایی مدارس | DW | 04.09.2020بر پایه آمار وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا به کرونا در ایران دوباره افزایشی شده و بار دیگر از مرز ۲ هزار مورد فراتر رفت. سازمان نظام پزشکی هشدار داده بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور می‌تواند به یک 'فاجعه ملی' منجر شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نیازی به تماس با مدرسه نیست؛ همه دانش‌آموزان فردا به مدرسه بروند/ بازگشایی مدارس مغایر با مصوبات ستاد ملی کرونا نیست- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimوزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیازی نیست خانواده‌ها تماس با مدرسه بگیرند، گفت: همه دانش‌آموزان باید صبح فردا در مدارس حاضر شوند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در انگلستان در 97 روز گذشته
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دانشمندان: اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی کرونا در کودکان باشدتاکنون تنها از تب، سرفه و تغییر حس‌های بویایی و چشایی به عنوان علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان کودکان یاد می‌شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 249 هزار و 108 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 249 هزار و 108 نفر رسید شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه با ترخیص 1021 بیمار دیگر در یک روز گذشته به 249 هزار و 108 نفر رسید.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ترکیه؛ شمار بهبودیافتگان از 249 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »