صدور حکم حبس طولانی‌مدت برای پرونده چاقوکشی در کمنیتس | DW | 22.08.2019

31/05/1398 08:50 ب.ظ

دادگاه شهر کمنیتس آلمان یک جوان سوری را که به قتل یک مرد آلمانی متهم شده به ۹ سال و ۶ ماه زندان محکوم کرد. روند دادرسی به این پرونده چاقوکشی مدت یکسال طول کشید. دادگاه کمنیتس جرم این جوان سوری را محرز دانسته است.

دادگاه شهر کمنیتس آلمان یک جوان سوری را که به قتل یک مرد آلمانی متهم شده به ۹ سال و ۶ ماه زندان محکوم کرد. روند دادرسی به این پرونده چاقوکشی مدت یکسال طول کشید. دادگاه کمنیتس جرم این جوان سوری را محرز دانسته است. فرانک ویلهلم در جلسه دادگاه خواهان تبرئه موکل خود شد. او همچنین خواستار لغو حكم بازداشت و پرداخت غرامت برای یکسال حبس موکلش شد. ویلهلم دلیل آورد هیچ مدرکی در دست نیست که موکل او به دانیل اچ. چاقو زده و فرد دیگری را زخمی کرده باشد.

خود متهم هم در دفاع از خود گفت: «من فقط امیدوارم که حقیقت در اینجا آشکار شود و حکم عادلانه‌ای صادر شود.» این جوان سوری که صحبت‌هایش در داگاه به آلمانی ترجمه می‌شد ابراز داشت که او نمی‌خواهد دومین قربانی این پرونده باشد. او گفت که اولین قربانی دانیل اچ. است که کشته شده و حالا تنها امید او این است که نمی‌خواهد بجای قاتل واقعی مجازات شود.

وکیل این جوان سوری معتقد است که موکل او بی‌گناه است. او از داگاه خواست"به هیچ وجه تحت تاثیر اجتماع و خواست‌های سیاسی" و یا درخواست‌های"گروه‌های خاص" قرار نگیرد. ماجرای پرونده چاقوکشی کمنیتس در آلمان جنجال بسیاری برانگیخت. کمنیتس شهری است در ایالت زاکسن آلمان و حدود ۲۴۱هزار نفر جمعیت دارد. headtopics.com

یک مرد سوری و یک مرد عراقی چهارم شهریور (۲۶ اوت) سال ۲۰۱۸ در نزاع خیابانی شهر کمنیتس شرکت داشتند. آنها اعتراف کردند که با سه مرد آلمانی درگیر شده‌‌اند. در این درگیری یک مرد آلمانی کشته شده است. این حادثه در آن زمان منجر به بروز ناآرامی‌های گسترده‌ای در شهر کمنیتس شده بود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

باید از امروز به فکر پرونده خودمان باشیممحسنی اژه‌ای: باید از امروز به فکر پرونده خودمان باشیم باید یک بار پرونده خودمان را ورق بزنیم و ببینیم در آنچه انجام داده‌ایم، در روزی که این پرونده برای ما باز می‌شود آیا پرونده را به دست راست ما می‌دهند یا دست چپ

اعتراض به رأی دادگاه بررسی پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلیوکیل خانواده مرحوم علیرضا_شیرمحمدعلی: دادگاه فقط برای عاملان رأی صادر کرد و به مسئله مقصران این حادثه وارد نشده است. ما اعتراض کرده‌ایم چون درخواست ما این بود که مقصران این حادثه از مدیرکل سازمان‌ زندان‌ها تا رئیس زندان و افسر نگهبان شب نیز محاکمه شوند.

ارسال پرونده تخلف 6 خودروساز به تعزیرات- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ارسال پرونده تخلف 6 خودروساز به تعزیرات خبر داد. در این تخلف، خودروسازان با صدور غیرقانونی الحاقیه برای کارت طلایی خودروها، قصد داشتند هزینه‌هایی اضافی از خریداران دریافت کنند. 1/در هفته جاری سقف قیمت نوشت‌افزار اعلام خواهد شد و در قیمت‌های اعلامی، تمام هزینه‌های تولید دیده شده است قیمت مصوب هرکیلو مرغ 12900 تومان و قیمت هر کیلو مرغ زنده 8550 تومان است

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کردمارتن گریفتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن سه‌شنبه 20 اوت در گزارش خود به شورای امنیت حملات

لغو سفر ترامپ به دانمارک به علت اختلاف‌نظر بر سر فروش گرینلند | DW | 21.08.2019دونالد ترامپ قرار دیدار خود با مته فردریکسن‌، نخست‌وزیر دانمارک را به علت اختلاف نظر بر سر فروش گرینلند به تعویق انداخت. فردریکسن گفته بود که گرینلند فروشی نیست و بحث بر سر فروش این جزیره بیهوده است.

ترامپ سفر به دانمارک را به خاطر خودداری از فروش گرینلند لغو کردرئیس جمهوری آمریکا گفته به خاطر رد پیشنهادش برای خرید سرزمین گرینلند از دانمارک سفر خود به آن کشور را لغو کرده است. ترامپ با توجه به موقعیت استراتژیک گرینلند برای امریکا پیشنهاد خرید این سرزمین را داده بود اما نخست وزیر دانمارک گفت کشورش علاقه‌ای به مذاکره در این مورد ندارد.

دادگاه شهر کمنیتس در شرق آلمان که حادثه چاقوکشی در آن اتفاق افتاده اتهامات علا اس. را اثبات شده دانست. این حكم دادگاه هنوز قطعی نیست و در دیوان عالی آلمان قابل اعتراض است. دادگاه کمنیتس پس برگزاری ۱۹ جلسه اکنون متقاعد شده است که در ۲۶ اوت سال ۲۰۱۸ علا اس. به همراه یک عراقی پناهجو دانیل اچ. مرد ۳۵ ساله آلمانی را با چاقو به قتل رسانده ‌است.فرانک ویلهلم، وکیل مدافع علا اس. حکم صادره دادگاه کمنیتس را اشتباه دانست و بلافاصله بعد از صدور حکم درخواست تجدیدنطر کرد.

فرانک ویلهلم در جلسه دادگاه خواهان تبرئه موکل خود شد. او همچنین خواستار لغو حكم بازداشت و پرداخت غرامت برای یکسال حبس موکلش شد. ویلهلم دلیل آورد هیچ مدرکی در دست نیست که موکل او به دانیل اچ. چاقو زده و فرد دیگری را زخمی کرده باشد.

خود متهم هم در دفاع از خود گفت: «من فقط امیدوارم که حقیقت در اینجا آشکار شود و حکم عادلانه‌ای صادر شود.»

این جوان سوری که صحبت‌هایش در داگاه به آلمانی ترجمه می‌شد ابراز داشت که او نمی‌خواهد دومین قربانی این پرونده باشد. او گفت که اولین قربانی دانیل اچ. است که کشته شده و حالا تنها امید او این است که نمی‌خواهد بجای قاتل واقعی مجازات شود.

وکیل این جوان سوری معتقد است که موکل او بی‌گناه است. او از داگاه خواست"به هیچ وجه تحت تاثیر اجتماع و خواست‌های سیاسی" و یا درخواست‌های"گروه‌های خاص" قرار نگیرد.

ماجرای پرونده چاقوکشی کمنیتس در آلمان جنجال بسیاری برانگیخت. کمنیتس شهری است در ایالت زاکسن آلمان و حدود ۲۴۱هزار نفر جمعیت دارد.

یک مرد سوری و یک مرد عراقی چهارم شهریور (۲۶ اوت) سال ۲۰۱۸ در نزاع خیابانی شهر کمنیتس شرکت داشتند. آنها اعتراف کردند که با سه مرد آلمانی درگیر شده‌‌اند. در این درگیری یک مرد آلمانی کشته شده است. این حادثه در آن زمان منجر به بروز ناآرامی‌های گسترده‌ای در شهر کمنیتس شده بود.

سخنگوی دادستانی کمنیتس در آن زمان اعلام کرده بود که بر اساس اطلاعاتی که در پرونده ثبت شده، تنها می‌توان گفت که"ایجاد مزاحمت یا انگیزه خارجی‌ستیزانه" دلیل بروز این درگیری بوده است. مسئله"دفاع از خود" هم پیش‌تر در این پرونده رد شده بود. به گفته سخنگوی دادستانی متهمان"بدون دلیل موجه چندین بار با چاقو به یک مرد ۳۵ ساله آلمانی ضربه زده‌اند".این ماجرا به دلیل تجمع گروه بزرگی از پوپولیست‌ها و راست‌های افراطی خارجی‌ستیز در شهر کمنیتس بازتاب گسترد‌ه‌ای در آلمان داشت. شهر کمنیتس بعد از بروز این حادثه به تنش کشیده شد و شاهد رویارویی گروه‌های افراطی خارجی‌ستیز و تظاهرکنندگان حامی حقوق پناهجویان و مهاجران بود.