ارسال پرونده تخلف 6 خودروساز به تعزیرات- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim

30/05/1398 02:37 ب.ظ

ارسال پرونده تخلف ایران خودرو، سایپا و ۴ خودروساز دیگر به تعزیرات رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در گفت‌وگو با تسنیم: هیچگونه افزایش قیمتی در نرخ شهریه مدارس نخواهیم داشت

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ارسال پرونده تخلف 6 خودروساز به تعزیرات خبر داد. در این تخلف، خودروسازان با صدور غیرقانونی الحاقیه برای کارت طلایی خودروها، قصد داشتند هزینه‌هایی اضافی از خریداران دریافت کنند. رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه هیچگونه افزایش قیمتی در نرخ شهریه مدارس نخواهیم داشت گفت: همچنین با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نوشت افزار، در هفته جاری سقف قیمت نوشت‌افزار اعلام خواهد شد و در قیمت‌های اعلامی، تمام...

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه هیچگونه افزایش قیمتی در نرخ شهریه مدارس نخواهیم داشت گفت: همچنین با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نوشت افزار، در هفته جاری سقف قیمت نوشت‌افزار اعلام خواهد شد و در قیمت‌های اعلامی، تمام هزینه‌های تولید دیده شده است.

وی با بیان اینکه قیمت مصوب هرکیلو مرغ 12900 تومان و قیمت هر کیلو مرغ زنده 8550 تومان است گفت: در خصوص تامین مرغ، شرکت پشتیبانی امور دام موظف شده است تا نسبت به تامین نیاز مرغ در بازار اقدام و کاهش عرضه را جبران کند و با افزایش جوجه‌ریزی، این کاهش به زودی جبران خواهد شد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به تخلف قیمتی 6 خودروساز گفت: این شرکت‌ها به صورت غیرقانونی الحاقیه‌ای را به کارت‌های طلایی صادره خود اضافه کرده بودند که با ورود سازمان حمایت به این موضوع، این تصمیم کاملاً منتفی شد و هیچ الحاقیه صادر نشد و هیچ هزینه ای نیز از سوی این شرکت‌ها دریافت نشد و پرونده این تخلف که توسط ایران‌خودرو، سایپا، کرمان موتور و ... رخ داده بود به تعزیرات ارسال شد. headtopics.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

رئیس‌جمهور لایحه «حذف ۴ صفر از پول ملی» را به مجلس ارسال کردرئیس جمهور لایحه «حذف چهار صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ملی» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

ارسال محموله جدید نظامی توسط آمریکا به گروه‌‌های تروریستی در سوریهآمریکا به تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.ک در سوریه کاروان جدید حامل تجهیزات نظامی ارسال کرده است. - خبرگزاری آناتولی

نامه‌ احمد توکلی به محسنی‌اژه‌ای درباره تخلفات پرونده هفت‌سنگان قزوین- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimنامه‌ توکلی به اژه‌ای درباره تخلفات پرونده هفت‌سنگان قزوین توکلی با ارسال نامه ای به معاون اول قوه قضائیه باردیگر بر تخلف برخی از قضات و کارکنان دادگستری استان قزوین درتجاوز به اراضی کشاورزی منطقه هفت سنگان تاکید کرد و خواستار رسیدگی به جرائم ارتکابی شد

سخنگوی قوه‌قضائیه: پرونده پوری حسینی جدید نیست- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی قوه‌قضائیه: پرونده پوری_حسینی جدید نیست اسماعیلی در گفت‌وگو با تسنیم : پرونده رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی به مجتمع ویژه مفاسد اقتصادی ارجاع نشده زیرا پرونده جدیدی نیست و به همان شعبه‌ای که قبلاً سابقه ارجاع داشته، برای رسیدگی ارسال شده است

امام جمعه خمینی‌شهر به دیار باقی شتافت- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimآیت‌الله عباس رحیمی امام جمعه خمینی‌شهر براثر عارضه قلبی و تنفسی و در سن 72 سالگی به دیار باقی شتافت.

روزنامه ژاپنی: ظریف به توکیو می‌رود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimروزنامه ژاپنی: ظریف به توکیو می‌رود روزنامه ژاپنی یومیوری شیمبون درگزارشی نوشت انتظار می‌رود وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در اولین فرصت در اواخر ماه جاری میلادی برای دیدار با شینزو آبه نخست وزیر و تارو کونو وزیر خارجه ژاپن به این کشور سفر خواهد کرد

، با اشاره به آغاز بازگشت حجاج، در پیشِ‌رو بودن محرم‌الحرام و همچنین بازگشایی مدارس اظهار کرد: با توجه به مناسبت‌های پیشِ‌رو، تمام تدارکات لازم برای تامین نیازهای کشور و خصوصاً کالاهای اساسی پرمصرف در این مناسبت‌ها دیده شده و علاوه بر آن، گشت‌های سازمان حمایت نیز به صورت مستمر در سطح عرضه حضور دارند و بازار را به صورت دائمی رصد می‌کنند.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه هیچگونه افزایش قیمتی در نرخ شهریه مدارس نخواهیم داشت گفت: همچنین با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نوشت افزار، در هفته جاری سقف قیمت نوشت‌افزار اعلام خواهد شد و در قیمت‌های اعلامی، تمام هزینه‌های تولید دیده شده است.

وی با بیان اینکه قیمت مصوب هرکیلو مرغ 12900 تومان و قیمت هر کیلو مرغ زنده 8550 تومان است گفت: در خصوص تامین مرغ، شرکت پشتیبانی امور دام موظف شده است تا نسبت به تامین نیاز مرغ در بازار اقدام و کاهش عرضه را جبران کند و با افزایش جوجه‌ریزی، این کاهش به زودی جبران خواهد شد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به تخلف قیمتی 6 خودروساز گفت: این شرکت‌ها به صورت غیرقانونی الحاقیه‌ای را به کارت‌های طلایی صادره خود اضافه کرده بودند که با ورود سازمان حمایت به این موضوع، این تصمیم کاملاً منتفی شد و هیچ الحاقیه صادر نشد و هیچ هزینه ای نیز از سوی این شرکت‌ها دریافت نشد و پرونده این تخلف که توسط ایران‌خودرو، سایپا، کرمان موتور و ... رخ داده بود به تعزیرات ارسال شد.

وی در ادامه با اشاره به فعال بودن 24 ساعته سامانه تلفنی 124 برای دریافت گزارشات مردمی تخلفات و گرانفروشی‌ها گفت: در سایت 124، به منظور تثبیت قیمت‌ها،‌حداقل و حداکثر قیمت‌ انواع کالاها به صورت روزانه اعلام می‌شود و علاوه بر اطلاع‌رسانی قیمت‌ها، امکان ثبت شکایت‌ها نیز در آن دیده شده است.

تابش در پایان در پاسخ به این سوال که چرا پس از احراز تخلفاتی از جمله گرانفروشی، اضافه پرداختی‌های خریداران که در قالب جریمه از واحد صنفی متخلف گرفته می‌شود، به خودشان عودت داده نمی‌شود گفت: مشکلی که در عودت حقوق تضییع شده وجود دارد، عدم شناسایی کسانی است که متضرر شده‌اند بر همین اساس هم هست که ما تاکید داریم هرگونه خرید با اخذ فاکتور انجام شود چراکه در صورت وجود فاکتور، امکان شناسایی افراد متضرر وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تاکید ما این است که در مواجه با گرانفروشی‌ها، حقوق تضییع شده خریداران را به آن‌ها برگردانیم ولی اگر امکان شناسایی این افراد وجود نداشته باشد، رقم جریمه واحد متخلف به خزانه دولت واریز می‌شود.