باید از امروز به فکر پرونده خودمان باشیم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

محسنی اژه‌ای: باید از امروز به فکر پرونده خودمان باشیم باید یک بار پرونده خودمان را ورق بزنیم و ببینیم در آنچه انجام داده‌ایم، در روزی که این پرونده برای ما باز می‌شود آیا پرونده را به دست راست ما می‌دهند یا دست چپ

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری خوزستان که امروز (۳۰ مردادماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: هر کدام از شما که خدمت قضایی انجام داده‌اید پرونده‌های زیادی از مردم را ورق زده‌اید. ما باید یک بار پرونده خودمان را ورق بزنیم و ببینیم در آنچه انجام داده‌ایم، در روزی که این پرونده برای ما باز می‌شود آیا پرونده را به دست راست ما می‌دهند یا دست چپ.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: گاهی در فضای مجازی و غیرمجازی تشخیص حق و باطل و احقاق حق آسان نیست. امر قضا کاری مشکل، فضا مسموم و مشکلات زیاد است و قاضی، کارمند قضایی و تجهیزات نیز کم داریم اما با این شرایط ما می‌خواهیم در این میدان آنچه که رضایت حق تعالی است را انجام دهیم و برای این کار باید از خدا، ائمه و معصومین مدد بگیریم.

محسنی اژه‌ای گفت: تنها در سال ۹۷ در چند مورد دادخواست، ۴۲ هزار و ۲۷۷ فقره پرونده تشکیل شده است که بسیاری از این پرونده‌ها مربوط به مسائل خانوادگی بود. اگر مردم، دستگاه‌ها و سران طوایف کمک کنند که این ۴۲ هزار پرونده به دستگاه قضایی نیاید، قاضی ما می‌تواند با دقت بیشتری به پرونده‌های اصلی بپردازد. این در حالی است که تنها در زمینه سرقت قابل تعزیر، ضرب و جرح عمدی و غیر عمدی، توهین و تهدید، ۱۸۱ هزار پرونده تشکیل شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه‌ احمد توکلی به محسنی‌اژه‌ای درباره تخلفات پرونده هفت‌سنگان قزوین- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimنامه‌ توکلی به اژه‌ای درباره تخلفات پرونده هفت‌سنگان قزوین توکلی با ارسال نامه ای به معاون اول قوه قضائیه باردیگر بر تخلف برخی از قضات و کارکنان دادگستری استان قزوین درتجاوز به اراضی کشاورزی منطقه هفت سنگان تاکید کرد و خواستار رسیدگی به جرائم ارتکابی شد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

متهمان پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات به حبس محکوم شدند♦️ متهمان پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات به حبس محکوم شدند ⚡️وکیل مدافع اولیای دم کشته شدگان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات، از محکوم شدن تمامی ۲۲ نفر متهم پرونده به حبس خبر داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ورود هیاتی جدید از کارشناسان قضایی به پرونده کاخ گلستان/ رسیدگی ادامه داردپروسه بررسی پرونده ساخت و سازهای غیرمجاز و تصدی به حریم کاخ گلستان همچنان ادامه دارد و از این کارشناس به کارشناس دیگر ارجاع داده می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اعتراض به رأی دادگاه بررسی پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلیوکیل خانواده مرحوم علیرضا_شیرمحمدعلی: دادگاه فقط برای عاملان رأی صادر کرد و به مسئله مقصران این حادثه وارد نشده است. ما اعتراض کرده‌ایم چون درخواست ما این بود که مقصران این حادثه از مدیرکل سازمان‌ زندان‌ها تا رئیس زندان و افسر نگهبان شب نیز محاکمه شوند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ارسال پرونده تخلف 6 خودروساز به تعزیرات- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ارسال پرونده تخلف 6 خودروساز به تعزیرات خبر داد. در این تخلف، خودروسازان با صدور غیرقانونی الحاقیه برای کارت طلایی خودروها، قصد داشتند هزینه‌هایی اضافی از خریداران دریافت کنند. 1/در هفته جاری سقف قیمت نوشت‌افزار اعلام خواهد شد و در قیمت‌های اعلامی، تمام هزینه‌های تولید دیده شده است قیمت مصوب هرکیلو مرغ 12900 تومان و قیمت هر کیلو مرغ زنده 8550 تومان است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

شمخانی: هدف تحریم‌ها، مذاکره نیست، وادار کردن ما به تسلیم استدبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ایران منبع ترور در منطقه نیست، بلکه عامل ثبات است و شهدای آن جان خود را فدا کرده و گروه‌های تروریستی مانند القاعده و داعش را شکست دادند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »