سعودی یک موسسه‌ لبنانی حمایت‌‌کننده حزب‌الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سعودی یک موسسه‌ لبنانی حمایت‌‌کننده حزب‌الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد العربيه_فارسى

ریاست امنیت کشور پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه، 27 اکتبر، موسسه «قرض‌ الحسن» را به دلیل ارتباط و حمایت از گروه شبه‌نظامی تروریستی حزب‌الله لبنان و همچنین مدیریت دارایی‌های این گروه تروریستی و حمایت و تامین مالی اهداف نظامی آن در فهرست سازمان‌های تروریستی درج کرد.پادشاهی عربی سعودی در این راستا تاکید کرد که به مبارزه علیه فعالیت‌های تروریستی گروه حزب‌الله و هماهنگی با کشورهای برادر و دوستان بین‌المللی خود برای هدف قرار دادن منابع تامین مالی گروه حزب‌الله لبنان ادامه خواهد داد.

سعودی همچنین تاکید کرد که منابع تامین مالی گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان از جمله افراد یا نهادها را در راستای مقابله با فعالیت‌های تروریستی و جنایتکارانه در جهان تحت پیگرد قرار می‌دهد. سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد که با استناد به فرمان پادشاهی شماره به تاریخ 12 / 2 / 1439هـ.ق، و مکانیسم‌های اجرایی قطعنامه‌های شورای امنیت مربوط به مبارزه با تروریسم و تامین مالی آن و از جمله آنها قطعنامه شماره 1373 صادره در سال 2001 که تامین‌کنندگان مالی تروریست‌ها و یا فعالیت‌های تروریستی را هدف قرار می‌دهد، تصمیم گرفته شد که همه دارایی‌های متعلق به موسسه «القرض الحسن» در داخل سعودی بلوکه شود.

در این بیانیه همچنین گفته شده که به موجب این تصمیم هر گونه تعاملات مستقیم یا غیر مستقیم یا به نفع این موسسه از سوی موسسات مالی، حرفه‌‌ای یا فعالیت‌های غیر مالی معین شده و همه شخصیت‌های اعتباری یا عادی ممنوع است و تدابیر قانونی علیه هر طرفی که با موسسه فوق‌الذکر یا اداره‌کنندگان ارتباط داشته باشد، اتخاذ خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرائیل ساخت شهرک‌های یهودی نشین جدید در مناطق اشغالی کرانه باختری را تصویب کرددولت اسرائیل اعلام کرد که ساخت بیش از ۳ هزار واحد مسکونی و تجاری را برای شهرک‌های یهودی نشین جدید در مناطق اشغالی کرانه باختری در دستور کار قرار گرفته است. ویروس مرگ_براسرائیل بسازن بدن به ایرانی ها که از کشور میخوان فرار کنن. به موقع بدرشون هم خواهند خورد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تزریق ناخواسته مواد مخدر؛ زنان جوان کلوب‌های شبانه در بریتانیا را تحریم کردنداضافه کردن مواد مخدر یا الکل زیاد به نوشیدنی زنان جوان یا تزریق مواد مخدر به آنها با استفاده از سوزن اغلب مقدمه‌ای برای تجاوز و تعرض جنسی است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شرکت داروسازی «مرک» فرمول قرص ضد کرونای خود را در اختیار کشورهای فقیر می‌‌گذاردشرکت داروسازی «مِرک» مجوز تولید بدون حق امتیاز قرص ضد ویروس «مولنوپیراویر» خود را به یک سازمان غیرانتفاعی وابسته به سازمان ملل متحد اعطا کرد. این قرارداد به کشورهای فقیر اجازه تولید و عرضه این دارو به قیمتی ارزان‌تر را می‌دهد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حقوق شهروندی | دادگاه تجدیدنظر ضیا نبوی را به ارائه خدمات عمومی در «آسایشگاه جانبازان» محکوم کرداین فعال دانشجویی مجازات‌های تکمیلی صادرشده برای خود را شامل منع خروج از کشور به مدت دو سال، ارائه خدمات عمومی به مدت چهار ماه روزی چهار ساعت در «آسایشگاه جانبازان»، الزام به تحصیل و یادگیری مباحث سبک زندگی انسانی، و کنترل هیجان عنوان کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفرای اروپایی مداخله نظامی در سودان را محکوم کردندسفرای فرانسه، بلژیک و سوئیس در خارطوم اقدام ارتش سودان در انحلال دولت مدنی را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیستمین بوندستاگ رئیس جدید خود را در اولین روز شناختبیستمین دوره پارلمان آلمان از روز سه شنبه آغاز شد و نمایندگان با رای اکثریت، بربل باس، عضو حزب سوسیال دموکرات را به عنوان رئیس پارلمان انتخاب کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »