توافق ایران و اروپا درباره از سر گیری مذاکرات پیش از پایان نوامبر

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 17 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 51%

توافق ایران و اروپا درباره از سر گیری مذاکرات پیش از پایان نوامبر العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

خبرگزاری‌های ایران، 5 آبان 1400، گزارش کردند که «علی باقری» معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران که به بروکسل سفر کرده است، در مقر اتحادیه اروپا با «انریکه مورا»، معاون مسئول سیاست خارجیه این اتحادیه و هماهنگ کننده مذاکرات دیدار و در خصوص «لغو موثر تحریم‌ها و پایبندی سایر طرف‌ها به تعهدات خود رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه گفت: «اگر بایدن برای لغو تحریمها اراده جدی دارد، 10میلیارد دلار از اموال متعلق به ایران را آزاد کند.» سالیوان در ادامه گفت، واشینگتن از اقدامات ایران، پس از خروج از برنامه جامع اقدام مشترک، موسوم به «برجام»، نگران است و می‌خواهد پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران و اتحادیه اروپا این هفته در بروکسل برای از سرگیری مذاکرات اتمی گفت‌گو می‌کنندمقامات ایران و اتحادیه اروپا گفتند که مذاکره‌کننده ارشد این اتحادیه این هفته به منظور گفت‌وگو درباره از سرگیری مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم باشه، به سعودی چه ربطی داره... گاو_شیرده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: از همکاری برجامی ایران با اتحادیه اروپا حمایت می‌کنیم/مقصد نهایی مذاکرات باید وین باشدسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *از همکاری برجامی ایران با اتحادیه اروپا حمایت می‌کنیم *مقصد نهایی مذاکرات باید وین باشد *مقصد نهایی نمی‌تواند پایتختی در اروپا یا شهر اروپایی دیگر باشد *اگر هدف ایران، طبق گفته خودشان بازگشت به برجام باشد، باید همکاری کنند الان آقای باقری دنبال تفریحه و از این شهر به اون شهر سفر میره و بیانیه مو‌خونه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گفتگو با مجید گلپور؛ ایران برای خروج از بن‌بست مذاکرات هسته‌ای چقدر زمان دارد؟علل به بن‌بست رسیدن مذاکرات هسته‌ای ایران چیست و جمهوری اسلامی برای خروج از آن چقدر فرصت و چه راهکارهای پیشِ‌رو دارد؟ گفت‌وگوی یورونیوز با مجید گلپور، محقق چندرشته‌ای در دانشگاه آزاد بروکسل و مشاور نهادهای اروپایی را بخوانید🔽 دلیل بن بست برجام واضح است: خروج آمریکا و بازگشت تحریم و تبعیت احمقانه اروپا!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

معاون وزیر خارجه ایران: توافق کردیم که مذاکرات پیش از پایان نوامبر آغاز شودوزیر امور خارجه ایران می‌گوید که تهران با برگزاری جلسه مشترک با نمایندگان فرانسه، آلمان و بریتانیا مخالف است و تنها مذاکرات دوجانبه یا گفتگوها در چهارچوب ۱+۴ را قبول دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توافق ایران و طرف اروپایی برجام بر سر آغاز مذاکرات در ماه نوامبر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

باقری: پیش‌ از پایان ماه نوامبر مذاکرات را شروع می‌کنیممعاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان گفت: توافق کردیم پیش‌ از پایان ماه نوامبر مذاکرات را شروع کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »