زنجير و زنجيره‌های قتل نويسنده

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یادداشتی از شهلا شفیق: همان منطقی که زنجير را بر پای آبتين بکتاش بسته بود، امروز او را تا پای مرگ برده است. اما آبتين به کدام جرم به حبس محکوم شده است؟

تيرماه ۱۴۰۰، عکس آبتين بکتاش نويسنده زندانی، پای در زنجير روی تخت بيمارستان منتشر شد. حالا، در دی ماه، بکتاش به سبب ابتلا به کرونا در خطر مرگ است و ناگزير در وضعيت بی‌هوشی مصنوعی قرار گرفته است.

با يادآوری نام‌شان يکی از سروده‌های درخشان شاعر بزرگ‌مان سيمين بهبهانی به خاطرم می‌آيد که فضای قتل اهل قلم و انديشه و آزادی را با حساسيتی تکان‌دهنده ترسيم می‌کند. اکنون محاکمه حميد نوری در استهکلم، بزرگترين پرونده اين جنايت‌ها را پيرامون کشتار جمعی زندانيان سياسی در تابستان ۶۷ گشوده است. اميد که گشاينده راهی باشد برای باز کردن پرونده ديگر جنايات‌های سياسی در دهه شصت، قتل‌های سياسی زنجيره‌ای در دهه ۷۰، کشتار معترضان در دی ۹۶ و آبان ۹۸، و ده‌ها قتل سياسی ديگر که جمهوری اسلامی مرتکب شده و می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چهلو چهارهزارباربه عدالت خدا وچهارگوش قبر مخمد وچهارده امام کوسکشتون ریــــدم برای افریدن شمامسلمونهای کثافت خونخواردزدقاتل متعفن لاشخورچپاولگرغم گستر شادی کش زن ستیز که44سال عمرمارا سوزوندیدوایران وایرانی نابودکردید و440ملیونبارتوغیرت ملت همیشه خفته ریـدم اگراین حکومت به 45برسه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سال اروپایی جوانان؛ کدام منطقه اروپا رکورددار جمعیت ۱۵ تا ۲۹ سال است؟در میان مناطق مختلف کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه ایل دوفرانس در فرانسه با مرکزیت پاریس، دارای بیشترین تعداد جوانان بین ۱۵ تا ۲۹ سال است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کانون نویسندگان ایران: مسئولیت مستقیم جان بکتاش آبتین با حکومت و نهادهای وابسته استکانون نویسندگان ایران با محکوم کردن آن‌چه که «پرونده‌سازی» و «قتل خاموش» نویسندگان آزادی‌خواه خوانده است، خواستار آزادی فوری و کامل و بی‌قید و شرط اعضای زندانی خود شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آلمان: فرصت زیادی برای احیای برجام باقی نمانده استوزیر خارجه آلمان مدعی شد که فرصت زیادی بر احیای توافق هسته‌ای باقی نمانده است. پس بجنبید... فقط مونده بود که تو تهدید کنی ایکبیری عنتر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه جدید آلمان: ایران اعتماد زیادی را از دست داده استوزیر خارجه جدید آلمان که به واشینگتن سفر کرده است، پس از دیدار با همتای آمریکایی خود در روز چهارشنبه ۱۵ دی گفت که ایران «اعتماد زیادی را از دست داده است». آنالنا بائربوک... درست بنویسید..بائربوک چیه آخه...حداقل یه بار گوش بدید اسنش رو بعد تایپ کنید...حتنا مربی فوتبال هم شائفر بود...ورزش تائکواندو هم داریم، ماشین دائوو هم همینطور آره خدایی دیگه ایران به کسی اعتماد نداره. حتی به رادیوفردا هم دیگه کسی اعتماد نداره. رادیو بیخودی. خیلی پر رو هسین شما غربی ها خدا لعنتتون کنه یا خدا روز قدرت اسلام راستین رو در کف ملت شریف ایران قرار بده تا انتقام این روزهای تحریم رو با همون تحریم جوابشون بدیم یاالله
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

پنتاگون: حملات پهپادی اخیر مشابه فعالیت شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران استجان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده «پنتاگون»، درباره حملات پهپادی خنثی شده به محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه گفت گروه یا مسئول این پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! خب، ادامه بده، بعد چی شد؟ پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! اینو که گفتی، ادامه بده، بعد چی شد؟ چیکار کردی یا خواهی کرد؟ پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! فقط زر زر !
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بلینکن: تا تفنگ روسیه بر سر اوکراین است مذاکرات پیشرفتی نخواهد داشتبلینکن با اشاره به امیدواری روسیه برای پیشرفت در زمینه‌هایی مانند کنترل تسلیحات گفت: «تا زمانی که 'تفنگ بر سر اوکراین' است در مذاکرات با روسیه هیچ پیشرفتی وجود نخواهد داشت.» خب تا تفنگ امریکا بر سر ایرانم هست همین اراجیف را تفت بدین دیگه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »