وزیر خارجه جدید آلمان: ایران اعتماد زیادی را از دست داده است

15/10/1400 11:08 ب.ظ

وزیر خارجه جدید آلمان که به واشینگتن سفر کرده است، پس از دیدار با همتای آمریکایی خود در روز چهارشنبه ۱۵ دی گفت که ایران «اعتماد زیادی را از دست داده است». آنالنا بائربوک...

وزیر خارجه جدید آلمان که به واشینگتن سفر کرده است، پس از دیدار با همتای آمریکایی خود در روز چهارشنبه ۱۵ دی گفت که ایران «اعتماد زیادی را از دست داده است». آنالنا بائربوک... دی ۱۵, ۱۴۰۰ هشدار آمریکا و آلمان به روسیه در مورد هر گونه حمله «احتمالی» به خاک اوکراین آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده همراه با آنالنا بائربوک، همتای آلمانی‌اش وزیران خارجه آمریکا و آلمان روز چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه ضمن محکوم کردن تجمع...

دی ۱۵, ۱۴۰۰ هشدار آمریکا و آلمان به روسیه در مورد هر گونه حمله «احتمالی» به خاک اوکراین آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده همراه با آنالنا بائربوک، همتای آلمانی‌اش وزیران خارجه آمریکا و آلمان روز چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه ضمن محکوم کردن تجمع نیروهای نظامی روسیه در نزدیکی مرز اوکراین هشدار دادند که هر گونه «مداخله احتمالی و نقض مجدد حاکمیت اوکراین» توسط روسیه، پیامدهای شدیدی به دنبال خواهد داشت.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، در دیدار با همتای آلمانی خود، آنالنا بائربوک، در واشینگتن درباره تنش‌های فزاینده میان روسیه و اوکراین به تبادل نظر پرداخت. آقای بلینکن تصریح کرد که هم آمریکا و هم آلمان، اقدامات روسیه در قبال اوکراین را «چالشی فوری و مبرم» برای «صلح و ثبات در اروپا» می‌دانند.

این دیدار پس از آن صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز یکشنبه در تماس تلفنی با ولودیمیر زلینسکی، همتای اوکراینی خود، اطمینان داد که آمریکا و متحدانش به هر گونه حمله احتمالی روسیه پاسخی «قاطع» خواهند داد. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

دیدار وزیر خارجه ترکیه و سفیر جدید لیبی در آنکاراوزیر امور خارجه ترکیه با مصطفی الغلائب، سفیر جدید لیبی در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

ابراز نگرانی وزیر خارجه سعودی از تخلفات ایران در برنامه هسته‌ایشاهزاده فیصل بن‌ فرحان، وزیر خارجه سعودی، از نگرانی کشورش درباره تخلفات ایران به‌ویژه در زمینه برنامه هسته‌ای این کشور، خبر داد.بن فرحان، سه‌شنبه 4 ژانویه، جمهوری اسلامی؛ اربابان غربی عزیزم من که شرایط بحران و چالش هر روز نه تنها در خاورمیانه بلکه در کل دنیا ایجاد می کنم بگذارید چند سال دیگه به حیاتم ادامه بدم این حالش خوب نیست یه دکتر ببرینش .. چهره این خبیث مانند خوک است

جزئیات جدید از تعرفه رایگان برق/ چگونه مشترکان بستانکار شوند؟سخنگوی صنعت برق گفت: پاداش مدیریت مصرف متناسب با هزینه‌های تامین برق است که رقم آن جذابیت بیشتری دارد، حتی برای برخی مشترکین می‌تواند از وزارت نیرو و صنعت برق بستان‌کاری ایجاد کند.

دانشمندان از شناسایی سویه جدید ویروس کرونا در فرانسه خبر دادند🔺دانشمندان از شناسایی سویه جدید ویروس کرونا در فرانسه خبر دادند نوع جدید که فعلا از آن با نام «آی اچ یو» یاد می‌شود تاکنون در ۱۲ بیمار مشاهده شده است و اولین مورد آن نیز به مسافری از کشور آفریقایی کامرون باز می‌گردد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

مذاکرات احیای برجام؛ هشدار بوریس جانسون به تهران؛ معاون وزیر خارجه کره راهی وین شدبوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا می‌گوید زمان برای احیای توافق هسته‌ای ایران در حال پایان است اما در عین حال لندن طرفدار دیپلماسی برای حل این موضوع است. جزئیات بیشتر🔽 این خود نقطه امید است. چطوری بوریس 🤣🤣🤣

شناسایی سویه جدید و جهش‌یافته‌تر از «اُمیکرون» به نام «IUH»شناسایی سویه جدید و جهش‌یافته‌تر از «اُمیکرون» به نام «IUH» رییس مرکزتحقیقات ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از شناسایی یک سویه جدید کرونا با نام IUH در فرانسه خبر داد وگفت: سازمان جهانی بهداشت فعلا این واریانت را در دست بررسی طبقه‌بندی کرده است

مهم‌ترین خبرهای ایران و جهان

دی ۱۵, ۱۴۰۰

هشدار آمریکا و آلمان به روسیه در مورد هر گونه حمله «احتمالی» به خاک اوکراین

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده همراه با آنالنا بائربوک، همتای آلمانی‌اش

وزیران خارجه آمریکا و آلمان روز چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه ضمن محکوم کردن تجمع نیروهای نظامی روسیه در نزدیکی مرز اوکراین هشدار دادند که هر گونه «مداخله احتمالی و نقض مجدد حاکمیت اوکراین» توسط روسیه، پیامدهای شدیدی به دنبال خواهد داشت.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، در دیدار با همتای آلمانی خود، آنالنا بائربوک، در واشینگتن درباره تنش‌های فزاینده میان روسیه و اوکراین به تبادل نظر پرداخت.

آقای بلینکن تصریح کرد که هم آمریکا و هم آلمان، اقدامات روسیه در قبال اوکراین را «چالشی فوری و مبرم» برای «صلح و ثبات در اروپا» می‌دانند.

این دیدار پس از آن صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز یکشنبه در تماس تلفنی با ولودیمیر زلینسکی، همتای اوکراینی خود،

اطمینان داد

که آمریکا و متحدانش به هر گونه حمله احتمالی روسیه پاسخی «قاطع» خواهند داد.

در حالی‌که مسکو می‌گوید افزایش نیروی نظامی در نزدیکی مرز با اوکراین به دلیل اقدامات «تحریک‌آمیز» از سوی کشور همسایه است، وزیر خارجه آمریکا از روسیه به دلیل تکرار این ادعاهای واهی به شدت انتقاد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شدت هر گونه واکنش و پاسخ به حمله احتمالی روسیه به خاک اوکراین به میزان قابل توجهی در گرو سیاست آلمان، به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و بازیگر سنگین‌وزن عرصه دیپلماسی در اتحادیه اروپا است.

در همین حال، منابع مطلع در بازار انرژی در مورد صادرات کاهش گاز از روسیه به اروپا و افزایش ۳۰ درصدی بهای گاز در اروپا ابراز نگرانی کرده‌اند.

برخی از کارشناسان بر این باورند که همزمان با تشدید تنش‌ها بین روسیه و غرب، حجم انتقال گاز روسیه به کشورهای همسایه از جمله اوکراین کاهش یافته است.

با استفاده از گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس و گزارش‌های رادیو فردا/ آ.ت/ ک.ر