کانون نویسندگان ایران: مسئولیت مستقیم جان بکتاش آبتین با حکومت و نهادهای وابسته است

15/10/1400 08:23:00 ب.ظ

کانون نویسندگان ایران با محکوم کردن آن‌چه که «پرونده‌سازی» و «قتل خاموش» نویسندگان آزادی‌خواه خوانده است، خواستار آزادی فوری و کامل و بی‌قید و شرط اعضای زندانی خود شده است.

کانون نویسندگان ایران با محکوم کردن آن‌چه که «پرونده‌سازی» و «قتل خاموش» نویسندگان آزادی‌خواه خوانده است، خواستار آزادی فوری و کامل و بی‌قید و شرط اعضای زندانی خود شده است. بر اساس بیانیه اخیر کانون، هر چهار نویسنده در زندان اوین ماه گذشته به بیماری کرونا مبتلا شدند که از این میان، وضعیت دو تن شامل آقایان آبتین و خندان، نگران‌کننده گزارش شده است.

این بیانیه در ادامه با شرح جزییاتی درباره نحوه اعزام دیرهنگام آقای آبتین به بیمارستان و بستری کردن او «با غل و زنجیر» در حضور سنگین نیروهای امنیتی یادآور شده است که ماموران حکومت حتی از آزار «جسم نیمه‌جان» بکتاش آبتین نیز دست برنداشتند.

بکتاش آبتین با اتهاماتی چون عضویت در کانون نویسندگان ایران و حضور بر مزار جان‌باختگان قتل‌های سیاسی زنجیره‌ای به شش سال زندان محکوم و از پنجم مهر ۱۳۹۹ و در اوج بحران شیوع کووید ۱۹ برای اجرای حکم خود به زندان اوین منتقل شد.

این نویسنده در طول یک سال گذشته دو بار به کرونا مبتلا شده و خانواده او سرانجام موفق شدند، ۲۲ آذر امسال با دریافت مرخصی او را از زندان به بیمارستان منتقل کنند. کانون نویسندگان ایران با بیان این‌که «حکومت عامدانه جان زندانیان سیاسی را به بازی گرفته»، تصریح کرده است «جمهوری اسلامی و وزارت اطلاعات و قوه قضاییه آن را مسئول مستقیم هر اتفاق ناگواری می‌داند که برای بکتاش آبتین رخ دهد». headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

نخست‌وزیر بریتانیا نسبت به از دست رفتن زمان در مذاکرات برجام هشدار دادبوریس جانسون در دیدار با نخست‌وزیر اسرائیل گفته که بریتانیا خواهان احیای «کامل» برجام است و برای نیل به آن، ایران باید با حسن نیت عمل کند.

یک زن و 2 کودک بر اثر آتش‌سوزی مهیب در شهر تبریز ایران جان باختندسخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی ایران اعلام کرد بر اثر آتش‌سوزی در نمایشگاه ماشین 3 نفر جان باخته و 7 تن مصدوم شدند. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: اکثریت اعضای کمیسیون با طرح بازتوزیع بنزین مخالفت کردندطرح بازتوزیع بنزین که با نام طرح «بنزین برای همه» نیز مطرح شده است، در راستای حدف سهمیه بنزین خودروها و توزیع بنزین سهمیه‌ای در میان شهروندان است. خدا لعنت کنه

تسبیح‌های نقره کوب شده مالاتیای ترکیهتسبیح‌های نقره کوب شده مالاتیای ترکیه تسبیح‌های نقره کوب شده که بولنت کومورکارا، استاد تسبیح اهل مالاتیا با کار دستی آنها را به آثار هنری تبدیل کرده، در خارج از کشور نیز توجه همگان را به خود جلب می‌کند.

توقف پشتیبانی شرکت فرانسوی از سامانه بورس به دلیل تحریم‌ها | DW | 05.01.2022مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس می‌گوید شرکت فرانسوی پشتیبان سامانه بورس، به دلیل تحریم‌ها، از ادامه همکاری با ایران خودداری کرده است.

اعضای دائمی شورای امنیت: جنگ اتمی برنده‌ای نخواهد داشتدر حالی که مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به «برجام» در وین پایتخت اتریش در جریان است، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد چقدر با هوش هستند .