پنتاگون: حملات پهپادی اخیر مشابه فعالیت شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده «پنتاگون»، درباره حملات پهپادی خنثی شده به محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه گفت گروه یا مسئول این

کربی، چهارشنبه 5 ژانویه، در جریان یک کنفرانس خبری گفت: «این تهدیدات را جدی می‌گیریم و نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه حق دفاع از خود را دارند.»او در پاسخ به سوالی در خصوص دست داشتن ایران و نیروهای وابسته‌اش در حملات اخیر در عراق و سوریه، گفت: «این حملات با حمله‌هایی که از شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق و سوریه دیده‌ایم، مطابقت دارد.»

«ائتلاف بین‌المللی علیه داعش» سه‌شنبه، 4 ژانویه از انهدام دو پهپاد انفجاری که پایگاه عین‌الاسد در استان «الانبار» در غرب عراق را مورد هدف قرار داده بود خبر داد. پیشتر و همزمان با دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، 2 پهپاد انفجاری که به سوی پایگاه «ویکتوری» محل استقرار نیروهای آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی بغداد روانه شده بود، توسط پدافند هوایی عراق رهگیری و سرنگون شد.

سخنگوی پنتاگون گفت: ‌«ما همواره نگران تهدیدها علیه نیروهایمان در عراق از سوی شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران بوده‌ایم و این نگرانی جدید نیست.» او افزود: «فکر می‌کنم وقایعی که روزهای اخیر شاهد آن بوده‌ایم، لزوم نگرانی همیشگی ما را در مورد امنیت نیروهایمان تایید می‌کند.» کربی با اشاره به توافق ایالات متحده و عراق درباره اتمام حضور نیروهای رزمی آمریکا و «ائتلاف بین‌المللی علیه داعش» در این کشور و حضور در نقش‌های آموزشی و مستشاری در عراق، گفت، همچنان که بر انجام این ماموریت جدید تمرکز می‌کنیم، روی آن تهدیدات نیز تمرکز خواهیم داشت تا از امنیت نیروها و شهروندان آمریکا اطمینان حاصل کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! خب، ادامه بده، بعد چی شد؟ پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! اینو که گفتی، ادامه بده، بعد چی شد؟ چیکار کردی یا خواهی کرد؟ پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! فقط زر زر !

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پنتاگون: حملات پهپادی انجام شده مشابه اقدامات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران استجان کربی همچنین در پاسخ به پرسش کارلا بب، خبرنگار صدای آمریکا، در مورد عوامل و مرتکبان حملات پهپادی اخیر در عراق با اشاره به این که جزئیاتی در مورد مرتکبان این حملات ندارد، بار دیگر تاکید کرد: «این حملات مشابه حملات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق و سوریه است.» این دمکراتها واقعا خرند یا خود را به خریت میزنند یعنی واقعا نمی دونند کی زدە؟!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حمله پهپادی به پایگاه عین‌الاسد ناموفق ماند | DW | 04.01.2022یک مقام ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا از سرنگون کردن دو پهپاد مسلح در حمله به پایگاه عین‌الاسد در الانبار عراق خبر داد. این دومین حمله پهپادی ظرف ۲۴ ساعت به مواضع ائتلاف در عراق است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

خنثی شدن حمله پهپادی به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراقخنثی شدن حمله پهپادی به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق، توسط سامانه پدافند هوایی نیروهای ائتلاف خنثی شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شهادت 5 یمنی در تازه‌ترین حملات عربستان- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimشهادت ۵ یمنی در تازه‌ترین حملات عربستان در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی به یک اتوبوس مسافربری در استان شبوه یمن ۵ تن به شهادت رسیدند جنگنده‌های ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ بار مأرب، شبوه و الحدیده را بمباران کردند لعنت بر آل سعود یهودی و الدك جايكم انتم قريب😎🇸🇦
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

حملات راکتی به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغدادمنابع امنیتی عراقی می‌گویند، بامداد چهارشنبه ۱۵ دی ماه به پایگاه ویکتوریا در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد با چهار راکت کاتیوشا مورد حمله قرار گرفته است. This is important! Muhammad Qasim has seen many dreams about the future of humanity and mankind, his dreams have exact details of what events will happen and many have already come true. I am convinced he is the Imam Al-Mahdi and so are many others.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کشته شدن 230 شبه‌نظامی حوثی در ادامه حملات ائتلاف در استان‌های مأرب و شبوهحملات نیروهای ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی در حمایت از دولت قانونی یمن و پشتیبانی از ارتش و دفاع از غیرنظامیان این کشور و همچنین مقابله با باشه تو راست میگی خلیج تاابدفارس .مارب را هم حوثی‌ها می‌گیرند و باتلاق برای ائتلاف تازی بیشتر میشه قاشقچی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »