لبنان, العربية

لبنان, العربية

روحانی: برخی کشورها تلاش‌ می‌کنند تظاهرات عراق و لبنان را منحرف کنند

روحانی: برخی کشورها تلاش‌ می‌کنند تظاهرات عراق و #لبنان را منحرف کنند #العربية

14/11/2019 02:01:00 ب.ظ

روحانی: برخی کشورها تلاش‌ می‌کنند تظاهرات عراق و لبنان را منحرف کنند العربية

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفته است، کسانی تلاش می‌کنند تا تظاهرات مردم لبنان را به یک جنگ داخلی

روحانی گفت :«مردم عراق برای دفاع از حقوق خود به خیابان‌ها ریختند سئوالی که مطرح است چه کسی این جنبش مردمی را از مسیر اصلی‌اش منحرف کرد؟ در لبنان نیز وضعیت به همین شکل است».روحانی ایالات متحده را متهم کرد که به دنبال بهره برداری از موج تظاهرات در لبنان و تبدیل آن به جنگی داخلی است.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود دوازدهمین شب اعتراضات سراسری؛ از شعار «مرگ بر خامنه‌ای» در تهران و کرج تا اختلال جدی اینترنت سازمان حقوق بشر ایران: چهار نفر طی روزهای گذشته در ایران اعدام شدند

او در سخنانی که خبرگزاری‌های ایران آن را منتشر کردند، گفت :«آمریكا دیگر نیرویی نیست كه شکست ناپذیر باشد و قدرت امروز این کشور از گذشته بیشتر نیست».مقامات ایران از آغاز جنبش اعتراضی مردم عراق و لبنان تاکنون به تلاش‌های خود برای تحریف ماهیت اعتراضات مردم این دو کشور و پیوند دادن مبارزه آنها با بیگانگان و طرح این جنبش به عنوان «توطئه» علیه تیم‌ دست نشانده‌اش در بغداد و بیروت ادامه داده است.

حسن روحانی، در در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفته است کشورهای منطقه باید مشکلات‌شان را را خودشان حل و فصل کنند.او گفته است که هفته‌های گذشته به روسای همه کشورهای منطقه نامه نوشته از آنان دعوت کرده تا از «دشمنی‌ها و اختلافات» دست بردارند. headtopics.com

این در حالی است که تمام کشورهای آمریکا، کانادا، کشورهای اتحادیه اروپایی و کشورهای خاورمیانه بویژه کشورهای عرب همه از دخالت های ایران در منطقه شکایت می‌کنند.اکنون حسن روحانی در صحبت‌هایش گفت: «اسرائیل و آمریکا دوست هیچ‌کس نیستند، اما ما دوست مردم عربستان، کویت، امارات، بحرین و مردم کشورهای منطقه و عاشق ملت فلسطین و گروه‌های مبارز و آزادی‌خواه هستیم».

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

روحانی: پشت پرده جریان 2.7 میلیارد دلار پول نفت باید روشن شودرئیس جمهور ایران تاکید کرد پشت پرده جریان 2 میلیارد و 700 میلیون دلار پول نفت، به عنوان یکی از ابهامات پرونده بابک زنجانی باید روشن شود. - خبرگزاری آناتولی

بازداشت شماری از کارکنان دولت ایران همزمان با انتقادهای روحانی از مبارزه با فساددر ادامه انتقادات چند روز گذشته حسن روحانی از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران هم گفته 'این نمی‌شود که مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد'. همزمان شماری از مقامات ارشد وزارت بهداشت و همچنین کارکنان سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند.

روحانی: با صبر مقابل شدیدترین فشارهای آمریکا، هر ماه شاهد یک پیروزی هستیمحسن_روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه «شدیدترین فشار اقتصادی و سیاسی را در طول یک سال گذشته، آمریکا بر کشور ما روا داشت»، گفت: «اما نتیجه صبر را ببنید، هر ماه شاهد یک پیروزی و موفقیت هستیم.»

روحانی: مسائل منطقه باید توسط مردم منطقه حل و فصل شودروحانی در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی: - حل مسائل منطقه باید توسط مردم و کشورهای منطقه حل و فصل شود - آنهایی که می‌گویند آمریکا میتواند بعنوان راه حل باشد موردی را به ما نشان بدهند که ‌آمریکا در طول سال‌های گذشته به مردم کدام کشور وکدام منطقه خدمت کرده

حملات گسترده به سخنان روحانی درباره 'پرونده‌های فساد' | DW | 13.11.2019سخنان روحانی درباره رفتار قوه قضائیه با پرونده‌های فساد با انتقاد شدید اصولگرایان مواجه شد. جنتی این سخنان را 'حاشیه‌سازی' انتخاباتی دانست. علم‌الهدی هم گفت، نباید گذاشت کسانی که با رهبری زاویه دارند به جایی برسند.

حسن روحانی: ما دنبال اعدام نیستیم دنبال پول هستیمرئیس جمهوری ایران گفت: «اگر شما یکی را بگیرید و اعدام کنید کار درست نمی‌شود و ما دنبال اعدام نیستیم بلکه دنبال پول هستیم. این پول کجاست؟»