روحانی: برخی کشورها تلاش‌ می‌کنند تظاهرات عراق و لبنان را منحرف کنند

14/11/2019 02:01:00 ب.ظ

روحانی: برخی کشورها تلاش‌ می‌کنند تظاهرات عراق و #لبنان را منحرف کنند #العربية

لبنان, العربية

روحانی: برخی کشورها تلاش‌ می‌کنند تظاهرات عراق و لبنان را منحرف کنند العربية

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفته است، کسانی تلاش می‌کنند تا تظاهرات مردم لبنان را به یک جنگ داخلی

روحانی گفت :«مردم عراق برای دفاع از حقوق خود به خیابان‌ها ریختند سئوالی که مطرح است چه کسی این جنبش مردمی را از مسیر اصلی‌اش منحرف کرد؟ در لبنان نیز وضعیت به همین شکل است».روحانی ایالات متحده را متهم کرد که به دنبال بهره برداری از موج تظاهرات در لبنان و تبدیل آن به جنگی داخلی است.

او در سخنانی که خبرگزاری‌های ایران آن را منتشر کردند، گفت :«آمریكا دیگر نیرویی نیست كه شکست ناپذیر باشد و قدرت امروز این کشور از گذشته بیشتر نیست».مقامات ایران از آغاز جنبش اعتراضی مردم عراق و لبنان تاکنون به تلاش‌های خود برای تحریف ماهیت اعتراضات مردم این دو کشور و پیوند دادن مبارزه آنها با بیگانگان و طرح این جنبش به عنوان «توطئه» علیه تیم‌ دست نشانده‌اش در بغداد و بیروت ادامه داده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

روحانی: پشت پرده جریان 2.7 میلیارد دلار پول نفت باید روشن شودرئیس جمهور ایران تاکید کرد پشت پرده جریان 2 میلیارد و 700 میلیون دلار پول نفت، به عنوان یکی از ابهامات پرونده بابک زنجانی باید روشن شود. - خبرگزاری آناتولی

بازداشت شماری از کارکنان دولت ایران همزمان با انتقادهای روحانی از مبارزه با فساددر ادامه انتقادات چند روز گذشته حسن روحانی از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران هم گفته 'این نمی‌شود که مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد'. همزمان شماری از مقامات ارشد وزارت بهداشت و همچنین کارکنان سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند.

روحانی: با صبر مقابل شدیدترین فشارهای آمریکا، هر ماه شاهد یک پیروزی هستیمحسن_روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه «شدیدترین فشار اقتصادی و سیاسی را در طول یک سال گذشته، آمریکا بر کشور ما روا داشت»، گفت: «اما نتیجه صبر را ببنید، هر ماه شاهد یک پیروزی و موفقیت هستیم.»

روحانی: مسائل منطقه باید توسط مردم منطقه حل و فصل شودروحانی در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی: - حل مسائل منطقه باید توسط مردم و کشورهای منطقه حل و فصل شود - آنهایی که می‌گویند آمریکا میتواند بعنوان راه حل باشد موردی را به ما نشان بدهند که ‌آمریکا در طول سال‌های گذشته به مردم کدام کشور وکدام منطقه خدمت کرده

حملات گسترده به سخنان روحانی درباره 'پرونده‌های فساد' | DW | 13.11.2019سخنان روحانی درباره رفتار قوه قضائیه با پرونده‌های فساد با انتقاد شدید اصولگرایان مواجه شد. جنتی این سخنان را 'حاشیه‌سازی' انتخاباتی دانست. علم‌الهدی هم گفت، نباید گذاشت کسانی که با رهبری زاویه دارند به جایی برسند.

حسن روحانی: ما دنبال اعدام نیستیم دنبال پول هستیمرئیس جمهوری ایران گفت: «اگر شما یکی را بگیرید و اعدام کنید کار درست نمی‌شود و ما دنبال اعدام نیستیم بلکه دنبال پول هستیم. این پول کجاست؟»

تبدیل کنند.رئیس جمهور ایران تاکید کرد پشت پرده جریان 2 میلیارد و 700 میلیون دلار پول نفت، به عنوان یکی از ابهامات پرونده بابک زنجانی باید روشن شود.مبارزه با فساد؛ واکنش رئیسی و پخش بیانیه علیه روحانی در مجلس آقای روحانی اخیرا در سخنرانی در یزد از"رسیدگی نکردن" قوه قضائیه به"فساد دانه‌درشت‌ها" انتقاد کرد و خطاب به مسئولان این قوه گفت:"دادستان‌ها و قضات شریف ما نترسند و به این جناح آن جناح توجه نکنند و با این پرونده‌ها با صراحت و روشنی برخورد کنند.ر ما تحمیل کرد»، گفت: «نتیجه صبر این است که هر ماه شاهد یک پیروزی و موفقیت هستیم.

روحانی گفت :«مردم عراق برای دفاع از حقوق خود به خیابان‌ها ریختند سئوالی که مطرح است چه کسی این جنبش مردمی را از مسیر اصلی‌اش منحرف کرد؟ در لبنان نیز وضعیت به همین شکل است». روحانی ایالات متحده را متهم کرد که به دنبال بهره برداری از موج تظاهرات در لبنان و تبدیل آن به جنگی داخلی است.11. او در سخنانی که خبرگزاری‌های ایران آن را منتشر کردند، گفت :«آمریكا دیگر نیرویی نیست كه شکست ناپذیر باشد و قدرت امروز این کشور از گذشته بیشتر نیست». در ادامه محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران هم بدون اشاره مستقیم به سخنان آقای روحانی گفته بود که روند"مبارزه با فساد در این ایام اخیر، هرچند به مذاق برخی‌ها خوش نیاید در پیش گرفته شده است". مقامات ایران از آغاز جنبش اعتراضی مردم عراق و لبنان تاکنون به تلاش‌های خود برای تحریف ماهیت اعتراضات مردم این دو کشور و پیوند دادن مبارزه آنها با بیگانگان و طرح این جنبش به عنوان «توطئه» علیه تیم‌ دست نشانده‌اش در بغداد و بیروت ادامه داده است. به گزارش مرکز اطلاع رسانی دولت ایران، وی در این زمینه همچنین تصریح کرد:‌ «یکی 260 میلیون دلار و دیگری420 الی 430 میلیون دلار از ما نفت برده پولش را نداده است . حسن روحانی، در در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفته است کشورهای منطقه باید مشکلات‌شان را را خودشان حل و فصل کنند. این به معنای آن است که با صبر و ایستادگی در برابر بزرگترین قدرت اقتصادی دنیا می‌توانیم توطئه‌های آن‌ها را بشکینم.

او گفته است که هفته‌های گذشته به روسای همه کشورهای منطقه نامه نوشته از آنان دعوت کرده تا از «دشمنی‌ها و اختلافات» دست بردارند. نمی‌گوییم حتماً محکوم شوند. اما منتقدان می‌گویند این کارزار مبارزه با فساد اهداف جناحی دارد. این در حالی است که تمام کشورهای آمریکا، کانادا، کشورهای اتحادیه اروپایی و کشورهای خاورمیانه بویژه کشورهای عرب همه از دخالت های ایران در منطقه شکایت می‌کنند. اکنون حسن روحانی در صحبت‌هایش گفت: «اسرائیل و آمریکا دوست هیچ‌کس نیستند، اما ما دوست مردم عربستان، کویت، امارات، بحرین و مردم کشورهای منطقه و عاشق ملت فلسطین و گروه‌های مبارز و آزادی‌خواه هستیم». رئیس جمهور ایران با انتقاد از مخالفین دولت این کشور همچنین اظهار داشت: «یک عده که وضع‌شان خیلی خوب است و قلم و بلندگو دست‌شان است هر گوشه تهران برای خودشان داد می‌زنند و می‌گویند وضع مردم خراب است. روحانی افزود که ایران نمی‌خواهد جنگ نظامی با آمریکا راه بیاندازد». او می‌گوید از مبارزه با فساد استقبال می‌کند؛ اما مقابله با فساد در همه دستگاه‌ها و نهادها و قوا باشد". . می‌دانیم حقوق‌تان چقدر است، خانه‌هایتان کجاست و سوابق‌تان را بلدیم.» روحانی تاکید کرد: «آن‌هایی که می‌گویند آمریکا می‌تواند به عنوان راه‌حل باشد مصداقی بیان کنند که آمریکا در سال‌های گذشته به مردم کدام کشور خدمت کرده و کدام اختلاف در خاورمیانه بوده که منشا آن آمریکا نبوده است.