روحانی: مسائل منطقه باید توسط مردم منطقه حل و فصل شود

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روحانی در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی: - حل مسائل منطقه باید توسط مردم و کشورهای منطقه حل و فصل شود - آنهایی که می‌گویند آمریکا میتواند بعنوان راه حل باشد موردی را به ما نشان بدهند که ‌آمریکا در طول سال‌های گذشته به مردم کدام کشور وکدام منطقه خدمت کرده

حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» روز پنجشنبه در سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در محل سالن اجلاس سران تهران، با تبریک میلاد پیامبر نور و رحمت و همچنین امام صادق و هفته مبارک وحدت و خیر مقدم به میهمانان گفت: موضوعی که در دستور کار این کنفرانس قرار گرفته یکی از مهمترین موضوعات جهان اسلام است.

حجت الاسلام روحانی افزود: آمریکا به عنوان دوست ملت‌ها و منطقه و مسلمان ها نبوده و نخواهد بود. مقامات آمریکا پیش از این می گفتند برای نجات مردم کویت، نجات آبراهه‌ها و مبارزه با تروریسم به منطقه آمده‌ایم و هواپیما و واحدهای نظامی خود را به منطقه آورده ایم اما امروز بسیار صریح و روشن می‌گویند که هدف ما چاه‌های نفت سوریه است و ما از این بیان صریح تر از رژیم حاکم بر کاخ سفید نشنیده بودیم.

رئیس جمهوری با طرح این پرسش که مگر خواسته مردم یمن چیست؛ گفت: مگر مردم یمن به فکر تصرف و تجاوز به کشور دیگری هستند؟ مگر مردم یمن جز خانه و کاشانه و استقلال و آزادی خود چیز دیگری طلب می‌کنند؟ شما از مردم این منطقه چه می‌خواهید؟ شما چرا سال‌هاست در این منطقه حضور پیدا کردید و ناوگان‌های شما به چه مناسبت در این منطقه است؟

رئیس جمهوری تصریح کرد: در دنیا و شرایط امروز ما تردیدی نداریم در شرایطی که مردم عراق برای رفاه و آبادانی و رفع مشکلات و هشدار به حاکمان خود به خیابان ها می‌آیند آن‌ها بر این موضوع موج سواری می کنند تا این حرکت مردمی را تبدیل به شورش، کشتار و اختلاف در عراق نمایند.آن روز که مردم لبنان برای مشکلات اقتصادی خود به خیابان ها می‌آیند و از حاکمان لبنان حل مشکلات خود را طلب می‌کنند؛ کشوری که می‌خواهد موج سواری کند تا این رابطه تبدیل به جنگ داخلی در لبنان شود، آمریکاست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موسوی: تهران از همه توان خود برای ایجاد گفت‌وگو در منطقه استفاده می‌کند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران برای ایجاد فضای گفت‌وگو بین کشورهای منطقه پیش قدم بوده استسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی همواره بر اهمیت گفت‌وگو و مذاکره سیاسی به عنوان تنها راه حل مشکلات و مسائل منطقه تاکید داشته و از همه توان خود برای ایجاد فضای گفت‌وگو بین کشورهای منطقه استفاده و در این عرصه پیش قدم بوده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تلاش‌های شهید طهرانی‌مقدم ایران را به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل کردرئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: به ثمر نشستن تلاش‌های جهادی شهید طهرانی‌مقدم باعث شد ایران به قدرت اول موشکی منطقه بدل شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تاکید هیأت فرانسوی بر آمادگی پاریس برای کمک به حل بحران لبنانمیشل عون رئیس جمهوری لبنان چهارشنبه 13 نوامبر در کاخ ریاست جمهوری در بعبدا از کریستوف فارنو مدیر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آلودگی هوای تهران؛ مشکلی که همچنان راه حل نداردامروز مدارس ابتدایی، مهدکودک ها و مراکز پیش‌دبستانی و آموزش استثنایی تهران و شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا به علت آلودگی هوا تعطیل شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حصارکشی از سوی یک مجتمع بهره‌بردار در منطقه زاگرس میانی با مجوز قانونی بوده است/در صورت قطع یک درخت قرارداد ابطال خواهد شددر حالی که فعالان محیط‌زیست مخالف احداث دیوارهای بتنی در محدوده جنگل‌های میانی زاگرس هستند، معاون معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن قانونی دانستن این اقدام می‌گوید؛ چنانچه تخطی از سوی مجتمع در این منطقه انجام شود این قرارداد ۱۵ ساله یک طرفه ابطال خواهد شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »