روحانی: با صبر مقابل شدیدترین فشارهای آمریکا، هر ماه شاهد یک پیروزی هستیم

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حسن_روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه «شدیدترین فشار اقتصادی و سیاسی را در طول یک سال گذشته، آمریکا بر کشور ما روا داشت»، گفت: «اما نتیجه صبر را ببنید، هر ماه شاهد یک پیروزی و موفقیت هستیم.»

روحانی با تاکید براینکه «اسرائیل و آمریکا قوی‌تر از دیروز نیستند ولی امروز ایران، لبنان و دنیای اسلام قوی‌تر از دیروز است»، گفت: «نتیجه صبر را ببینیم، از ۱۳ آبان پارسال تا ۱۳ آبان امسال. سیزدهم آبان پارسال فشارها بر مردم ما وارد شد و یک سال گذشت و اکنون تمام شاخص‌های ما می‌گویند که وضع اقتصادی و سیاسی ایران امسال نسبت به پارسال فوق‌العاده رشد کرده است. حتی ما در ماه‌های اخیر رشد هر ماه‌، نسبت به ماه قبل بیشتر بوده است.

روحانی همچنین آمریکا و اسرائیل را عامل مشکلات و بحران‌های خاورمیانه معرفی کرد و گفت: «کسی تردید ندارد که هیچ اثر نیکی از استکبار و آمریکا دیده نشده است در سده‌های اخیر هرچه جنگ و کشتار و خونریزی و اختلاف در منطقه ما بوده منشا آن آمریکا و اسرائیل بوده است.» این سخنان در حالی بیان شد که روحانی در جریان انتخابات سال۱۳۹۲ بر مذاکره با آمریکا و تفاهم با کدخدا به عنوان راه برون رفت جمهوری اسلامی از بن بست سیاسی و اقتصادی تاکید کرده بود، اما اکنون او در ششمین سال ریاست جمهوری خود و در حالی که دستاورد اصلی خود برجام را تا حد زیادی از دست رفته می‌بیند.

روحانی با بیان اینکه «اگرچه در این زمینه توفیقاتی داشته‌اند اما به اهداف شوم خود نرسیده‌اند» وی گفت: «آن‌ها می‌خواستند اسرائیل در منطقه یک کشور معمولی باشد حتی رژیم جدید حاکم بر آمریکا تلاش کرد که موضوع فلسطین را با پول معامله کند و آن را به عنوان معامله قرن نامید و حتی خواستند قدس را پایتخت اسرائیل کنند، اما عدم موفقیت آن‌ها در این عرصه‌ها در سایه بیداری و هوشیاری دنیای اسلام است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت شماری از کارکنان دولت ایران همزمان با انتقادهای روحانی از مبارزه با فساددر ادامه انتقادات چند روز گذشته حسن روحانی از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران هم گفته 'این نمی‌شود که مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد'. همزمان شماری از مقامات ارشد وزارت بهداشت و همچنین کارکنان سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد دوباره روحانی از مبارزه با فساد همزمان با بالا گرفتن حملات به اوحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، امروز هم از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد انتقاد کرد و خواست این مبارزه تبدیل به دعواهای جناحی نشود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

یک مقام سابق قضایی ایران در رابطه با کشتارهای سال ۱۳۶۷ در سوئد بازداشت شدیک مقام سابق قضایی ایران در رابطه با کشتارهای سال ۱۳۶۷ در سوئد بازداشت شد کاوه موسوی، حقوقدان و شاکی خصوصی پرونده آقای نوری به رادیو فردا گفت که از دادستان در سوئد درخواست کرده است تا آقای نوری «برای تکمیل پرونده حداقل یک سال در بازداشت نگه داشته شود.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعلام آمادگی فرانسه جهت مذاکره با ترکیه پیرامون مبارزه با داعش
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حصارکشی از سوی یک مجتمع بهره‌بردار در منطقه زاگرس میانی با مجوز قانونی بوده است/در صورت قطع یک درخت قرارداد ابطال خواهد شددر حالی که فعالان محیط‌زیست مخالف احداث دیوارهای بتنی در محدوده جنگل‌های میانی زاگرس هستند، معاون معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن قانونی دانستن این اقدام می‌گوید؛ چنانچه تخطی از سوی مجتمع در این منطقه انجام شود این قرارداد ۱۵ ساله یک طرفه ابطال خواهد شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روحانی: مسائل منطقه باید توسط مردم منطقه حل و فصل شودروحانی در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی: - حل مسائل منطقه باید توسط مردم و کشورهای منطقه حل و فصل شود - آنهایی که می‌گویند آمریکا میتواند بعنوان راه حل باشد موردی را به ما نشان بدهند که ‌آمریکا در طول سال‌های گذشته به مردم کدام کشور وکدام منطقه خدمت کرده
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »