دو طرف اراده سیاسی خود برای پذیرش مصالحه را به کار گیرند/ تحریم‌ها مانع احیای برجام است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روزنامه‌نگار لوبلاگ در گفت‌وگو با ایلنا: دو طرف اراده سیاسی خود برای پذیرش مصالحه را به کار گیرند/ تحریم‌ها مانع احیای برجام است

روزنامه‌نگار حوزه سیاست خارجه و مدیر مسئول نشریه لوبلاگ است. وی به صورت تخصصی در حوزه سیاست خارجی آمریکا و نیروی نظامی کار کرده است.

وی در گفت‌وگو با ایلنا، نظرات خود را درخصوص تنش میان ایران و آمریکا و احیای برجام در وین بیان کرده است.در ابتدا تاکید کرد که هر دو طرف باید اراده سیاسی خود را برای به کار گیرند و احیای توافق به کار گیرند.وی در ادامه در مورد موانع اصلی توافق در وین در این روزها گفت: واضح است که موانع کنونی شامل تمایل ایران به الزام بایدن برای لغو همه تحریم‌های مرتبط با موضوع هسته‌ای ایران و تعهد به عدم اعمال مجدد آن‌ها است، مگر اینکه شواهد محکمی مبنی بر عدم پایبندی ایران وجود داشته باشد.

جیم لوب در ادامه اضافه کرد: از طرفی ایالات متحده، می‌خواهد برنامه غنی‌سازی هسته‌ای ایران را عقب بیاندازد تا دست‌کم ۶ تا ۹ ماه طول بکشد تا به اصطلاح زمان «شکست» دست یابد، یعنی به دست آوردن اورانیوم غنی‌شده کافی برای تولید تئوری یک دستگاه هسته‌ای انفجاری. وی در مورد احتمال توافق موقت هسته‌ای گفت: مشخص نیست من نمی‌دانم. من کسی را نمی‌‌شناسم که بداند این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر.این کارشناس برجسته رسانه در ادامه به امکان گفت‌وگوی مستقیم میان ایران و آمریکا اشاره کرد و گفت: امیدوارم این امکان وجود داشته باشد و این اتفاق به زودی رخ دهد. زیرا مسائل زیادی برای ایالات متحده و ایران وجود دارد که باید به آن بپردازند و بسیار فراتر از پرونده هسته‌ای و موضوع برجام است و در گفت‌وگوی مستقیم فرصت پرداختن به آن وجود دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طرح دو سناتور آمریکا برای توقف غنی‌سازی اورانیوم ایران | DW | 12.02.2022دو سناتور آمریکا برای جلوگیری از رقابت هسته‌ای در منطقه خاورمیانه و توقف غنی‌سازی اورانیوم ایران طرحی به سنای ایالات متحده ارائه کرده‌اند. در این طرح لغو تحریم‌های 'اصلی' آمریکا علیه ایران به توقف غنی‌سازی منوط شده است. بادمجون دور قاب چین... چاره‌ای ندارن حتی با ادامه غنی سازی.... چند ساله این دو از این فیلما بازی میکنن بی خیال... *Iran عجیبه تاکنون چنین مشارکت دوحزبی وجودنداشته حزب حاکم درکنار اپوزیسیوم!!!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

طرح جدید سناتورهای آمریکایی برای توقف غنی‌سازی اورانیوم در ایرانباب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و لیندسی گراهام، عضو مجلس سنای این کشور با ارائه طرحی درصدد توقف روند غنی‌سازی اورانیوم در ایران و ایجاد غلط کردن نمایندگان صهیونیسم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

افزایش بهای برق در بهمن و فرصت یک هفته‌ای برای پرداخت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازگشت روال عادی به سینماها و انتظار برای فیلم‌های نوروزیبازگشت روال عادی به سینماها و انتظار برای فیلم‌های نوروزی با تمام شدن جشنواره فیلم فجر فعالیت سالن‌های سینمایی به شرایط عادی برگشت و فیلم‌هایی که پیش از جشنواره روی پرده بودند اکران خود را از سر می‌گیرند تا فیلم‌های جدید از راه برسند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تلاش دبیر جشنواره فیلم فجر برای پاسخ‌گویی به حواشی بی‌سابقه این دورهاختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر شامگاه جمعه بدون پاسخ‌گویی دقیق برگزارکنندگان این رویداد به حاشیه‌های بی‌سابقه از جمله حذف «سیمرغ مردمی» و «لو رفتن اسامی برندگان» برگزار شد. جشنواره ای که شهاب حسینی داورش باشه از این بهتر نمیشه
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

درخواست 11 سال زندان برای یک روزنامه‌نگار زن به اتهام اهانت به اردوغاندادستان ترکیه از دادگاه خواست «صدف کباش»، روزنامه‌نگار زن این کشور را به‌دلیل اهانت به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور به 11 سال حبس محکوم کند.دادگاه جمهوری اسلامی ترکیه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »