طرح جدید سناتورهای آمریکایی برای توقف غنی‌سازی اورانیوم در ایران

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

طرح جدید سناتورهای آمریکایی برای توقف غنی‌سازی اورانیوم در ایران العربيه_فارسى

به گزارش وبسایت کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، این طرح اقدامی دیپلماتیک برای «مهار جاه‌طلبی‌های» هسته‌ای ایران و توقف مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه است.‌این قطعنامه دولت آمریکا را موظف می‌کند که سیاستی اتخاذ کند که بر مبنای آن، هر کشوری در خاورمیانه چنانچه روند غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند، می‌تواند به بانک سوخت دسترسی داشته باشد.

این طرح که توسط دو سناتور دموکرات و جمهوری‌خواه تهیه شده، تصریح کرده است که اگر تهران روند غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند، واشینگتن فراتر از آنچه که در توافق هسته‌ای سال 2015 «برجام» قید شده، تحریم‌ها را لغو می‌کند. حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر، گروگان‌گیری و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده در منطقه از جمله مواردی است که این طرح برای تعریف «فعالیت‌های بدخواهانه» ایران برشمرده است.

لیندسی گراهام نیز در این زمینه عنوان کرد: «طرح ما به ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه اجازه می‌دهد که اورانیوم غنی‌سازی شده با درصد پائین را از یک بانک سوخت جدید یا فعلی خریداری کنند. هدف از این طرح، این است که اطمینان حاصل کنیم ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه برای تامین انرژی راکتورهای تجاری خود به سوخت دسترسی دارند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

غلط کردن نمایندگان صهیونیسم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طرح سناتورهای آمریکایی برای توقف کامل غنی‌سازی در ایرانایت الله بایدن هر طرح بر علیه ایران را شخصا وتو خواهد کرد امیدوارم هر چه زودتر پرونده هسته ای گروه تبهکار به شورای امنیت سازمان ملل واگذار شود 😊
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا حمله حوثی‌های یمن به فرودگاه ابها در عربستان سعودی را محکوم کردسخنگوی وزارت خارجه آمریکا حمله اخیر شورشیان حوثی مورد حمایت حکومت ایران به عربستان سعودی را محکوم کرد و گفت، همانطور که رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با پادشاه سعودی تاکید کرد، ما متعهدیم به عربستان برای دفاع از خودش کمک کنیم. ند پرایس با صدور بیانیه‌ای که روز پنجشنبه ۲۱ بهمن منتشر شد گفت:... آمریکا باید هم از تروریست های هم پیمان خود دفاع کند مرحبا و آفرین به غیور مردان یمنی که با دستان خالی عربستان چلغوز تا دندان مسلح شده توسط آمریکا و اسرائیل و اروپا را سر جایش نشانده است زنده باد ایران عزیز. زنده باد جمهوری اسلامی ایران. ۲۲بهمن ماه روز پیروزی انقلاب اسلامی و خفت و شکست استکبار جهانی مبارک باد خسته نباشید... کمر درد نگیره هی بیانیه و محکوم میکنیم و .... !!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ثبت رکورد جدید در حجم تجارت میان ترکیه و آمریکاحجم تجارت دوجانبه ترکیه و آمریکا در سال گذشته به رکورد 28 میلیارد دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا نیمی از سپرده‌های بانک مرکزی افغانستان در ایالات متحده را به قربانیان ۱۱ سپتامبر می‌پردازدرئيس جمهوری آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی، ۳ و نیم میلیارد دلار از پول‌های مسدود شده دولت افغانستان در ایالات متحده را به بازماندگان حادثه ۱۱ سپتامبر می‌پردازد. این در حالی است که سازمان‌های بین المللی نسبت به خطر قحطی در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند. عربستان زده پولشو از افغانستان میگیرن لعنت به امریکا و طرفدارانش It is the money that individual Afghans has deposited in personal accounts and then the Central Bank of Afghanistan has deposited in US banks for sake of earning interests. Now Biden is taking the Afghan individuals money, which will put all Afghans in worse situation,don't steal
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نیروی دریای آمریکا به منطقه مسئولیت ناوگان ششم آمریکا در اروپا 4 فروند ناوشکن اعزام می‌کندنیروی_دریای_آمریکا به منطقه مسئولیت ناوگان ششم آمریکا در اروپا 4 فروند ناوشکن اعزام می‌کند آمریکا به‌دلیل تشدید بحران میان اوکراین و روسیه، به لهستان 3000 سرباز اضافی اعزام می‌کند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا: روسیه نیروی بیشتری در مرزهای اوکراین مستقر کرده استآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه گفت روسیه نیروهای بیشتری در مرز اوکراین مستقر کرده و حمله به این کشور ممکن است در هر زمانی و احتمالا قبل از پایان المپیک زمستانی روی دهد. اگر ترامپ پیروز انتخابات میشد چین وروسیه جرات این اسلام💩💩💩💩💩خوری هارا داشتند؟؟؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »