طرح دو سناتور آمریکا برای توقف غنی‌سازی اورانیوم ایران | DW | 12.02.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو سناتور آمریکا برای جلوگیری از رقابت هسته‌ای در منطقه خاورمیانه و توقف غنی‌سازی اورانیوم ایران طرحی به سنای ایالات متحده ارائه کرده‌اند. در این طرح لغو تحریم‌های 'اصلی' آمریکا علیه ایران به توقف غنی‌سازی منوط شده است.

دو سناتور آمریکا برای جلوگیری از رقابت هسته‌ای در منطقه خاورمیانه و توقف غنی‌سازی اورانیوم ایران طرحی به سنای ایالات متحده ارائه کرده‌اند. در این طرح لغو تحریم‌های"اصلی" آمریکا علیه ایران به توقف غنی‌سازی منوط شده است.در حالیکه مذاکرات احیای برجام همچنان ادامه دارد، دو سناتور ارشد ایالات متحده از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات طرح قطعنامه‌ای را تقدیم سنای آمریکا کرده‌اند که هدف آن جلوگیری از رقابت اتمی و مقابله با خطر گسترش سلاح‌های هسته‌ای منطقه خاورمیانه است.

به باور این دو سناتور از طریق ایجاد چنین بانکی جلوی گسترش سلاح‌های هسته‌ای در منطقه گرفته خواهد شد و جمهوری اسلامی نیز باید غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کرده و سوخت اتمی مورد احتیاج‌اش را از طریق همین بانک سوخت هسته‌ای فراهم کند.به گزارش سایت کمیته روابط خارجی سنای آمریکا سناتور منندز و سناتور گراهام در این ارتباط به ایجاد بانک سوخت هسته‌ای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در قزاقزستان اشاره کرده‌اند که چند سال پیش راه‌اندازی شد.

بنابر طرح این دو سناتور"تحریم‌های اصلی" علیه جمهوری اسلامی در چنین صورتی باید برداشته شده و تحریم‌های دیگر نیز باید به تدریج لغو شوند، مشروط بر آنکه ایران به پشتیبانی خود از تروریسم، فعالیت‌های خصمانه، عدم ثبات منطقه، گروگانگیری و نقض حقوق بشر پایان دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

*Iran عجیبه تاکنون چنین مشارکت دوحزبی وجودنداشته حزب حاکم درکنار اپوزیسیوم!!!!

بادمجون دور قاب چین... چاره‌ای ندارن حتی با ادامه غنی سازی.... چند ساله این دو از این فیلما بازی میکنن بی خیال...

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طرح سناتورهای آمریکایی برای توقف کامل غنی‌سازی در ایرانایت الله بایدن هر طرح بر علیه ایران را شخصا وتو خواهد کرد امیدوارم هر چه زودتر پرونده هسته ای گروه تبهکار به شورای امنیت سازمان ملل واگذار شود 😊
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

طرح جدید سناتورهای آمریکایی برای توقف غنی‌سازی اورانیوم در ایرانباب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و لیندسی گراهام، عضو مجلس سنای این کشور با ارائه طرحی درصدد توقف روند غنی‌سازی اورانیوم در ایران و ایجاد غلط کردن نمایندگان صهیونیسم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش وزارت خارجه آمریکا به رونمایی موشکی جدید ایرانهراس آمریکا از برنامه دفاع بازدارندگی ایران و واکنش به موشک خیبرشکن: تولید و اشاعه موشک‌های بالستیک توسط ایران، تهدیدی علیه امنیت بین‌المللی ایجاد می‌کند و یک چالش مهم عدم‌ اشاعه‌ای است‌ : هک کردن بلندگو بازار رضای مشهد شعار مرگ بر خامنه ای در سراسر بازار پخش میشود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: آزمایش موشکی ایران فراتر از یک پیام است | DW | 10.02.2022سخنگوی پنتاگون می‌گوید که اقدام موشکی تازه ایران را صرفا نمی‌توان پیامی در ارتباط با مذاکرات برجام در وین تلقی کرد. او این اقدامات را شرورانه و تهدیدی علیه امنیت کل منطقه توصیف کرده است. تو ره چی از او طرف دنیا دخالت موکنی Woooow 🤣🤣🤣🤣
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فروش جنگنده‌های اف-16 آمریکا به اردن؛ «پیام غیرمستقیم به ایران»برخی کارشناسان اردنی فروش جنگنده‌های اف-16 آمریکا به این کشور را «پیام غیرمستقیم» به ایران ارزیابی کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل درباره ایراندیدار مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل درباره ایران جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت در دیدار با ایال هولاتا مشاور امنیت ملی اسرائیل بر ضمانت واشنگتن به تل‌آویو درباره ایران تاکید کرده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »