توافق تشکیلات خودگردان فلسطینی و قطر برای انتقال گاز اسرائيل به نیروگاهی در غزه

06/10/1400 06:24:00 ق.ظ

🔺 به گزارش رسانه‌های اسرائيلی، تشکیلات خودگردان فلسطینی، قطر و یک شرکت برق مستقر در غزه روز یکشنبه توافقنامه‌ای را امضا کردند که بر اساس آن زمینه اداره تنها نیروگاه برق غزه با استفاده از گاز اسرائیل فراهم می‌شود. ⬇ بیشتر بخوانید:

رسانه‌های اسرائيلی می‌گویند که تشکیلات خودگردان فلسطینی، قطر، و یک شرکت برق مستقر در غزه، روز یکشنبه توافقنامه‌ای را امضا کردند که بر اساس آن زمینه اداره تنها نیروگاه برق غزه با استفاده از گاز اسرائیل فراهم می‌شود. این پروژه که از آن به عنوان طرح «گاز برای غزه» یاد می‌شود، گاز طبیعی میدان گازی لویاتان اسرائیل را جایگزین سوخت دیزل نیروگاه غزه می‌کند.

آی‌۲۴نیوز به نقل از تایمز اسرائیل می‌نویسد، این گاز از میدان گازی لویاتان به تاسیساتی در جنوب اسرائیل منتقل می‌شود و از آن جا، از طریق یک خط لوله گسترش‌یافته، که قطر و اتحادیه اروپا هزینه آن را تامین می‌کنند، به نیروگاه غزه منتقل می‌شود.

به گزارش آی‌۲۴‌نیوز، بر اساس داده‌های رویترز، نیروگاه غزه از فوریه گذشته تاکنون روزانه تنها حدود ۱۲ ساعت برق تولید می‌‌کند. پیش‌بینی می‌شود که با اجرای این طرح تولید برق این نیروگاه دو برابر شود و آن نیروگاه با محیط زیست سازگاری بیشتری نیز پیدا کند.

غزه تحت کنترل گروه فلسطینی حماس است؛ گروهی که امسال به شدت با اسرائيل درگیر شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

😂😂😂😂 برسد به دست بچه های عرزشی که روز قدس خود خشتک دری کردن !

کاهش صادرات گاز ایران به عراق تا مرز ۸ میلیون متر مکعب/ فروش برق ترکیه تهدیدی برای ما نیستعضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق اظهار داشت: به علت کاهش صادرات گاز ایران از ۵۲ میلیون متر مکعب به ۸ میلیون متر مکعب، ۳۴۰۰ مگاوات از تولید برق عراق از مدار خارج شده است. اگر ما گاز کافی هم به عراق بدهیم کل تولید برق این کشور کمتر از ۱۵ هزار مگاوات است در حالی که عراق دست کم ۲۰ هزار مگاوات برق نیاز دارد.

آخرین وضعیت واردات آب از کشورهای شمال خزر/ بزودی ایران و افغانستان بر سر حقابه آب‌های مرزی توافق می‌کنند/ صادرات برق به عراق ادامه داردسرپرست مرکز امور بین‌الملل و هماهنگی دیپلماسی آب و برق گفت: اولین گام آتی ما در حوزه آب‌های مشترک با افغانستان، تشکیل کمیساران آب دو کشور است که توافق شده بزودی در شهر زابل ایران و یا زرنج افغانستان تشکیل شود. تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_به_پیمانی_پس_از۱۰_سال_انتظار_و_بلاتکلیفی

تعیین نحوه محاسبه تعرفه برق مصرفی مشترکان/ اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از حوادث طبیعی در استان های اصفهان، کرمان و هرمزگاندر جلسه هیئت دولت که بعدازظهر روز یکشنبه به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، اعضای دولت به استناد قانون هدفمند کردن یارانه ها و در اجرای حکم مندرج در بند (ی) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، نحوه محاسبه تعرفه برق مصرفی مشترکان را تعیین کردند. میخوان ارز ۴۲۰۰ رو حذف کنن. چرا؟؟ چون میگن رانت این پول بیشتر تو جیب دلالها رفته نه معیشت مردم!!!! ایا این ادعای رسمی خودش دلیلی بر بی نظمی مالی و ناکارامدی حکومتی نیست؟؟؟ میخوان ارز ۴۲۰۰ رو حذف کنن. چرا؟؟ چون میگن رانت این پول بیشتر تو جیب دلالها رفته نه معیشت مردم!!!! ایا این ادعای رسمی خودش دلیلی بر بی نظمی مالی و ناکارامدی حکومتی نیست؟؟؟ خودتون هم رسما میگید حکومت ناکارامده و عرضه مدیریت یک ارز یارانه ای رو هم حتی نداره...بیعرضه ها

اینترفکس: بیش از ۱۰ هزار سرباز روس از مرز اوکراین به پادگان‌های خود بازمی‌گردنداستقرار ده‌ها هزار نیروی روسیه در شمال، شرق و جنوب اوکراین این نگرانی را در کی‌یف و پایتخت‌های غربی به وجود آورده که مسکو در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین است. سلام ، پوتین تخمش و نداره پوتین مغز خر نخورده که به اوکراین حمله.. اوکراین جز خاک روسیه است.

اعتصاب غذای رهبران حماس در زندان‌های اسرائیلرهبران جنبش حماس در بند اسرائیل در اعتراض به اعمال فشار و خشونت علیه اسرای فلسطینی دست به اعتصاب غذا زدند. - خبرگزاری آناتولی

به سهم شهرداری‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۱ به شدت معترضیم/ نمایندگان تهران از حق شهروندان دفاع کنند/ عقب‌گرد در رفع آلودگی هوا و توسعه حمل و نقلعضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا: به سهم شهرداری‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۱ به شدت معترضیم/ نمایندگان تهران از حق شهروندان دفاع کنند/ عقب‌گرد در رفع آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل