به سهم شهرداری‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۱ به شدت معترضیم/ نمایندگان تهران از حق شهروندان دفاع کنند/ عقب‌گرد در رفع آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل

04/10/1400 12:23 ب.ظ

عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا: به سهم شهرداری‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۱ به شدت معترضیم/ نمایندگان تهران از حق شهروندان دفاع کنند/ عقب‌گرد در رفع آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: به عنوان اعضای شورای شهر به شدت به اعتباراتی که در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شده، است معترض هستیم. او با تاکید بر اینکه رقم بودجه مطرح شده برای شهرداری‌ها قابل پذیرش نیست، گفت: این میزان بودجه را به طور حتم نمی‌پذیریم، یعنی به عنوان اعضای شورای شهر به شدت به اعتباراتی که در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است، معترض هستیم.

امانی گفت: حتی نسبت به سال گذشته نیز که بودجه را دولت قبلی پیش بینی کرده بود، در این دولت ردیف‌های بودجه از آن نیز کمتر شده است و هم آیتم‌های اصلی به ویژه در حوزه حمل و نقل کاهش داده شده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به رایزنی با مجلس گفت: حتما از طریق رایزنی با مجلس و رئیس کمیسیون تلفیق سعی می‌کنیم این تغییر ایجاد شود.

او در واکنش به اینکه آقای چمران اعلام کردند تغییر در بودجه وقتی به مجلس برود کار سختی است، چرا شورا و شهرداری از ظرفیت مجمع نمایندگان تهران برای رایزنی استفاده نمی‌کند، گفت: امیدواریم این اتفاق رخ دهد. از ۳۱ نفر نماینده مردم تهران درخواست می‌کنیم که از شهروندان تهرانی دفاع کنند و وظیفه خود را انجام دهند و از حق تهران در بودجه سال آینده دفاع کنند. headtopics.com

امانی ادامه داد: الان دو معضل اساسی که مردم تهران همیشه از آن رنج می‌برند و در نظرسنجی‌ها به عنوان مهمترین مشکل خود مطرح می‌کنند آلودگی هوا و مساله حمل و نقل است.

ادامه مطلب:
ilnanews »

اعتراض معلمان در ده‌ها شهر ایران؛ «جو امنیتی» در تهران، «برخورد خشونت‌آمیز» در شیرازمعلمان در ده‌ها شهر ایران روز پنج‌شنبه، دوم دی‌ماه، در اعتراض به تصویب «ناقص» طرح رتبه‌بندی این صنف بار دیگر تجمع کردند. بی هویت های اسلام زده معلم نــــــــــــــــــه اموزگار علم نـــــــــــــــــــه دانش مدرس نـــــــــــــــــه دانش گستر مدرسه نـــــــــــــــــه اموزشگاه حوضه نـــــــــــــه دانش سرا دانشگاه محصل نــــــــــــــه دانش اموز تحصیلات نــــــــــــــــه دانش اموخته همه افزار وموره های اسرائیل اند زنتو گاییدم نیوشا 🍆😂بیتا😂

تشدید تنش‌ها در پی حمله به کنسولگری روسیه در اوکرایندر پی حمله با بمب‌ آتش‌زا به کنسولگری روسیه در شهر لووف اوکراین و به‌دنبال آن احضار کاردار سفارت اوکراین در مسکو، روسیه بی‌اعتنا به نگرانی‌ها و هشدارهای

در یک تصادف زنجیره‌ای در جاده اهواز به خرمشهر دست‌کم ۹ نفر کشته شدنددر یک تصادف زنجیره‌ای که روز شنبه، چهارم دی، در جاده اهواز به خرمشهر رخ داد دست کم ۹ نفر کشته و ۵ نفر مصدوم شدند.

مرگ دست‌کم ۳۲ نفر در پی وقوع آتش سوزی در یک کشتی در بنگلادشبیشتر قربانیان در اثر آتش سوزی جان خود را از دست دادند و تعدادی نیز پس از پریدن به داخل رودخانه غرق شدند. اگر اینها اروپایی بودند نمیگفتید ؛ مرگ ۳۲ نفر بلکه میگفتید : متاسفانه فلان مردم ۳۲ نفر از عزیزانشان را از دست دادند و به انان تسلیت میگفتید . ولی از آنجایی که ملتهای دیگر پیش شما ارزشی ندارند اینجور با بی تفاوتی و بی ادبی گزارش میکنید. انالله وانا الیه راجعون

جو امنیتی در گالیکش در پی حضور مولوی گرگیج در مسجد فاروقیه | DW | 24.12.2021ویدئوهای منتشره در شبکه‌های اجتماعی حاکی از برقراری جو امنیتی در گالیکش استان گلستان در پی حضور مولوی محمدحسین گرگیج، امام جمعه عزل‌شده اهل سنت در مسجد فاورقیه این شهرستان است.

دعوت رئیس دانشگاه تهران از مراجع شیعه برای افتتاح دفتر نمایندگی در این دانشگاهرئیس دانشگاه تهران در دیدار با مراجع تقلید شیعه در شهر قم ضمن اعلام خبر راه‌اندازی مرکز «تبادلات حوزه و دانشگاه» از آن‌ها خواست که در این دانشگاه دفتر نمایندگی به راه بیندازند. گام نخست: تبدیل دانشگاه به طویله: تاسیس مسجد در دانشگاه. گام دوم: تبدیل دانشگاه به مقر تحرکات آخوند پدوفیل و برده فروش.

«ناصر امانی» عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به رغم انتقادهای صریح اعضای شورا به بودجه ۱۴۰۱ دولت، شهردار تهران آن را راضی کننده دانسته است، اظهار کرد: ایشان راضی کننده نمی‌داند و در حال پیگیری این مساله است. هم در جلسات هیات دولت صحبت کردند و هم با مجلس رایزنی داشتند و هم با سازمان برنامه و بودجه جلسه داشتند، اما خروجی آن چیزی است که اکنون می‌بینیم.

او با تاکید بر اینکه رقم بودجه مطرح شده برای شهرداری‌ها قابل پذیرش نیست، گفت: این میزان بودجه را به طور حتم نمی‌پذیریم، یعنی به عنوان اعضای شورای شهر به شدت به اعتباراتی که در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است، معترض هستیم.

امانی گفت: حتی نسبت به سال گذشته نیز که بودجه را دولت قبلی پیش بینی کرده بود، در این دولت ردیف‌های بودجه از آن نیز کمتر شده است و هم آیتم‌های اصلی به ویژه در حوزه حمل و نقل کاهش داده شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به رایزنی با مجلس گفت: حتما از طریق رایزنی با مجلس و رئیس کمیسیون تلفیق سعی می‌کنیم این تغییر ایجاد شود.

او در واکنش به اینکه آقای چمران اعلام کردند تغییر در بودجه وقتی به مجلس برود کار سختی است، چرا شورا و شهرداری از ظرفیت مجمع نمایندگان تهران برای رایزنی استفاده نمی‌کند، گفت: امیدواریم این اتفاق رخ دهد. از ۳۱ نفر نماینده مردم تهران درخواست می‌کنیم که از شهروندان تهرانی دفاع کنند و وظیفه خود را انجام دهند و از حق تهران در بودجه سال آینده دفاع کنند.

امانی ادامه داد: الان دو معضل اساسی که مردم تهران همیشه از آن رنج می‌برند و در نظرسنجی‌ها به عنوان مهمترین مشکل خود مطرح می‌کنند آلودگی هوا و مساله حمل و نقل است. برای رفع این دو مورد نیز به لایحه بودجه نگاه می‌کنند که اگر اعتبار خوبی برای آن‌ها تصویب شود می‌شود گام مناسبی برای حل این معضلات برداشت. در غیر اینصورت مرتب رو به پس رفت هستیم و هر روز که می‌گذرد هم در حوزه آلودگی هوا و هم حوزه حمل و نقل در حال عقب گرد هستیم و این اصلا زیبنده تهران و مردم تهران نیست.

او افزود:‌ با مجمع نمایندگان تهران نشستی داشتیم و قرار بر این شد که نشست‌ها ادامه پیدا کند اما متاسفانه ادامه پیدا نکرد. امیدواریم با توجه به حساسیت اعتبارات و بودجه سال ۱۴۰۱ رئیس مجمع نمایندگان این جلسه فوق العاده را بگذارد و حرف اعضای شورا و شهرداری را بشنوند و به ما در حل این معضل کمک کنند.