رئیس جمهور سومالی نخست‌وزیر این کشور را از کار معلق کرد

06/10/1400 10:53 ق.ظ

رئیس جمهور سومالی با انتشار فرمانی، نخست وزیر این کشور را از سمت خود معلق کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور سومالی با انتشار فرمانی، نخست وزیر این کشور را از سمت خود معلق کرد. - خبرگزاری آناتولی محمد عبدالله فوماکو، رئیس جمهور سومالی با انتشار فرمانی، محمد حسین روبل نخست‌وزیر این کشور را از سمت خود معلق کرد.

در اطلاعیه ای که توسط ریاست جمهوری سومالی منتشر شده، آمده است: نخست‌وزیر پیش از پایان تحقیقات مربوط به سوء‌استفاده از اموال عمومی در تاریخ 26 دسامبر وزیر دفاع جدید معرفی کرده است. سمت و اختیارات نخست وزیر تا پایان تحقیقات مربوط به حالت تعلیق درآمده اند.

طی این فرمان، فرمانده نیروی دریایی سومالی نیز از مقام خود معلق شده است. گفتنی است اختلافات میان رئیس جمهور و نخست وزیر سومالی طی روزهای اخیر افزایش یافته است. فوماکو، نخست وزیر این کشور را به عدم مدیریت صحیح کشور متهم کرده و روبل نیز مدعی تاخیر عمدی رئیس جمهور سومالی در برگزاری انتخابات شده است.

پیشتر رقبای محمد عبدالله فوماکو در اعتراض به نحوه انتخابات مجلس این کشور، خواستار تحریم انتخابات شده اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

رئیس جمهور لبنان: برای خروج از بحران به شش، هفت سال زمان نیاز داریماقتصاد لبنان از سال ۲۰۱۹ در حال سقوط آزاد است و این مدت کوهی از بدهی‌ها همراه با بن‌بست سیاسی کشور را به سوی سخت‌ترین بحران خود از زمان جنگ داخلی سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۰ سوق داده است.

«بزن بریم براندون»؛ توهین به رئیس جمهور آمریکا در شب کریسمساگرچه نمی‌توان گفت که آیا رئیس‌جمهور آمریکا معنای توهین‌آمیز عبارتی را که این فرد به زبان آورده درک کرده است یا خیر، اما از شب گذشته ویدئوی این گفتگو در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و برخی جو بایدن را به‌خاطر خونسردی‌اش ستایش می‌کنند. این گوزو دیگه توهین نداره سرتاپاش گوز میباره خبر مهم چی داری یورونیوز جون

رئیس سازمان محیط‌زیست: آب نداریم که حقابه داشته باشیم

تاکید معاون اول رییس جمهور بر حضور موثر بخش خصوصی برای بهبود وضعیت اقتصاد و تولید کشورجلسه معاون اول رئیس جمهور با اعضای هیات رئیسه اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف کشور/ دکتر مخبر: حضور موثر و فعالانه بخش خصوصی یکی از راه‌های بهبود وضعیت اقتصاد کشور است/ دولت بنا دارد به عنوان ناظر و نه مداخله گر در کنار فعالین حوزه تولید و صادرات باشد قتل کلی آدم بخاطر کورونا و قضیه ی واکسن، گردن این پفیوزه و باید محاکمه بشه. واکسن_گیت واکسن_برکت سود بانکی صفر شود نقدینه گی ایجاد نشود پول نجومی قطع شود معافیت مالیاتی حذف شود از نیروهای جوانتر برخوردار شود.

تکذیب خبر حذف ارز ترجیحی دارو از سوی معاون اول رییس جمهورتکذیب خبر حذف ارز ترجیحی دارو از سوی معاون اول رییس‌جمهور: آزادسازی ارز ترجیحی برای بخش دارو نه در کوتاه مدت و نه در بلندمدت به هیچ وجه در دولت مطرح نیست و انتظار می‌رود صنایع داروسازی با قیمت‌گذاری مناسب به رفع نیازمندی‌های دارویی کشور کمک کنند در میان مدت مدنظر دولت است

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهریار به دلیل فساد مالی و ارتشاء دستگیر شد- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم | Tasnimرئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهریار دستگیر شد معاون فرماندهی انتظامی غرب استان تهران: رئیس اداره کار شهریار از یک متقاضی و مراجعه کننده که درخواست اخذ و تمدید مجوز تعاونی را داشت طلب رشوه کرده بود

رئیس جمهور سومالی با انتشار فرمانی، نخست وزیر این کشور را از سمت خود معلق کرد.موگادیشو/خبرگزاری آناتولی

محمد عبدالله فوماکو، رئیس جمهور سومالی با انتشار فرمانی، محمد حسین روبل نخست‌وزیر این کشور را از سمت خود معلق کرد.

در اطلاعیه ای که توسط ریاست جمهوری سومالی منتشر شده، آمده است: نخست‌وزیر پیش از پایان تحقیقات مربوط به سوء‌استفاده از اموال عمومی در تاریخ 26 دسامبر وزیر دفاع جدید معرفی کرده است. سمت و اختیارات نخست وزیر تا پایان تحقیقات مربوط به حالت تعلیق درآمده اند.

طی این فرمان، فرمانده نیروی دریایی سومالی نیز از مقام خود معلق شده است.

گفتنی است اختلافات میان رئیس جمهور و نخست وزیر سومالی طی روزهای اخیر افزایش یافته است.

فوماکو، نخست وزیر این کشور را به عدم مدیریت صحیح کشور متهم کرده و روبل نیز مدعی تاخیر عمدی رئیس جمهور سومالی در برگزاری انتخابات شده است.

پیشتر رقبای محمد عبدالله فوماکو در اعتراض به نحوه انتخابات مجلس این کشور، خواستار تحریم انتخابات شده اند.

روند انتخابات مجلس سومالی از 16 نوامبر سالجاری آغاز شده است.