اینترفکس: بیش از ۱۰ هزار سرباز روس از مرز اوکراین به پادگان‌های خود بازمی‌گردند

04/10/1400 07:45:00 ب.ظ

استقرار ده‌ها هزار نیروی روسیه در شمال، شرق و جنوب اوکراین این نگرانی را در کی‌یف و پایتخت‌های غربی به وجود آورده که مسکو در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین است.

استقرار ده‌ها هزار نیروی روسیه در شمال، شرق و جنوب اوکراین این نگرانی را در کی‌یف و پایتخت‌های غربی به وجود آورده که مسکو در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین است. مسکو همچنین تاکید داشته که نیروهای خود را در هر جای خاک روسیه که نیاز باشد مستقر خواهد کرد.

پوتین خواستار دریافت «فوری» تضمین‌های امنیتی از غرب شد برآوردها حاکی از آن است که ۶۰ هزار تا ۹۰ هزار نیروی روسی به سمت مرز اوکراین حرکت کرده بودند. یکی از گزارش‌های امنیتی ایالات متحده حتی عنوان می‌کرد که شمار سربازان روسیه در مجاورت مرز با اوکراین می‌تواند به ۱۷۵ هزار نفر نیز برسد.

اینتفرکس به نقل از ارتش روسیه نوشت: «این مرحله از هماهنگی‌ها میان واحدها و نیروهای رزمی و یگان‌های موتوری به پایان رسید... بیش از ۱۰ هزار سرباز از منطقه رزمایش به پایگاه‌های دائمی خود بازمی‌گردند.» پیش از این جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، به ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود هشدار داده بود که روسیه در صورت تهاجم به اوکراین «بهای سهمگینی» خواهد پرداخت و با پیامدهای اقتصادی ویرانگری مواجه می‌شود.

وزرای خارجه کشورهای عضو گروه هفت نیز در پیام مشابهی به مسکو نسبت به تبعات حمله احتمالی روسیه به مسکو هشدار داده و از مسکو خواسته بودند که به میز مذاکره بازگردد. با استفاده از گزارش‌های‌ خبرگزاری رویترز و رادیو فردا؛ س.ن headtopics.com

اوکراین جز خاک روسیه است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تشدید تنش‌ها در پی حمله به کنسولگری روسیه در اوکرایندر پی حمله با بمب‌ آتش‌زا به کنسولگری روسیه در شهر لووف اوکراین و به‌دنبال آن احضار کاردار سفارت اوکراین در مسکو، روسیه بی‌اعتنا به نگرانی‌ها و هشدارهای

دو دختر نوجوان در روستایی در سیستان و بلوچستان «به دلایل ناموسی» به قتل رسیدنددو دختر در روستایی در سیستان و بلوچستان «به دلایل ناموسی» و با شلیک گلوله به دست اعضای خانواده خود کشته شدند.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار به دو گروه سنی در مورد ابتلا به اُمیکرونوزارت بهداشت ایران روز شنبه، چهارم دی، از جان باختن ۴۲ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود هزار و ۲۰۰ بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد. خوب که چی؟

در یک تصادف زنجیره‌ای در جاده اهواز به خرمشهر دست‌کم ۹ نفر کشته شدنددر یک تصادف زنجیره‌ای که روز شنبه، چهارم دی، در جاده اهواز به خرمشهر رخ داد دست کم ۹ نفر کشته و ۵ نفر مصدوم شدند.

مرگ دست‌کم ۳۲ نفر در پی وقوع آتش سوزی در یک کشتی در بنگلادشبیشتر قربانیان در اثر آتش سوزی جان خود را از دست دادند و تعدادی نیز پس از پریدن به داخل رودخانه غرق شدند. اگر اینها اروپایی بودند نمیگفتید ؛ مرگ ۳۲ نفر بلکه میگفتید : متاسفانه فلان مردم ۳۲ نفر از عزیزانشان را از دست دادند و به انان تسلیت میگفتید . ولی از آنجایی که ملتهای دیگر پیش شما ارزشی ندارند اینجور با بی تفاوتی و بی ادبی گزارش میکنید. انالله وانا الیه راجعون

جو امنیتی در گالیکش در پی حضور مولوی گرگیج در مسجد فاروقیه | DW | 24.12.2021ویدئوهای منتشره در شبکه‌های اجتماعی حاکی از برقراری جو امنیتی در گالیکش استان گلستان در پی حضور مولوی محمدحسین گرگیج، امام جمعه عزل‌شده اهل سنت در مسجد فاورقیه این شهرستان است.