آتنا دائمی، فعال مدنی، از زندان آزاد شد

04/11/1400 09:07:00 ب.ظ

آتنا دائمی، فعال مدنی که با اتهامات چون «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبر جمهوری اسلامی»، از سال ۱۳۹۵ در زندان بود، امشب از زندان لاکان رشت آزاد شده است. این فعال مدنی در...

آتنا دائمی، فعال مدنی که با اتهامات چون «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبر جمهوری اسلامی»، از سال ۱۳۹۵ در زندان بود، امشب از زندان لاکان رشت آزاد شده است. این فعال مدنی در... نسخه چاپی آتنا دائمی، فعال مدنی که با اتهامات چون «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبر جمهوری...

نسخه چاپی آتنا دائمی، فعال مدنی که با اتهامات چون «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبر جمهوری اسلامی»، از سال ۱۳۹۵ در زندان بود، امشب از زندان لاکان رشت آزاد شده است. این فعال مدنی در سال‌های اخیر در زندان اوین در حال گذراندن دوران محکومیت پنج ساله خود‌ بدون یک روز مرخصی در زندان اوین بود و ۲۶ اسفندماه سال گذشته به زندان لاکان رشت تبعید شد.

خانم دائمی که در حوزه‌هایی چون مخالفت با اعدام، دفاع از حق تحصیل بهاییان و محکوم کردن اعدام‌های دسته جمعی دهه شصت در ایران بود، نخستین بار مهرماه سال ۹۳ توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و به مدت ۱۶ ماه در زندان به سر برد. او مجددا مهرماه سال ۹۵ بازداشت شد و برای اجرای باقیمانده حکم زندان خود به زندان اوین برده شد.

در طول هفت سال گذشته خانواده این فعال مدنی نیز تحت فشار نیروهای امنیتی قرار داشتند، از جمله فروردین سال ۹۶، دو خواهر او خانم‌ها انیسه و هانیه، به اتهام «توهین به ماموران در حین انجام وظیفه» به تحمل سه ماه و یک روز حبس» تعلیقی محکوم شدند. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ری_استارت ری_استارت ری_استارت ری_استارت ری_استارت هورا درود بر آتنا و همه هموطنان شجاع

بازداشت و انتقال حسین رمضانپور فعال صنفی معلمان به زندان شهرستان بجنورد

فعالان مدنی رویاروی طالبان از کابل تا اسلو؛ سرنوشت زنان فعال دستگیر شده همچنان نامعلوم استآنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در بخشی سخنرانی روز شنبه گفت که برای برسمیت شناخته شدن بین المللی کاملا ضروری است که طالبان به حقوق زنان و دختران احترام کامل داشته باشند. خداکمکشون کنه ابلهانند اشغال افغانستان را به طالبان سپرده اند همچنان در توییتر و دیگر شبکه ها پست میگذارند اشک تمساح می ریزند ادعای حمایت از زنان افغانها دارند!!!!.... شورای حقوق بشر سازمان ملل وردد کند.

ناپدید شدن امین‌ برزگر، از دوستان نوید افکاری از ۶ ماه پیش

۸۲ نفر از ۸۶ مدال‌آور المپیادی از ایران مهاجرت کرده‌اند

بازداشت یک فعال کارگری کرد در مرز باشماق مریوان

نارضایتی قبایل عرب از نیروهای کرد سوریه؛ نیروهای دموکراتیک حلقه محاصره اطراف زندان مظنونان داعش را تنگ‌تر کردند🔺 در حمله به زندان محل نگهداری مظنونان داعش که از روز پنجشنبه آغاز شد، ده‌ها زندانی کشته شده‌اند. مهاجمان کمک کردند که ده‌ها زندانی از منطقه غویران در حسکه فرار کنند. ⬇ بیشتر بخوانید: