ناپدید شدن امین‌ برزگر، از دوستان نوید افکاری از ۶ ماه پیش

04/11/1400 04:44:00 ب.ظ

صفحه توییتر ۱۵۰۰ تصویر از ناپدید شدن یکی از دوستان نوید_افکاری، کشتی‌گیر اعدام شده شیرازی از ۶ ماه پیش خبر داده است. اخبار_ایران شیراز

از ناپدید شدن یکی از دوستان نوید افکاری، کشتی‌گیر اعدام شده شیرازی از ۶ ماه پیش خبر داده است.

این صفحه هویت این شهروند را امین برزگر اعلام کرده و نوشته است که او بارها برای حمایت‌هایش از نوید افکاری، تهدید شده و چندین بار به دوستانش گفته بود نیروهای امنیتی او را تعقیب می‌کنند.

گفته می‌شود امین بزرگر که وی نیز کشتی‌گیر بود ۶ ماه پیش ناگهان ناپدید شده و تا امروز خانواده ونزدیکانش نتوانسته‌اند هیچ نشانی از او پیدا کنند. امین بزرگر در آخرین پست اینستاگرامش پیش از ناپدید شدن، با اشتراک شعری برای نوید افکاری نوشته: سکوت ما خیانت است.

نوید افکاری کشتی‌گیر شیرازی بود که در پی شرکت در اعتراضات مرداد ۱۳۹۷ بازداشت و به اعدام محکوم شد. این ورزشکار را با وجود ابهامات فراوانی که از سوی وکلایش اعلام شد و با وجود کارزار جهانی در مخالفت با اعدامش، بدون اطلاع خانواده، روز شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ اعدام و شبانه دفن کردند. headtopics.com

در اواخر تابستان امسال نیز، شاهین ناصری ، از شاهدان شکنجه «نوید افکاری»، به طرز مشکوکی در زندان تهران بزرگ جان خود را از دست داد. دو برادر نوید افکاری نیز از چند هفته پیش از اعدام او تاکنون در سلول‌های انفرادی نگهداری می‌شوند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وحیدی: جمهوری اسلامی اصلا به دنبال دور شدن از فضای بین‌المللی نیستوزیر کشور با تاکید بر اینکه اصولاً سیاست‌ها در جمهوری اسلامی با اولویت منطقه‌ای بوده است، گفت: البته این به معنای بی‌توجهی به روابط بین‌المللی نیست و جمهوری اسلامی اصلا به دنبال دورشدن از فضای بین‌المللی نیست؛ چرا که باید در معادلات جهانی حتما حضوری قوی داشته باشد.

۸۲ نفر از ۸۶ مدال‌آور المپیادی از ایران مهاجرت کرده‌اند

دفتر سازمان ملل در افغانستان خواستار توضیح طالبان درباره زنان ناپدید شده شددفتر ماموریت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) از مقام‌های گروه طالبان خواسته است درباره فعالان زنی که در روزهای اخیر در این کشور ناپدید شده‌اند، توضیح بدهد. همزمان با... سازمان ملل احیانا زمان حمله آمریکا به افغانستان و کشتار اون همه زن و کودک خواب بوده الان بیدار شده چشم دیگه سوالی ندارید ؟اگه دارید یکجا بپرسید که جواب بدیم طالبان پا گذاشته جای پای طالبان شیعی! مفقود کردن، ترور کردن، تو اب غرق کردن و البته اعدام کردن وجه مشترک اوناست

با آزاد شدن بخشی از بدهی‌ها، کره جنوبی حق عضویت ایران به سازمان ملل را پرداخت کردکره جنوبی اعلام کرد ۱۸ میلیون دلار از دارایی‌های مسدودشده ایران را به عنوان بدهی حق عضویت معوقه تهران به سازمان ملل پرداخت کرده تا ایران به حق رای دست بیابد. از اقتدار و اعتبار و استقلال و احترام و ابهت و عظمت «انقلاب اسلامی» هرچه بگوئیم کم گفته‌ایم!

روایتی از رنج‌های مادران بهبودیافتهبرای هدفم جنگیدم؛ هدفم این بود که بچه‌هایم را به نزد خودم بیاورم و زندگی‌ را که از دست داده بودم، دوباره بسازم.

نامه جمعی از کنشگران رنگین‌کمانی به معلمان