۸۲ نفر از ۸۶ مدال‌آور المپیادی از ایران مهاجرت کرده‌اند

مهاجرت

23/01/2022 11:41:00 ب.ظ

دبیر کل انجمن استعدادهای برتر ایران اعلام کرد که ۸۲ نفر از ۸۶ مدال‌آور المپیادی، کشور ایران را به قصد مهاجرت ترک کرده‌اند. وی گفته است که نخبگان نه به واسطه جاذبه خارج از کشور، بلکه به خاطر کم توجهی‌های موجود در کشور به فکر مهاجرت می افتند. اخبار_ایران

صفدر زارع‌حسین آبادی، دبیر کل انجمن استعدادهای برتر ایران به وبسایترکناگفت: « در این سال ها مهاجرت زیاد داشته‌ایم. بچه‌هایی که مدال می‌گیرند نه به واسطه جاذبه خارج از کشور، بلکه به خاطر کم توجهی‌های موجود در کشور به فکر مهاجرت می افتند. »حسین آبادی ادامه داد که ۸۶ مدال‌دار المپیادی در ایران داشتیم که از این میان ۸۲ تا ۸۳ نفرشان مهاجرت کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به این که این انجمن ۶۵ هزار عضو دارد افزود: «به عنوان مثال چند سال گذشته دختربچه‌ای از محله میدان خراسان تهران به ما معرفی شد که خانواده وی بضاعت مالی کافی برای ادامه تحصیل فرزندشان را نداشتند و حتی می خواستند او را در سن پایین شوهر دهند؛ اما این فرد به ما معرفی شد و در المپیاد هم مدارج بالایی کسب کرد، سپس مهاجرت کرد و سرنوشت او دچار تغییر شد.»

ادامه مطلب: ایران وایر »

خبرگزاری تسنیم

ادامه مطلب >>

عرضه اندک گاز از سوی ایران به ترکیهعرضه اندک گاز از سوی ایران به ترکیه مقامات ترکیه اعلام کردند جریان گاز از سوی ایران پس از قطع عرضه در روز پنجشنبه به دلیل نقص فنی و ازسرگیری صادرات در روز جمعه، به میزان اندک و در فشار پایین بوده است. دلیلش بده بستان و بازساری این درگاه است.

«اروپا به توافق هسته‌ای امیدوار است»؛ معمار تحریم‌های ایران از تیم آمریکا جدا شدیک رسانه آمریکایی گزارش داده که ریچارد نفیو که از او تحت عنوان معمار تحریم‌های آمریکا علیه برنامه هسته‌ای ایران نام برده می‌شود، به دلیل اختلاف با رابرت مالی از تیم مذاکره کننده آمریکایی جدا شده است. مذاکرات طولانی آمریکا و ایران نشانگر یک حقیقت است. و آن اینکه صدها بیمار روانی، پشت پرده، تصمیم گیرنده هستند. مسئله پیچیده وجود ندارد، یک توافق متکی بر عقل و منطق به نفع ملت آمریکا و ملت ایران است. اگر بیماران روانی، تصمیم گیرنده نهایی باشند، بعید می‌دانم توافق صورت گیرد. سردمداران ۴کشور صلیبچیها و چین، استعمارجهانی باید ابله باشند با این ماهیت بساط دروغین مندراوردی بساط شئونیزم فارسی حکومت جاهلیت بیگانگان و دزدان و اوباشان و ملاها و جاهلان شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران و انحصارگر ایرانیان، جنایتکارانه ساخت و پاخت و توافق کنند!!!.... فرقه‌ی فارسیزم چی هست که فقط جدایی طلبا ازش حرف می‌زنن؟

کره جنوبی بدهی ایران به سازمان ملل را «از محل وجوه مسدودشده» پرداخت کرد🔺کره جنوبی بدهی ایران به سازمان ملل را «از محل وجوه مسدودشده» پرداخت کرد ▪️سئول اعلام کرد پس از پرداخت بدهی حدود ١٨ میلیون دلاری ایران به سازمان ملل متحد، انتظار می‌رود ایران بار دیگر حق رای خود در مجمع عمومی را دوباره به دست آورد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

کانال ترانزیتی روسیه - ایران -هند احیا می‌شود/ از مسکو کشتی رو-رو می‌خریممدیر کل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: بر اساس توافقات انجام شده با روسیه یک فروند کشتی رو-رو روسی در چندین مرحله وارد بندر انزلی شد و محصولات کشاورزی ایران را با تریلرهای یخچالی تا روسیه حمل کرد. روسها ها به انضباط مالی تمایل دارنو.

گزارش‌هایی از پیشنهاد روسیه برای یک «توافق هسته‌ای موقت»؛ ایران این پیشنهاد را رد کردشبکه آمریکایی ان‌بی‌سی نیوز روز شنبه دوم بهمن‌ماه، در گزارشی به نقل از منابعی در دولت آمریکا و برخی از منابع آگاه گزارش داد که روسیه برای احیای توافق هسته ای، پیشنهاد یک «توافق هسته‌ای موقت» را به ایران داده است. این شبکه اعلام کرد که این پیشنهاد از سوی مقامات جمهوری اسلامی رد شده است.

ابراز نگرانی وزارت بهداشت ایران از افزایش شمار بیماران کروناییابراز نگرانی وزارت بهداشت ایران از افزایش شمار بیماران کرونایی سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت ایران گفت: مراجعات سرپایی بیماران کرونایی به مراکز 16 ساعته افزایش یافته است و از این بابت نگران هستیم.

استان‌وایر- دبیر کل انجمن استعدادهای برتر ایران اعلام کرد که ۸۲ نفر از ۸۶ مدال‌آور المپیادی، کشور ایران را به قصد مهاجرت ترک کرده‌اند. صفدر زارع‌حسین آبادی، دبیر کل انجمن استعدادهای برتر ایران به وبسایت رکنا گفت: « در این سال ها مهاجرت زیاد داشته‌ایم. بچه‌هایی که مدال می‌گیرند نه به واسطه جاذبه خارج از کشور، بلکه به خاطر کم توجهی‌های موجود در کشور به فکر مهاجرت می افتند. » حسین آبادی ادامه داد که ۸۶ مدال‌دار المپیادی در ایران داشتیم که از این میان ۸۲ تا ۸۳ نفرشان مهاجرت کرده‌اند. وی در ادامه با اشاره به این که این انجمن ۶۵ هزار عضو دارد افزود: «به عنوان مثال چند سال گذشته دختربچه‌ای از محله میدان خراسان تهران به ما معرفی شد که خانواده وی بضاعت مالی کافی برای ادامه تحصیل فرزندشان را نداشتند و حتی می خواستند او را در سن پایین شوهر دهند؛ اما این فرد به ما معرفی شد و در المپیاد هم مدارج بالایی کسب کرد، سپس مهاجرت کرد و سرنوشت او دچار تغییر شد.» فرار مغزها و نخبگان ایران پدیده‌ تازه‌ای نیست و از نخستین ماه‌های انقلاب ۵۷ آغاز شد و همچنان ادامه دارد. به عنوان نمونه، تنها در سال  ۲۰۲۰ حدود ۹۰۰ استاد دانشگاه از ایران خارج شدند و منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری سابق ایران نیز این موضوع را تایید کرده بود. در آذرماه امسال وب سایت «میدل ایست آی» با انتشار گزارشی نوشته بود: طی سال های گذشته روند فرار نخبگان از ایران به مرزهای بی سابقه و خطرناکی رسیده و در حال خالی کردن ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه از نیروهای انسانی ماهر و کارآمد است. «میدل ایست آی» با اشاره به تشدید پدیده فرار نخبگان از ایران طی ۳ سال گذشته نوشته بود: «المپیکی ها، ریاضیدانان نابغه، پزشکان قلب. این روزها لیست خروج نخبگان از ایران طولانی است. در مواجهه با تحریم های فلج کننده، بیکاری گسترده و کاهش ارزش پول، ایرانیان در حال فرار از کشور هستند.» عباس عبدی، پژوهشگر نیز پیش از این اعلام کرده بود که تعداد کل ایرانیانی که کشور را ترک کرده اند از سال ۲۰۱۸ به بعد ۳ برابر شده و نزدیک به یک سوم آنها مهارت های تخصصی داشته اند که جایگزینی آنها برای کشور آسان نیست. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: