نارضایتی قبایل عرب از نیروهای کرد سوریه؛ نیروهای دموکراتیک حلقه محاصره اطراف زندان مظنونان داعش را تنگ‌تر کردند

04/11/1400 07:58 ق.ظ

🔺 در حمله به زندان محل نگهداری مظنونان داعش که از روز پنجشنبه آغاز شد، ده‌ها زندانی کشته شده‌اند. مهاجمان کمک کردند که ده‌ها زندانی از منطقه غویران در حسکه فرار کنند. ⬇ بیشتر بخوانید:

در حمله به این زندان که از روز پنجشنبه آغاز شد، ده‌ها زندانی کشته شده‌اند. مهاجمان کمک کردند که ده‌ها زندانی از منطقه غویران در حسکه فرار کنند. نیروهای دموکراتیک سوریه روز یکشنبه اعلام کردند که تعداد افراد کشته‌ شده آنها به ۲۷ نفر افزایش یافته و بیش از ۱۶۰ نفر از مهاجمان در کنار ۱۵ زندانی در شورش زندان کشته شدند.

به نوشته رویترز پنتاگون تأیید کرد که ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده با انجام حملات هوایی در حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه کمک کرده است که به فرار از زندان پایان دهد.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد که بیشتر زندانیان عرب، بدون اتهام یا محاکمه در آن زندان نگهداری می‌شوند و این باعث خشم اعضای قبیله‌‌ها شده است. آنها نیروهای کرد را به تبعیض نژادی متهم می‌کنند؛ اتهامی که توسط نیروهای تحت رهبری کردها رد شده است.

دیده‌بان حقوق بشر مستقر در ایالات متحده می‌گوید که نیروهای دموکراتیک سوریه حدود ۱۲هزار مرد و پسر مظنون به عضویت در گروه «دولت اسلامی»، شامل ۲هزار تا ۴هزار شهروند خارجی از حدود ۵۰ کشور جهان، را گرفته‌اند. headtopics.com

گروه‌های مدنی می‌گویند که هزاران نفر دیگر در بازداشتگاه‌های مخفی که در آن‌ها موارد شکنجه‌ زیاد است، نگهداری می‌شوند. نیروهای کرد سوریه این اتهامات را نیز رد می‌کنند. آژانس کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) خواستار آزادی نزدیک به ۸۵۰ کودک در این زندان شده است. این سازمان می‌گوید که امنیت کودکان در «خطر جدی فوری» قرار دارد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هدا خموش از نمایندگان طالبان در نروژ خواست زنان در بند را آزاد کنندیک روز پیش از آغاز رسمی گفت‌وگوهای نمایندگان طالبان با جامعه جهانی در اسلو، پایتخت نروژ، هدا خموش، نماینده جنبش زنان افغانستان از وزیر امور خارجه طالبان خواست فورا با کابل تماس بگیرد و بگوید دختران در بند را آزاد کنند.

با سقوط بازار بورس، تسلا و آمازون ده‌ها میلیارد از دست دادند | DW | 22.01.2022سقوط شاخص سهام در بازار بورس در روزهای گذشته ضربه سختی به سهام شرکت‌های فن‌آوری وارد کرد. در پی آن ۲۵ میلیادر دلار از دارایی ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا و ۲۰ میلیارد دلار از ثروت جف بزوس، بنیانگذار آمازون کاسته شد. طفلکی ها به 🥚چپم امپراتوری ها در حال سقوط اند.

استاد دانشگاهی که توسط سپاه بازداشت شده بود، از دانشگاه آزاد اندیمشک اخراج شددر پی انتشار گزارش‌هایی از موج جدید اخراج اساتید دانشگاه «با انگیزه‌های سیاسی»، خبرگزاری هرانا گزارش داده است که آرزو رحیم‌خانی، استاد دانشگاه آزاد واحد شهرستان اندیمشک خوزستان...

هنوز هزاران نفر از همکاران محلی آلمان در افغانستان به سر می‌برند | DW | 22.01.2022روند خروج همکاران محلی نهادهای مختلف آلمان در افغانستان با کندی شدید روبرو است. حزب چپ آلمان از یک بیلان 'دهشتناک' سخن می‌گوید. دولت آلمان با پذیرش بیش از ۲۰هزار شهروند افغان و خانواده‌هایشان موافقت کرده است. giz und bmz warten auf giz.pcp. Facilitators getötet, verschwunden, gefoltert werden, dann werden giz und bmz akzeptieren, dass die facilitators in Gefahr sind. Bitte wartet nicht auf unsere Tötung, bitte helft uns, bitte lasst uns nicht zurück. تا فعلا کارمندان اصلی که واقعا با آلمانی ها کار کردند و کارمندان محلی میباشند در کشور باقی و بعضی را بعنوان کارمند بردند خلاف واقعیت ……. ما در حدود 9 ماه است منتظر شامل لست پزيرش و تخليه هستيم مگر چشم بيا و گوش شنوا را اصلا' نديدم واقعا' براي كشور جمهوري فدرال المان جاي شرمنده گي است. محل وظيفه كمپ مارمل مزارشريف مزار بازار.

ده تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ در شمال سوریه از پای درآمدندنیروهای مسلح ترکیه در منطقه عملیاتی چشمه صلح 10 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ را از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

روایت بازاریان از حضور مخبر در بازار تهران؛ وعده‌های توخالی، حرف‌های تکراری