آتنا دائمی پس از ۵ سال حبس آزاد شد

04/11/1400 08:36:00 ب.ظ

آتنا_دائمی، فعال مدنی که از سال ۱۳۹۵ زندانی شده بود در شامگاه امروز دوشنبه چهارم بهمن ۱۴۰۰ آزاد شد. انیسه دائمی، خواهر آتنا با انتشار ویدیویی در صفحه توییتر خود آزادی خواهر زندانی‌اش را اعلام کرد. اخبار_ایران

انیسه دائمی، خواهر آتنا با انتشار ویدیویی در صفحه توییتر خود آزادی خواهر زندانی‌اش را اعلام کرد.

آن‌گونه که از این ویدیو پیداست، پدر و مادر آتنا دائمی از آزادی او اطلاع نداشتند. آتنا دائمی متولد سال ۱۳۶۷ است و از سال ۱۳۹۵ در حال گذراندن دوران محکومیت پنج ساله خود‌ بدون یک روز مرخصی در زندان اوین بود.

تیر ۱۳۹۹، پرونده‌ای با شکایت وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه برای این فعال مدنی تشکیل شد که در آن دائمی از سوی شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «محمدرضا عموزاد» بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس و به اتهام «اخلال در نظم زندان» به یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

این زندانی سیاسی و فعال حقوق کودکان در طول دوران حبس خود چند بار در اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زده بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آتنا دائمی، فعال مدنی، از زندان آزاد شدآتنا دائمی، فعال مدنی که با اتهامات چون «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبر جمهوری اسلامی»، از سال ۱۳۹۵ در زندان بود، امشب از زندان لاکان رشت آزاد شده است. این فعال مدنی در... درود بر آتنا و همه هموطنان شجاع هورا ری_استارت ری_استارت ری_استارت ری_استارت ری_استارت

هدا خموش از نمایندگان طالبان در نروژ خواست زنان در بند را آزاد کنندیک روز پیش از آغاز رسمی گفت‌وگوهای نمایندگان طالبان با جامعه جهانی در اسلو، پایتخت نروژ، هدا خموش، نماینده جنبش زنان افغانستان از وزیر امور خارجه طالبان خواست فورا با کابل تماس بگیرد و بگوید دختران در بند را آزاد کنند.

«آتاخان» پس از چهار سال صاحب شناسنامه شداون فامیلی باید هم این اسم رو قبلش داشته باشه 😂😂🤦‍♂️😂 حداقل میزاشتن آغوزخان

ناپدید شدن امین‌ برزگر، از دوستان نوید افکاری از ۶ ماه پیش

۸۲ نفر از ۸۶ مدال‌آور المپیادی از ایران مهاجرت کرده‌اند

با آزاد شدن بخشی از بدهی‌ها، کره جنوبی حق عضویت ایران به سازمان ملل را پرداخت کردکره جنوبی اعلام کرد ۱۸ میلیون دلار از دارایی‌های مسدودشده ایران را به عنوان بدهی حق عضویت معوقه تهران به سازمان ملل پرداخت کرده تا ایران به حق رای دست بیابد. از اقتدار و اعتبار و استقلال و احترام و ابهت و عظمت «انقلاب اسلامی» هرچه بگوئیم کم گفته‌ایم!