بازداشت یک فعال کارگری کرد در مرز باشماق مریوان

03/11/1400 01:37:00 ب.ظ

«آرش محمدی»، فعال کارگری اهل روستای «نجه» واقع در استان کردستان،هنگام بازگشت از اقلیم کردستان عراق به ایران در مرز «باشماق» مریوان از سوی نیروهای امنیتی استان کردستان بازداشت شده است. اخبار_ایران فعالان_کارگری

روز یکشنبه سوم بهمن ۱۴۰۰ یک منبع نزدیک به خانواده این فعال کارگری با اعلام این خبر به «ایران‌وایر»...

روز یکشنبه سوم بهمن ۱۴۰۰ یک منبع نزدیک به خانواده این فعال کارگری با اعلام این خبر به «ایران‌وایر» گفت: «آرش محمدی ٢٩ دی‌ماه ١٤٠٠، حین بازگشت از اقلیم کردستان به ایران توسط نیروهای امنیتی مستقر در مرز باشماق مریوان بازداشت و سپس به یکی از بازداشتگاه‌های وزارت اطلاعات در سنندج منتقل شده است.»

به گفته این منبع مطلع، نیروهای امنیتی استان کردستان بدون ارایه حکم قضایی و تشریح اتهام انتسابی آقای محمدی را بازداشت کرده‌اند و در حال حاضر از اتهاماتی که به او نسبت داده شده اطلاعی در دست نیست. آرش محمدی طی یک سال گذشته در شهر سلیمانیه اقلیم کردستان عراق مشغول کارگری بوده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ اُمیکرون در حال تبدیل به سویه غالب در کشوردر پی افزایش تدریجی آمار روزانه مبتلایان به کرونا و بالا رفتن شمار ابتلا به سویه امیکرون در ایران، وزیر بهداشت درباره غالب شدن این سویه جدید در کشور هشدار داد.

صدها نفر دیگر در قزاقستان بازداشت شدنددولت قزاقستان روز شنبه اعلام کرد ۴۶۴ نفر در این کشور در پی شورش‌های بی‌سابقه ماه ژانویه و به اتهام ارتکاب فعالیت‌های تروریستی و اختلال در نظم عمومی بازداشت شده اند.

کارزار اعتصاب غذا در مقابل محل مذاکرات وین در اعتراض به گروگانگیری‌های ایرانعده‌ای از شهروندان ایرانی در کنار بری روزن، دیپلمات سابق آمریکایی که در هنگام اشغال سفارت آمریکا در تهران به گروگان گرفته شده بود و همچنین نزار زکا، شهروند مردم ایران از این کارزار رنج میبرند. کاش بر ای حقوق بشر آمریکایی هم اعتصاب میکردید. عربستان و امارات با کمک اطلاعاتی آمریکا و انگلیس زنان و بچه های یمنی رو می‌کشند ولی مدافعان به اصطلاح حق ق بشری همگی خفه شدند

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی بیشترین مبتلایان به امیکرون در نیمه غربی کشوربنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران در روز شنبه آمار جان‌باختگان کرونا در یک شبانه‌روز گذشته افزایش و شمار مبتلایان جدید در این بازه زمانی کاهش یافته است.

۱۰۷۸ماموریت امدادونجات در حوادث جوی یک هفته گذشته/۳۰ استان در حال امدادرسانی هستندرئیس سازمان امدادونجات هلال احمر از انجام ۱۰۷۸ ماموریت توسط امدادگران برای امدادرسانی به ۹۲ هزار و ۵۴۰ نفر در ۳۰ استان خبر داد.

جنگجویان داعش ۱۱ سرباز را در پادگانی در عراق کشتندمقام‌های امنیتی عراق از کشته شدن ۱۱ سرباز عراقی توسط گروه دولت اسلامی، «داعش» خبر دادند. یه بار مشخص کنید تفاوت بین تروریست، پیکارجو و جنگ‌جو چیه؟ به افرادی که به ارتش رسمی و شناخته شده یک کشور حمله می‌کنند چرا از واژه 'تروریست' استفاده نمی‌کنید؟ مردم عراق ازدیرباز تحت ظلم و شکنجه هستند. برافروختن شمع جهت شادی و آرامش روح 11سرباز کشته شده