یک مقام پنتاگون:‌ کمک‌های جدید نظامی آمریکا به مرز اوکراین رسید | DW | 18.04.2022

30/01/1401 08:23:00 ق.ظ

به گفتە یک مقام پنتاگون نخستین محموله کمک‌های جدید نظامی آمریکا به مرز اوکراین رسیده است. مقامات اوکراینی گفتند، ارتش روسیه بر کنترل کل مناطق دونتسک و لوهانسک متمرکز شدە و در حال تدارک حمله جدید به شرق این کشور است.

به گفتە یک مقام پنتاگون نخستین محموله کمک‌های جدید نظامی آمریکا به مرز اوکراین رسیده است. مقامات اوکراینی گفتند، ارتش روسیه بر کنترل کل مناطق دونتسک و لوهانسک متمرکز شدە و در حال تدارک حمله جدید به شرق این کشور است. مقام ارشد پنتاگون گفته است، روز یکشنبه چهار پرواز از ایالات متحده به سمت مناطق مرزی اوکراین صورت گرفته و پنجمین پرواز نیز به زودی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه بسیاری از تسلیحات مدرن از تراشه‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند که تولیدکنندگان اصلی آنها تایوان و کره جنوبی هستند، دو متحد ایالات متحده که صادرات محصولات خود را به روسیه در راستای تحریم های آمریکا متوقف کرده‌اند.

یک مقام اوکراینی: روسیه در حال تدارک حمله جدید به شرق اوکراین است همچنین گفته شده است که نیروی نظامی اصلی روسیه بر روی کنترل کل دونباس متمرکز شده است. اوکراین از سال ٢٠١۴ با جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه برای کنترل دونتسک و لوهانسک می‌جنگد.

به گفتە فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین نبرد در ماریوپول نیز ادامه دارد و نیروهای روسی تلاش می‌کنند کنترل کامل این شهر بندری را در اختیار بگیرند. به گفتە این مقام اوکراینی، روسیه با گلوله‌باران، راه را برای تخلیه غیر نظامیان مسدود کردە است. او همچنین گفت، چهار شهروند اوکراینی کە قصد فرار به مناطق امن را داشتەاند، در شرق این کشور مورد اصابت گلوله سربازان ارتش روسیه قرار گرفتە و کشتە شدەاند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

کره شمالی ظاهرا یک سیستم تسلیحاتی جدید را آزمایش کرده است | DW | 17.04.2022کره شمالی می‌گوید، نوع جدیدی از موشک‌های هدایت‌شونده تاکتیکی را با موفقیت آزمایش کرده است. رسانه‌های دولتی گزارش دادند که توسعه این سیستم تسلیحاتی کارایی استفاده از 'سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی' را افزایش می‌دهد. امید وارهستم انشالله یک روزی از این موشک ها بالا خاک آمریکا واسرایل استفاده شود تا به جزای اعمال شان برسد پاینده باد کره شمالی مرگ بر امریکا ومتحدین شان

طالبان با وعده بازگشت به کار یک نظامی پیشین را به قتل رساندبستگان قاسم قایم، یک افسر وزارت امور داخله حکومت پیشین افغانستان گفته‌اند که طالبان این افسر پیشین را با وعده بازگشت به کار پس از شکنجه به قتل رسانده العربیه فارسی قرارداد خبر های دروغی را چند به اینسو گرفته مبارکت باشد لعنت برشما تا ب ان وخشیان او ځناور دي نپوهیږم څه غول دي انسان نه دي

گزارش جدید: رشد چشمگیر نقدینگی و بدهی‌های دولت ابراهیم رئیسی به بانک مرکزیدولت ابراهیم رئیسی از زمان آغاز به کار در مرداد پارسال تا بهمن همان سال بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی استقراض کرده است.

زنان قیم نمی‌خواهند؛ واکنش‌ها به پیشنهاد «کمک برای اعتراف» یک سینماگرعبدالرضا کاهانی در یادداشتی که چه کاری درست است و چه کاری غلط نه در جایگاه یک همراه، که از موضع قدرت زنان آزاردیده را مخاطب قرار داده و آن‌ها را تهدید کرده است که روایت‌های آن‌ها را با نام قربانی و آزاردیده افشا می‌کند. اطلاع_رسانی DehkordiMaryam

یک دانشجوی دکتری دانشگاه تربیت مدرس به ضرب گلوله کشته شددانشگاه تربیت مدرس، روز دوشنبه ۲۹ فروردین، از درگذشت یکی از دانشجویان دکتری این دانشگاه به ضرب گلوله در یکی از بوستان‌های وردآورد در غرب تهران خبر داد. اخبار_ایران

دعوت زلنسکی از بایدن برای سفر به اوکراین/ نخست‌وزیر اوکراین: ماریوپل هنوز سقوط نکرده استرئیس‌جمهور اوکراین ضمن دعوت از رئیس‌جمهور آمریکا برای سفر به کی‌یف، گفت: از بایدن می‌خواهم که به اوکراین بیاید تا متوجه شود آنچه در این کشور می‌گذرد، جنگ نیست بلکه نسل‌کشی است. این دختر بچه ۵ ساله عصر جدید هندوستان را منفجر کرد و همه را حیرت زده کرد!