کره شمالی ظاهرا یک سیستم تسلیحاتی جدید را آزمایش کرده است | DW | 17.04.2022

28/01/1401 10:10 ق.ظ

کره شمالی می‌گوید، نوع جدیدی از موشک‌های هدایت‌شونده تاکتیکی را با موفقیت آزمایش کرده است. رسانه‌های دولتی گزارش دادند که توسعه این سیستم تسلیحاتی کارایی استفاده از 'سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی' را افزایش می‌دهد.

کره شمالی می‌گوید، نوع جدیدی از موشک‌های هدایت‌شونده تاکتیکی را با موفقیت آزمایش کرده است. رسانه‌های دولتی گزارش دادند که توسعه این سیستم تسلیحاتی کارایی استفاده از 'سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی' را افزایش می‌دهد. کره شمالی می‌گوید، نوع جدیدی از موشک‌های هدایت‌شونده تاکتیکی را با موفقیت آزمایش کرده است. رسانه‌های دولتی گزارش دادند که توسعه این سیستم تسلیحاتی کارایی استفاده از"سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی" را افزایش می‌دهد.

به گفته این خبرگزاری کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در این آزمایش حضور داشته است. در رسانه‌های این کشور آمده است که کیم به یک تیم تحقیقاتی نظامی"دستورالعمل‌های مهمی در مورد چگونگی گسترش روزافزون قابلیت‌های دفاعی و نیروهای رزمی هسته‌ای" داده است.

گمانه‌زنی کارشناسان قطعنامه‌های سازمان ملل کره شمالی را از آزمایش موشک‌های بالستیک با هر بردی منع کرده است. این موشک‌ها از قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای برخوردارند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید headtopics.com

امید وارهستم انشالله یک روزی از این موشک ها بالا خاک آمریکا واسرایل استفاده شود تا به جزای اعمال شان برسد پاینده باد کره شمالی مرگ بر امریکا ومتحدین شان

اواخر ماه مارس پیونگ یانگ یک موشک قاره‌پیمای بالستیک را آزمایش کرد و واکنش همسایه جنوبی خود را برانگیخته بود. مون جی، رییس جمهوری کره جنوبی ضمن انتقاد به این اقدام، آن را"نقض وعده‌های کره شمالی به جامعه بین‌المللی" خواند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

شریعتمداری: تا کره جنوبی طلبمان را پرداخت نکرده می‌توانیم تنگه هرمز را ببندیمشریعتمداری در سرمقاله روزنامه «کیهان» نوشت: «ما می‌توانیم و باید تنگه هرمز را به روی کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های کره_جنوبی، ببندیم و مادام که طلبمان را پرداخت نکرده‌اند به آن‌ها اجازه تردد از تنگه هرمز را ندهیم.» تنگه_هرمز حسین_شریعتمداری ابله، بستن آبراه بین المللی عواقب دارد و حکومت استبدادی شما توانایی و جسارت چنین کاری را ندارد، گروگانگیری چند شخص بی گناه و مطالبه طلب از انگلیس فرق میکنه با بستن یک آبراه بین المللی، البته تو اگر احمق نبودی نه مدیر مسئول روزنامه حکومتی کیهان بودی و نه جایی در این حکومت داشتی.

آمریکا هکرهای وابسته به کره شمالی را به «سرقت سایبری ۶۰۰ میلیون دلاری» متهم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا مجموعه‌ای از هکرهای مستقر در کره شمالی موسوم به «گروه لازاروس» را در فهرست تحریم‌ها قرار داده و تلویحا اعلام کرده که این گروه در سرقت سایبری ۶۰۰ میلیون...

کره جنوبی تقریبا تمام محدودیت‌های کرونایی را لغو کرد | DW | 15.04.2022مردم کره جنوبی آرام‌آرام به روال عادی زندگی بازمی‌گردند. دولت این کشور بخش بزرگی از محدودیت‌ها و تدابیر کرونایی را لغو کرده است، با این هدف که به مصرف و رونق اقتصادی در کره جنوبی شتاب بیشتری ببخشد. اقامت، شهروندی، سرمایه گذاری در ترکیه ، با ما در تماس باشید.

روایت آتنا دائمی از قرچک: به خاطر گاز گرفتن، دندان‌های زندانی را کشیدندبه گفته آتنا_دائمی،زندانیان زندان قرچک از کوچکترین حقوق انسانی برخوردار نیستند و بسیار شرایط غیرانسانی در این زندان حاکم است،شرایطی که مسئولان زندان_قرچک ایجاد کرده‌اند، باعث می‌شود که زندانیان به خشونت گرایش پیدا کنند. حقوق_زندانیان گزارش SGhadarkhan

زلنسکی: روسیه برای همیشه اوکراین را از دست داده استرئیس‌جمهور اوکراین گفت که روسیه برای همیشه اوکراین و همچنین تمام جهان را از دست داد و دیگر در هیچ جایی قابل قبول نیست. - خبرگزاری آناتولی به چپم مرگ‌ بر جیب بُری اسهالی نوکر سرسپرده پوتین‌ مغول بدبخت تو نگران سدهایی که رو دجله و فرات ساختی باش خیال میکنی ناتو نجاتت میده؟ در ضمن اوکراین اینجاست بیا بگیرش

بریتانیا: ارتش روسیه در عقب‌نشینی از کی‌یف پل‌ها و راه‌ها را بمب‌گذاری کرده استوزارت دفاع بریتانیا همزمان با پنجاه‌ودومین روز تهاجم روسیه تاکید کرد که ارتش این کشور اقدام به انهدام زیرساخت‌های اوکراین کرده‌ است.وزارت دفاع بریتانیا،

جهان

کره شمالی ظاهرا یک سیستم تسلیحاتی جدید را آزمایش کرده است

کره شمالی می‌گوید، نوع جدیدی از موشک‌های هدایت‌شونده تاکتیکی را با موفقیت آزمایش کرده است. رسانه‌های دولتی گزارش دادند که توسعه این سیستم تسلیحاتی کارایی استفاده از"سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی" را افزایش می‌دهد.

روز یکشنبه، ۱۷ آوریل (۲۸ فروردین) خبرگزاری دولتی کره شمالی (KCNA) ضمن اعلام خبر آزمایش سیستم تسلیحاتی جدید این کشور نوشت،"نوع جدید موشک هدایت‌شونده تاکتیکی اهمیت زیادی برای بهبود قدرت آتش واحدهای توپخانه در جبهه و افزایش کارایی استفاده از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی دارد".

به گفته این خبرگزاری کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در این آزمایش حضور داشته است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در رسانه‌های این کشور آمده است که کیم به یک تیم تحقیقاتی نظامی"دستورالعمل‌های مهمی در مورد چگونگی گسترش روزافزون قابلیت‌های دفاعی و نیروهای رزمی هسته‌ای" داده است.

ستاد کل نیروهای مسلح کره جنوبی هم آزمایش کشور همسایه را تایید کرده و از دو"پرتابه" سخن گفته که کره شمالی شامگاه شنبه (به وقت محلی) به سمت دریای آزاد شلیک کرده است.

گمانه‌زنی کارشناسان

در گزارش‌ها به نقل از کارشناسان آمده است که کره شمالی احتمالا موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد را آزمایش کرده است.

قطعنامه‌های سازمان ملل کره شمالی را از آزمایش موشک‌های بالستیک با هر بردی منع کرده است. این موشک‌ها از قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای برخوردارند.

ایالات متحده به‌تازگی در مورد آزمایش احتمالی جنگ‌افزارهای هسته‌ای کره شمالی در روز ملی این کشور (۱۵ آوریل) هشدار داده بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

کره شمالی بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ شش بار جنگ‌افزارهای هسته‌ای آزمایش کرد اما از آن زمان تاکنون از آزمایش این گونه جنگ‌افزار خودداری کرده است.

اواخر ماه مارس پیونگ یانگ یک موشک قاره‌پیمای بالستیک را آزمایش کرد و واکنش همسایه جنوبی خود را برانگیخته بود. مون جی، رییس جمهوری کره جنوبی ضمن انتقاد به این اقدام، آن را"نقض وعده‌های کره شمالی به جامعه بین‌المللی" خواند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه پرتاب این موشک یکی از ده‌ها آزمایش تسلیحاتی است که کره شمالی در سال جاری انجام داده است.

مردم کره شمالی و جنوبی، یک خاک و دو دنیا

خدمت برای وطن در لباس سربازی

لوکا فاسیو، عکاس ایتالیایی در کتاب خود"زمین مشترک" واقعیت‌های کره شمالی و جنوبی را با هم مقایسه کرده است. او کره‌‌ای‌ها را در موقعیت‌های مشابه مانند آن‌ چه در مورد این سربازها می‌بینیم نشان می‌دهد. در نگاه اول، خیلی چیزها مشترک است، اما خوب که دقیق شویم اختلاف‌ها رفته رفته روشن می‌شود.

مردم کره شمالی و جنوبی، یک خاک و دو دنیا

نوجوانان

دو نوجوان، یکی در پیونگ‌یانگ و دیگر در سئول در تصاویری در سال ۲۰۱۳. کاپشن‌هایی که پوشیده‌اند را همه جا می‌توان دید، اما آن چه آن‌ها را از هم متمایز می‌کند سیگار و اتصال به اینترنت در تصویر سمت راست است که تنها نوجوانان کره جنوبی مجاز به استفاده از آن هستند.

مردم کره شمالی و جنوبی، یک خاک و دو دنیا

اوقات فراغت دست‌جمعی

مردم دوست دارند اوقات فراغت خود را در جمع سپری کنند. اما در جنوب با کلاه کپ و آبجو و لباس‌هایی رنگارنگ و در شمال در پوشش‌هایی واحد و از پیش تعیین‌شده. در تصاویر فاسیو چهره‌ها به سخن در می‌آیند و رونما را پس‌زده و ناگفته‌ها را برملا می‌سازند.

مردم کره شمالی و جنوبی، یک خاک و دو دنیا

جشن‌های شمال و جنوب

حتی رقص هم گواه وجه افتراقشان است. در حالی که زن کره شمالی در سمت چپ در جمعی با پوششی یکسان می‌رقصد زن کره جنوبی ‌آزادنه می‌رقصد و می‌پوشد، آن طور که خود می‌خواهد.

مردم کره شمالی و جنوبی، یک خاک و دو دنیا

زندگی دوران دبستان

تفاوت میان هم‌رنگ جماعت شدن و فردیت را حتی در تصاویر دبستانی‌ها نیز می‌توان دید. لوکا فاسیو در فاصله سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ شش بار به کره شمالی سفر کرد. هدف اعلام‌شده او این بود که در آن‌جا بر خلاف ایدئولوژی دولتی، موضوعی" به نام انسان را به تصویر بکشد؛ نه به صورت فوری یا پنهانی بلکه به شکل یک پرتره که با رضایت افراد تصویربرداری می‌شود.

مردم کره شمالی و جنوبی، یک خاک و دو دنیا

دو مجسمه در دو سوی یک مرز

دو مجسمه، هر دو در حالت نشسته، یکی مربوط به کیم ایل سونگ، اولین رهبر کره شمالی در"خانه بزرگ مطالعه خلق" در پیونگ‌یانگ (چپ) و دیگری سجونگ کبیر، پادشاه کره در قرن ۱۴ در سئول؛ تصاویری که با وجود تفاو‌ت‌ها نشانگر درون‌مایه‌های مشترک مردم دو کره است.

مردم کره شمالی و جنوبی، یک خاک و دو دنیا

آواهایی در کلان‌شهرها

موسیقی خیابانی در پیونگ‌یانگ (چپ) و در سئول. هر دو تصویر یک وجه مشترک دارند: در هر دو از تماشاچی خبری نیست. با این حال تفاو‌ت‌ها هم بارز است. در حالی که گروه موسیقایی سمت چپ در لباس‌هایی یکسان و پوشیده سرودهای وطن‌پرستانه می‌خواند در سمت راست خواننده آزادانه آنچه خود سروده است را عرضه می‌کند.

مردم کره شمالی و جنوبی، یک خاک و دو دنیا

زنان صورتی

در هر دو تصویر رنگ صورتی برجسته است. اما یکی (چپ) متعلق به زنی در پارلمان کره شمالی است و دیگری زنی در کره جنوبی است که با چهره‌ای بشاش‌ لباسی صورتی به تن کرده است.

مردم کره شمالی و جنوبی، یک خاک و دو دنیا

پیوند ازدواج

دو لحظه بزرگ برای دو زوج: یکی در جنوب (راست) با ظاهری مدرن و یکی در شمال با مایه‌های سنتی در لباس عروس.

مردم کره شمالی و جنوبی، یک خاک و دو دنیا

سربازانی متفاوت در دو دنیا

معمولا تصاویر نظامی شبه‌جزیره کره حاوی لحظه‌‌هایی از رزمایش‌ها یا مرزهای متشنج آ‌ن‌هاست. ولی در این جا سویه‌ای دیگر از زندگی سربازان به نمایش گذاشته شده است. آن‌ها با دوست دخترهایشان عکس گرفته‌اند: سرباز سمت راست (کره جنوبی) در سئول و سرباز سمت چپ در پیونگ‌یانگ با همان قالب‌های کلیشه‌ای نظامی.

در همین زمینه: