کره جنوبی تقریبا تمام محدودیت‌های کرونایی را لغو کرد | DW | 15.04.2022

26/01/1401 03:32 ب.ظ

مردم کره جنوبی آرام‌آرام به روال عادی زندگی بازمی‌گردند. دولت این کشور بخش بزرگی از محدودیت‌ها و تدابیر کرونایی را لغو کرده است، با این هدف که به مصرف و رونق اقتصادی در کره جنوبی شتاب بیشتری ببخشد.

مردم کره جنوبی آرام‌آرام به روال عادی زندگی بازمی‌گردند. دولت این کشور بخش بزرگی از محدودیت‌ها و تدابیر کرونایی را لغو کرده است، با این هدف که به مصرف و رونق اقتصادی در کره جنوبی شتاب بیشتری ببخشد. کیم بوکیوم، رئیس دولت کره جنوبی در این رابطه گفت: «تعطیلی تمام فروشگاه‌ها و رستوران‌ها از نیمه شب و محدودیت تجمع بیش از ده نفر، از دوشنبه (۱۸ آوریل) لغو خواهند شد.» مقررات زدن ماسک اما تا اطلاع ثانوی به اعتبار خود باقی است.

مقامات کره جنوبی گفته‌اند، در حالی که وظیفه زدن ماسک در فضای آزاد نیز احتمالا تا دو هفته دیگر برچیده خواهد شد، اما در فضاهای بسته"برای مدتی طولانی‌تر" ضروری خواهد بود.

به نظر می‌آید کره جنوبی دوره پیک موج ابتلا به کرونا را پشت سر گذاشته باشد. در طول هفته گذشته به طور متوسط کمتر از ۱۰۰ هزار مورد ابتلا در روز به ثبت رسید. این رقم یک ماه پیش در اواسط ماه مارس بر حدود ۶۲۰ هزار مورد در روز بالغ می‌شد.

انجام تسهیلات در مقررات کرونایی در این کشور دلایل اقتصادی نیز دارد. اقتصاد کرده جنوبی که در دوره همه‌گیری کرونا کم رونق بود، به تدریج جان گرفته و چرخ آن به حرکت درآمده است. البته شاخص تورم هم‌اکنون ۴درصد است و این دو برابر آن رقمی است که بانک مرکزی می‌‌خواسته است به آن برسد. headtopics.com

اقامت، شهروندی، سرمایه گذاری در ترکیه ، با ما در تماس باشید.

ادامه مطلب:
dw_persian »

رهبر کره شمالی به 'بانوی صورتی' یک خانه مجلل هدیه دادرهبر کره شمالی به 'بانوی صورتی' یک خانه مجلل هدیه داد کیم جونگ اون به ری چون هی، گوینده رسانه دولتی کره شمالی، یکی از مشهورترین صداهای کره شمالی پس از اعلام رویدادهای مهم این کشور در دهه‌های گذشته، از جمله آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی یک خانه مجلل هدیه داد چرا گریه نمی کنه؟؟؟

کیم به معروف‌ترین گوینده خبری کره شمالی خانه‌ای مجلل هدیه دادخانم ری، که حدود ۷۹ سال سن دارد، گفت که احساس می کند خانه جدیدش مانند یک هتل است و تمام اعضای خانواده‌اش تمام شب را به پاس قدردانی عمیق به خاطراین لطف حزب اشک ریخته‌اند.

تلفات سیل در آفریقای جنوبی به ۳۰۶ نفر رسید | DW | 14.04.2022شمار قربانیان سیل در استان ساحلی کوازولو-ناتال آفریقای جنوبی همچنان در حال افزایش است. دولت محلی اعلام کرد دست کم ۳۰۶ نفر به دلیل باران‌های غیرعادی و سیل‌آسا تا کنون جان خود را از دست دادند و افراد زیادی نیز مفقود هستند. جهت آرامش و شادی روح جانباختگان شمع می افروزم

سیل در آفریقای جنوبی جان بیش از ۳۰۰ نفر را گرفتسیل در آفریقای جنوبی جان بیش از ۳۰۰ نفر را گرفت. رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی جاری شدن سیل در کشورش را پیامد تغییرات آب و هوایی دانست. وی گفت که این حادثه نشان می‌دهد که تغییرات آب و هوایی «جدی» است.

آمریکا اخبار آزادسازی احتمالی پول‌های ایران و هر گونه گشایش در مذاکرات را نادرست خواندوزارت خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه، ۲۵ فروردین، رسما تمام گزارش‌ها از آزادسازی احتمالی پول‌های بلوکه‌شده ایران در خارج را کذب خواند و هر گونه گشایشی در روند احیای برجام را رد کرد. همه شون قاطی دارن رئیس جمهورشون، با ارواح سلام علیک میکنه اینم که معلوم نیست، واسه کی، هر روز، یه چیز جدید میگه!!؟ الکاذب الحبیب اله : دروغگو دوست خداست این برداشت مسولین ج اسلامیه چون صبح تا شب دروغ میگن و خودشونو مسلمان هم میدونند

جایگاه ایران در رده‌بندی جهانی خودروسازی | DW | 15.04.2022جایگاه ایران در رده‌بندی جهانی خودروسازی ایران در حالی توانست در مکان شانزدهم خودروسازان در جهان قرار گیرد که در این رده بندی چین اول، آمریکا دوم و ترکیه در مکان ۱۸ قرار دارد. صنعت خودروسازی ایران در سال گذشته میلادی با مشکلات زیادی روبرو بوده است. صنعت خودروسازی فقط آلمان 🇩🇪 بزور بستن مرزها