بریتانیا: ارتش روسیه در عقب‌نشینی از کی‌یف پل‌ها و راه‌ها را بمب‌گذاری کرده است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بریتانیا: ارتش روسیه در عقب‌نشینی از کی‌یف پل‌ها و راه‌ها را بمب‌گذاری کرده است العربيه_فارسى

وزارت دفاع بریتانیا همزمان با پنجاه‌ودومین روز تهاجم روسیه تاکید کرد که ارتش این کشور اقدام به انهدام زیرساخت‌های اوکراین کرده‌ است.

وزارت دفاع بریتانیا، شنبه 16 آوریل طی بیانیه‌ای در توییتر اعلام کرد، خسارات قابل توجهی به زیرساخت‌های جاده‌ای در مناطق آسیب‌دیده از درگیری در اوکراین وارد شده است.طبق این بیانیه‌، تخریب پل‌ها توسط نیروهای روسی، استفاده از مین‌ و رها کردن خودروها در جاده‌های اصلی هنگام عقب‌نشینی از شمال و حومه کی‌یف، وضعیت ارتباطی در اوکراین را بدتر شده است.این وزارتخانه افزود که تنها یک پل عابر پیاده به‌روی رودخانه دسنا در شهر چرنیهیو سالم باقی مانده است.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع بریتانیا آمده است، آسیب به زیرساخت‌های ترابری اوکراین چالشی بزرگ برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مناطق پیشتر محاصره شده توسط روسیه ایجاد کرده است.مسکو اوایل ماه آوریل مرحله دوم تهاجم نظامی خود را آغاز کرد و نیروهایش را از شمال اوکراین و حومه کی‌یف به سوی شرق اوکراین منتقل کرد.

ارتش روسیه تصریح کرد، این عقب‌نشینی به منظور تمرکز عملیات نظامی در شرق اوکراین و فرصت‌دادن به مذاکرات صلح میان دو کشور انجام گرفته است. اما کی‌یف این عقب‌نشینی را ناشی از مشکلات لجستیکی ارتش روسیه و مقاومت نیروهای اوکراینی دانست و نیروهای روس را به تخریب مناطق هنگام عقب‌نشینی و ارتکاب کشتار و نسل‌کشی متهم کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها