زلنسکی: نبرد دونباس آغاز شده است | DW | 19.04.2022

30/01/1401 08:49:00 ق.ظ

شهرهایی که در امتداد خط مقدم جبهه شرق و جنوب اوکراین قرار دارند هدف حملات سنگین ارتش روسیه قرار گرفته‌اند. به گفته رئیس جمهور اوکراین نیروهای روسیه نبرد دونباس را که مدت‌هاست برای آن آماده شده‌اند، آغاز کرده‌اند.

شهرهایی که در امتداد خط مقدم جبهه شرق و جنوب اوکراین قرار دارند هدف حملات سنگین ارتش روسیه قرار گرفته‌اند. به گفته رئیس جمهور اوکراین نیروهای روسیه نبرد دونباس را که مدت‌هاست برای آن آماده شده‌اند، آغاز کرده‌اند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین شامگاه دوشنبه ۱۸ آوریل آغاز حمله بزرگ روسیه به شرق اوکراین را تایید کرد.

او با انتشار ویدیویی در تلگرام گفت: « نیروهای روسیه نبرد دونباس را که مدت‌هاست برای آن آماده شده‌اند، آغاز کرده‌اند».

به گفته زلنسکی"از بخش بزرگی از کل ارتش روسیه" برای این حمله استفاده می‌شود. او تاکید کرد: «مهم نیست که چه تعداد سرباز روسی به آنجا گسیل داده شوند، ما خواهیم جنگید، از خود دفاع خواهیم کرد و از هیچ چیز کوتاه نخواهیم آمد.»

ستاد کل ارتش اوکراین پیش از این"نشانه‌هایی مبنی بر شروع حمله" را به‌ویژه در مناطق اطراف شهرهای بزرگ خارکیف و دونتسک گزارش داده بود. پس از بیش از هفت هفته جنگ، پیش‌بینی می‌شد که در روزهای اخیر حمله‌ای گسترده به شرق اوکراین آغاز شود. headtopics.com

امان: ازنگون بختیِ، یک 'دلقکِ،ابلهِ' صهیونیست ...

پیروزی ازآن اوکراین است

فرماندار منطقه لوهانسک از یک"جهنم" در این منطقه سخن گفته و افزوده است: «نیروهای اوکراین تسلط خود بر شهر کوچک کرمینا را از دست داده‌اند. جنگ در خیابان‌های این شهر ادامه دارد و تخلیه غیرنظامیان دیگر امکان‌پذیر نیست. وضعیت هر ساعت بدتر می شود.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

پارلمان اروپا: مارین لوپن باید مبلغی را که اختلاس کرده پس بدهد | DW | 18.04.2022در آستانه برگزاری مناظره تلویزیونی دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، اتحادیه اروپا مارین لوپن ر ا به اختلاس ١٣٧ هزار یورو متهم کرد. گفتە می‌شود کە او این مبلغ را برای مصارف شخصی هزینه کردە است. ما اختلاس نداریم‼️🤨 منظورتون دزدیست، نه؟ 🤨 معلومه اوضاع خیطه مکرون از بچه های بالا کمک خواسته 😄

برجام و پول‌های بلوکه‌ شده؛ رویای ناکام رئیسی و هواپیمای پر از پولی که نیامدابراهیم رئیسی امیدوار بود که توافق اتمی حاصل خواهد شد و هواپیمایی با چند میلیارد دلار پول در تهران به زمین خواهد نشست. با این حال، تنها درآمد دولت از مذاکرات گروگان‌گیری همان ۵۳۰ هزار دلاری بوده که از آزادی زاغری نصیبش شد. اطلاع_رسانی EhsanMehrabi7

خطیب‌زاده: جو 'وین' منفی نیست/ برجام سال‌هاست که برای ما کار نمی‌کندسخنگوی وزارت خارجه کشورمان تأکید کرد:‌ آزادسازی منابع ایران و بازگشت پول‌هایی که از صادرات کالا و خدمات از ایران به کشورهای دیگر انجام شده ربطی به هیچ کشور ثالثی ندارد.

اپراتورها بسته‌های ارزان‌قیمتی را حذف‌ کردند که از ابتدا نباید ارائه می‌شدمعاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اپراتورها در تعیین قیمت بسته‌های اینترنتی موظف هستند کف و سقف مصوبات را رعایت کنند و در زمان حذف و اضافه کردن بسته‌ها، موافقت ما را نیز دریافت کنند، گفت: هم اکنون اپراتورها برخی بسته‌های ارزان‌قیمت خود را که زیر قیمت کف ارائه می‌کردند، حذف کرده‌اند که قانوناً از همان ابتدا هم نباید این بسته‌ها عرضه می‌شد.

خطیب‌زاده: توافقی در دسترس نداریم که درباره توافق صحبت کنیمسخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره موضوعات باقی مانده در مذاکرات وین گفت امروز توافقی در دسترس نداریم که درباره توافق صحبت کنیم. - خبرگزاری آناتولی

دولت نقش داوری را دارد که قاطی بازیکنان شده و با آنها رقابت می‌کند/ در ۸ سال اخیر علاوه بر آقازاده‌ها و مفسدان، مردم ۱۷۷ میلیارد دلار از کشور خارج کردندیک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امروز نمی‌توانیم ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی که حق مردم است را از آنها بگیریم و به جایش چیزی ندهیم و بگوییم هر کسی می‌تواند زندگی کند، هر کسی هم نمی‌تواند به رحمت خدا برود، این قابل پذیرش نیست. ما باید اقتصاد را واقعی کنیم و ثروت مردم را به آنان بازگردانیم.