یکی از موافقان توافق هسته‌ای به دو سال حبس محکوم شد

29/07/2020 01:29:00 ب.ظ

شکیبا شاکرحسینی به اتهام حضور درتجمع حمایت از توافق هسته‌ای درلندن به دوسال حبس تعزیری محکوم شد. وکیل او گفته موکلش سال ۹۴ دراعتراض به سیاستهای آمریکا در تجمعی در لندن حضور داشته، اما در ایران به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شده است. اخبار_ایران

این وکیل گفته که شاکرحسینی سال ۹۴ برای اعتراض به سیاست‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در یک تجمع اعتراضی در لندن حضور داشته، اما در ایران به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شده است.سایت رویداد ۲۴گزارش کرده که چند سال پس از برگزاری این تجمع، برای خانم شاکرحسینی پرونده‌ای تشکیل و دادگاه حکم دو سال حبس علیه وی صادر کرده است.

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران طرح «محدود کردن اینترنت در ایران» را محکوم کرد ابراز «نگرانی جدی» دیده‌بان حقوق بشر از خشونت حکومت ایران علیه معترضان؛ دست‌کم ۹ نفر کشته شدند فرزانه فصیحی و کیمیا یوسفی از المپیک توکیو حذف شدند - BBC News فارسی

شاکرحسینی هم اکنون در ایران حضور دارد و با قرار وثیقه آزاد است و امیر رئیسیان، وکیلش هم گفته که تنها مورد اتهامی در پرونده موکلش مربوط به همان تجمع در لندن است.رئیسیان افزوده که این اقدام موکلش «اجتماع و تبانی با افراد معاند تلقی شده و به اتهام اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی محکوم به دو سال حبس تعزیری شده است.»

وی افزوده «بخشی از حکم تعلیق شده اما از آنجایی که مبنایی برای این اتهام وجود ندارد، قصد داریم نسبت به حکم دادگاه، تقاضای تجدیدنظرخواهی کنیم.» ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کیانوش جهانپور عزلش از سخنگویی وزارت بهداشت را به انتقاد از چین مرتبط دانستکیانوش جهانپور پس از شیوع ویروس کرونا در ایران به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت شناخته می‌شد، می‌گوید که توییت‎هایش در فضای مجازی و چالش او با سفیر چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزل او از سخنگویی این وزارتخانه باشد.

ارتش اسرائیل از ساکنان منطقه مرزی با لبنان خواست از خانه خارج نشوندارتش اسرائیل از ساکنان منطقه مرزی با لبنان خواست از خانه خارج نشوند تنش_لبنان_اسرائیل جزئیات بیشتر🔽

کیانوش جهانپور: انتقاد از چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزلم باشدکیانوش جهانپور، سخنگوی سابق وزارت بهداشت ایران عزلش از این مقام را مرتبط با توییت‌های انتقادی از چین دانست. - خبرگزاری آناتولی

روحانی: بیش از ۲۳ درخواست ملاقات از سوی آمریکا دریافت کردمرئیس جمهوری با اشاره به طرح درخواست های متعدد از سوی ایالات متحده آمریکا و متحدانش برای ملاقات با مقامات ایرانی خاطر نشان کرد: طی ۲ سال و ۳ ماه گذشته که آمریکا از برجام خارج شده است، اگر بگویم ۲۳ مرتبه درخواست ملاقات با مقامات آمریکایی دریافت کردم، کم گفته ام.

زنان داعشی: کرونا سرباز فرستاده شده از سوی خداوند استتعدادی از زنان داعشی اینجا در اردوگاه الهول سوریه زندگی می‌کنند. آنها جلوی دوربین خبرنگار شبکه «رودوا» به صراحت می‌گویند که کرونا روی مسلمانان واقعی اثر ندارد. آنها کرونا را سربازی می‌دانند که خداوند به زمین فرستاده است.

گره کور مهار کرونا در ایران؛ از پرشدن ظرفیت بیمارستان‌ها تا نگرانی از برگزاری کنکور - BBC News فارسیدر ایران، وزارت بهداشت اعلام کرده که در شبانه روز گذشته بیش از ۲۴۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده و ۲۱۲ نفر هم جان باخته‌اند.