یکی از موافقان توافق هسته‌ای به دو سال حبس محکوم شد

08/05/1399 01:29:00 ب.ظ

شکیبا شاکرحسینی به اتهام حضور درتجمع حمایت از توافق هسته‌ای درلندن به دوسال حبس تعزیری محکوم شد. وکیل او گفته موکلش سال ۹۴ دراعتراض به سیاستهای آمریکا در تجمعی در لندن حضور داشته، اما در ایران به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شده است. اخبار_ایران

این وکیل گفته که شاکرحسینی سال ۹۴ برای اعتراض به سیاست‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در یک تجمع اعتراضی در لندن حضور داشته، اما در ایران به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شده است.سایت رویداد ۲۴گزارش کرده که چند سال پس از برگزاری این تجمع، برای خانم شاکرحسینی پرونده‌ای تشکیل و دادگاه حکم دو سال حبس علیه وی صادر کرده است.

شاکرحسینی هم اکنون در ایران حضور دارد و با قرار وثیقه آزاد است و امیر رئیسیان، وکیلش هم گفته که تنها مورد اتهامی در پرونده موکلش مربوط به همان تجمع در لندن است.رئیسیان افزوده که این اقدام موکلش «اجتماع و تبانی با افراد معاند تلقی شده و به اتهام اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی محکوم به دو سال حبس تعزیری شده است.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

وضعیت روانی جامعه‌ای که به دولتش اعتماد ندارد

جلالی ندوشن در این گفت‌وگو به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

کیانوش جهانپور عزلش از سخنگویی وزارت بهداشت را به انتقاد از چین مرتبط دانستکیانوش جهانپور پس از شیوع ویروس کرونا در ایران به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت شناخته می‌شد، می‌گوید که توییت‎هایش در فضای مجازی و چالش او با سفیر چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزل او از سخنگویی این وزارتخانه باشد.

ارتش اسرائیل از ساکنان منطقه مرزی با لبنان خواست از خانه خارج نشوندارتش اسرائیل از ساکنان منطقه مرزی با لبنان خواست از خانه خارج نشوند تنش_لبنان_اسرائیل جزئیات بیشتر🔽

کیانوش جهانپور: انتقاد از چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزلم باشدکیانوش جهانپور، سخنگوی سابق وزارت بهداشت ایران عزلش از این مقام را مرتبط با توییت‌های انتقادی از چین دانست. - خبرگزاری آناتولی

روحانی: بیش از ۲۳ درخواست ملاقات از سوی آمریکا دریافت کردمرئیس جمهوری با اشاره به طرح درخواست های متعدد از سوی ایالات متحده آمریکا و متحدانش برای ملاقات با مقامات ایرانی خاطر نشان کرد: طی ۲ سال و ۳ ماه گذشته که آمریکا از برجام خارج شده است، اگر بگویم ۲۳ مرتبه درخواست ملاقات با مقامات آمریکایی دریافت کردم، کم گفته ام.

زنان داعشی: کرونا سرباز فرستاده شده از سوی خداوند استتعدادی از زنان داعشی اینجا در اردوگاه الهول سوریه زندگی می‌کنند. آنها جلوی دوربین خبرنگار شبکه «رودوا» به صراحت می‌گویند که کرونا روی مسلمانان واقعی اثر ندارد. آنها کرونا را سربازی می‌دانند که خداوند به زمین فرستاده است.

گره کور مهار کرونا در ایران؛ از پرشدن ظرفیت بیمارستان‌ها تا نگرانی از برگزاری کنکور - BBC News فارسیدر ایران، وزارت بهداشت اعلام کرده که در شبانه روز گذشته بیش از ۲۴۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده و ۲۱۲ نفر هم جان باخته‌اند.

استان‌وایر-  یک وکیل دادگستری از محکومیت دو سال حبس تعزیری شکیبا شاکرحسینی به اتهام حضور در تجمع حمایت از توافق هسته‌ای (برجام) در لندن خبر داد.وخیم تر قلمداد کردند، امروز یافته ها خلاف این را نشان میدهد، به یافته های خودی اطمینان بیشتری داریم — Kianush Jahanpur, MD 🇮🇷 (@drjahanpur) ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ پایان پست توییتر شماره از @drjahanpur انتقاد تند سخنگوی سابق وزارت بهداشت ایران از عملکرد دولت چین در انتشار آمار علمی درباره همه‌گیری ویروس کرونای جدید با واکنش سفیر چین در تهران و سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همراه شده است.Aa ارتش اسرائیل روز دوشنبه از ساکنان منطقه مرزی با لبنان خواست تا به دلیل وقوع «حادثه ای امنیتی» از خانه های خود خارج نشوند.کیانوش جهانپور، سخنگوی سابق وزارت بهداشت ایران عزلش از این مقام را مرتبط با توییت‌های انتقادی از چین دانست.

این وکیل گفته که شاکرحسینی سال ۹۴ برای اعتراض به سیاست‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در یک تجمع اعتراضی در لندن حضور داشته، اما در ایران به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شده است. سایت رویداد ۲۴ گزارش کرده که چند سال پس از برگزاری این تجمع، برای خانم شاکرحسینی پرونده‌ای تشکیل و دادگاه حکم دو سال حبس علیه وی صادر کرده است. در ادامه این جدل توییتری، آقای جهانپور هم پاسخ داد"وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران هم روزانه دو کنفرانس خبری، نشست تخصصی ساعت ۱۱:۳۰ و نشست سخنگو ساعت ۱۴:۳۰ هر روز با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار می‌کند که تقریبا کم نظیر هست و برای سفرای محترم و اصحاب رسانه در همه کشورها بویژه کشورهای دوست قابل استفاده خواهد بود". شاکرحسینی هم اکنون در ایران حضور دارد و با قرار وثیقه آزاد است و امیر رئیسیان، وکیلش هم گفته که تنها مورد اتهامی در پرونده موکلش مربوط به همان تجمع در لندن است. تنش ها در مرز اسرائیل با لبنان و سوریه از جمله در بلندی های اشغال شده جولان طی روزهای گذشته افزایش یافته است. رئیسیان افزوده که این اقدام موکلش «اجتماع و تبانی با افراد معاند تلقی شده و به اتهام اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی محکوم به دو سال حبس تعزیری شده است. کرونا؛ چین از بیشترین موارد ابتلا در دو ماه گذشته خبر داد نظرات متضاد سخنگویان وزارت بهداشت و وزارت خارجه ایران درباره چین عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز بدون اشاره به این سخنان،‌ بر لزوم قدردانی از اقدام های چین در رابطه با مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکید کرده است.» وی افزوده «بخشی از حکم تعلیق شده اما از آنجایی که مبنایی برای این اتهام وجود ندارد، قصد داریم نسبت به حکم دادگاه، تقاضای تجدیدنظرخواهی کنیم. توییت من، توییت شخصی بوده و خواهد بود.

» 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . شجاعت، تعهد و حرفه ای گری چین در مهار کووید- ۱۹ مستحق تقدیر است. هم‌رسانی این مطلب:.